Top 17 phần mềm ghép video online tốt nhất hiện nay (Cập nhật 2021)

Rate this post

Mund të kombinoni plotësisht dy ose më shumë video së bashku në një video të vetme që shikuesit të ndjekin lehtësisht përmbajtjen. Ka shumë softuer të bashkimit të videove në internet që funksionojnë mirë këtu, sepse ato janë të lira për t’u instaluar, të lirë për t’u përdorur dhe jashtëzakonisht të thjeshtë. Pra, nëse doni të filloni të bëni një video qesharake, shikoni atë Top 17 programet më të mira falas për bashkimin e videove në 2021 të cilin do ta prezantojmë së shpejti.

ClipChamp – Softuer online për bashkimin e videove për fillestarët

Nëse jeni fillestar, provoni të përdorni ClipChamp. Edhe pse ky softuer nuk ka shumë veçori të avancuara, është i thjeshtë dhe i lehtë për t’u përdorur. Karakteristikat e versionit falas janë të mjaftueshme që përdoruesit të manipulojnë dhe të bashkohen me videot.

Bashkim i shpejtë dhe falas i videove në internet 1

ClipChamp Softuer

Nëse pas kësaj, mendoni se ky softuer është i mirë, mund të përdorni versionin e paguar për 7 dollarë në muaj. ClipChamp mbështet daljen e videos deri në 1080p. Me versionin falas, një muaj përdoruesit mund të eksportojnë deri në 5 video. Prandaj, ClipChamp është i përshtatshëm për ata që janë të rinj në mësimin ose që nuk e përdorin shpesh.

Kizoa – Softueri bazë për bashkimin e videove në internet

Një nga softuer për bashkimin e videove në internet E domosdoshme në këtë listë është Kizoa. Me Kizoa, ju mund të krijoni video nga koleksioni juaj i fotografive. Në të njëjtën kohë, softueri gjithashtu lejon, prerë, modifikojë video të shkurtra. Ashtu si ClipChamp, edhe nëse nuk jeni një redaktues profesionist, mund të përdorni Kizoa.

Bashkim i shpejtë dhe falas i videove në internet 2

Bashkoni videot me Kizoa

Ky aplikacion ju lejon të optimizoni ruajtjen dhe ndarjen e videove. Lidhja me faqet e rrjeteve sociale e bën të lehtë për përdoruesit të ndajnë me miqtë dhe të afërmit. Për më tepër, nëse përdorni versionin falas, Kizoa ofron deri në 1 GB hapësirë ​​ruajtëse video. Është vërtet i përshtatshëm dhe modern, apo jo!

WeVideo – Aplikacion i shpejtë i bashkimit të videove në internet

WeVideo është ndoshta emri që shfaqet shpesh në softuerin e bashkimit të videove në internet me cilësi të lartë. Ofron një grup të pasur dhe të larmishëm efektesh për të gjithë. Me performancë të fuqishme, lehtësi në përdorim, ky është aplikacioni më i përdorur sot.

Tham Khảo Thêm:  Bí quyết chọn đặc sản khi đi du lịch Hạ Long sau Tết

Bashkim i shpejtë dhe falas i videove në internet 3

WeVideo lejon prerjen, modifikimin falas

WeVideo përdor teknologjinë e ruajtjes së cloud për t’ju ndihmuar të ngarkoni video me lehtësi. Megjithatë, versioni falas do të eksportojë vetëm video deri në 5 minuta të gjata, në format 480p. Aplikacioni gjithashtu ofron 1 GB hapësirë ​​ruajtëse video falas për përdoruesit.

Video Toolbox – Softuer profesional për bashkimin e videove në internet

Një nga softuerët që mbështet shumicën e formateve video sot është Kutia e Veglave Video Online. Ky aplikacion mbështet pothuajse të gjitha formatet e njohura. Përveç kësaj, kutia e veglave të videove në internet ofron gjithashtu një shumëllojshmëri efektesh dhe ngjyrash.

Bashkim i shpejtë dhe falas i videove në internet 4

Redaktimi me Video Toolbox

Disa veçori të jashtëzakonshme të softuerit: prerja, bashkimi, modifikimi i videove, shtimi i titrave, ndryshimi i formateve, … Në të njëjtën kohë, Kutia e Veglave të Videove në internet mbështet prerjen e videove deri në 1500 MB. Mjafton që ju të hapni krijimin tuaj të shkurtër të videos.

Redaktori i videove në Youtube – Uebfaqja e bashkimit të videove në internet të Youtube

Ata që përdorin shpesh Youtube do ta njohin këtë faqe interneti të redaktimit të videove. Redaktori i videove në Youtube është i integruar në faqen e internetit të Youtube. Vetëm kur ky rrjet social të mos ekzistojë më, ky aplikacion do të zhvlerësohet.

Bashkim i shpejtë dhe falas i videove në internet 5

Modifiko me redaktuesin e videos në Youtube

Redaktori i videove në Youtube ju lejon të modifikoni dhe shkurtoni videot në internet. Funksionet dhe efektet e jashtëzakonshme janë gjithashtu të shumta. Pra, nëse jeni të hutuar se cilin softuer duhet të përdorni, përdorni Youtube Video Editor.

Magisto – Një softuer interesant për bashkimin e videove në internet

Në faqet e internetit më të mira të redaktimit të videove sot, emri Magisto është i domosdoshëm. Nëse keni përdorur Instagram, përdorimi i Magisto është i ngjashëm. Me këtë mjet, do të mahniteni kur videoja dalëse tejkalon pritjet tuaja. Shumica e përdoruesve janë të impresionuar me produktin e përfunduar pas përdorimit të Magisto.

Bashkim i shpejtë dhe falas i videove në internet 6

Përdorni Magisto për të krijuar efekte

Ky aplikacion ju lejon të kombinoni fotot në video me efekte të plota. Për më tepër, përdorimi i Magisto është jashtëzakonisht i thjeshtë. Pavarësisht nëse je profesionist apo jo, prapë mund të operosh. Magisto lejon përdoruesit të regjistrohen përmes llogarive të Google ose Facebook. Nga atje, ju lehtë mund t’i ndani videot tuaja me të dashurit.

PowToon – Mjet falas për bashkimin e videove në internet

Nëse ju pëlqen stili i gjallë i bllokut, atëherë ejani në PowToon. Kur hyni në këtë faqe interneti, do të mahniteni me ndërfaqen jashtëzakonisht moderne. Nëse dëshironi të krijoni video të shkurtra ose të mësoni të redaktoni video, mund të përdorni dyqanin e videove të PowToon.

Bashkim i shpejtë dhe falas i videove në internet 7

Ndërfaqja jashtëzakonisht e bukur e PowToon

Për më tepër, ky mjet ofron shumë efekte në zë dhe imazh. Mund të shtoni tekst, titra dhe prerje video. Krijimi i animacioneve është gjithashtu jashtëzakonisht i lehtë. E vetmja pengesë është se nëse përdorni versionin falas, do të kufizoheni në gjatësinë e videos dalëse. Në përgjithësi, PowToon është i përshtatshëm për nxënësit që të modifikojnë video dhe të krijojnë video të shkurtra.

Mixer Factory – Softuer për bashkimin e skedarëve video online për bizneset

Në këtë listë, Mixer Factory është një emër pak i njohur. Megjithatë, për bizneset, kjo është një faqe interneti e njohur. Sepse ky mjet ka një shërbim posaçërisht për bizneset. Mixer Factory do të dërgojë një redaktues video për të ndihmuar organizatën.

Tham Khảo Thêm:  Du khách có biết du lịch Vũng Tàu có gì mới

Bashkim i shpejtë dhe falas i videove në internet 8

Ndërfaqja e faqes së internetit të Mixer Factory

Megjithatë, pak njerëz e dinë se individët ende mund ta përdorin këtë aplikacion. Mixer Factory përdor një sistem ruajtjeje video të bazuar në cloud. Këtu mund t’i shkarkoni dhe shpërndani plotësisht videot. Softueri ju lejon gjithashtu të ngarkoni video direkt në Youtube. Megjithatë, nëse përdorni versionin falas, do të jeni të kufizuar për sa i përket nxjerrjes së videos.

Clideo – Softuer popullor për bashkimin e videove në internet

Softuer falas dhe i shpejtë për bashkimin e videove 1

Duke përdorur këtë mjet për bashkimin e videove në internet, mund të kombinoni videot e kompjuterit tuaj, URL-të dhe shërbimet e ruajtjes së cloud në një ndërfaqe të thjeshtë. Ai mbështet formatet më të njohura si MP4, MOV, AVI, etj. Për të qenë në gjendje të bashkoni pa probleme shumë video së bashku, opsionale Crossfading gjithashtu në dispozicion. Sekuenca e skedarëve video do të bashkohet duke i lëvizur dhe zvarritur në pozicionin e dëshiruar. Opsioni Prerja për ta bërë videon kur të qepet do të përshtatet me disa sajte. Më në fund, mund të zgjidhni edhe formatin e daljes së videos së bashkuar.

Konvertuesi Online – Softuer për bashkimin e videove në internet me shumë formate

Softuer falas dhe i shpejtë për bashkimin e videove 2

Ju mund të përdorni softuerin Online Converter i cili gjithashtu mund të përdoret për të bashkuar shumë video në internet falas. Ky mjet mbështet MP4, MKV, AVI, WMV dhe formate të tjera të njohura, dhe kërkon që madhësia maksimale totale e skedarit të mos lejohet të kalojë 200 MB. Skedarët janë të renditur sipas radhës në të cilën janë shtuar më parë dhe i lejojnë përdoruesit t’i shkarkojnë ato nga ndërfaqja e uebit kur të përfundojë konvertimi.

APOwersoft Free Online Video Merger – Softuer i thjeshtë për bashkimin e skedarëve video në internet

Softuer falas dhe i shpejtë për bashkimin e videove 3

Ju gjithashtu mund të bashkoni lehtësisht 2 video në internet me këtë mjet falas në internet. Ka një ndërfaqe të thjeshtë për t’u përdorur dhe mbështet shumë formate video të njohura. E tëra çfarë ju duhet të bëni është t’i shtoni këto video në ndërfaqen kryesore të faqes së internetit dhe më pas të zgjidhni t’i bashkoni ato së bashku. Skedari video pasi të përpunohet do të mund të shkarkohet nga ndërfaqja e programit.

Shihni gjithashtu: Top 8 programet më të mira të shkarkimit falas për të zëvendësuar IDM

Pixiko – Softuer multifunksional për bashkimin e videove në internet

Softuer i shpejtë dhe pa pagesë për bashkimin e videove 4

Duke përdorur Pixiko, ju mund t’i bashkoheni videove në internet jashtëzakonisht shpejt dhe thjesht. Mund të shtoni shumë skedarë video në këtë mjet dhe të ndryshoni lirisht pozicionin e tyre duke zvarritur skedarët. Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të shkurtoni videon (nëse dëshironi) dhe opsionet shtesë të cilësimeve janë gjithashtu të disponueshme. Ju madje mund të shtoni muzikë dhe titra në video.

Shihni gjithashtu: Udhëzime se si të bëni video nga fotot dhe muzika

Kapwing Montage Maker – Softuer për bashkimin e videove në internet me shumë përdorues

Softuer i shpejtë dhe pa pagesë për bashkimin e videove 5

Me Kapwing, videot e formateve të ndryshme mund të shtohen në ndërfaqe dhe të rimontohen në një skedar të vetëm. Ju gjithashtu mund të shtoni animacione dhe skedarë GIF në videot tuaja. Përveç kësaj, shtohet edhe ndryshimi i vendndodhjes së skedarëve të bashkuar dhe një opsion për shkurtimin e skedarëve video. Ju gjithashtu mund të bëni redaktim video përmes veçorisë Redaktimi në studioku mund të futni tituj në rrëshqitje, të shtoni muzikë, të vendosni filigranë dhe veçori të tjera.

  • Top 10 softuerët më të mirë të krijuesit GIF falas në 2020
  • Top 10 faqet e internetit më të mira falas të redaktimit të videove në internet 2020
  • Udhëzime se si të futni logot në video me softuerin Kapwing
Tham Khảo Thêm:  ​Bí quyết khi đi du lịch bụi Nha Trang bằng xe máy theo tháng

Movie Maker Online – Softueri më i mirë për bashkimin e videove në internet

Softuer i shpejtë dhe pa pagesë për bashkimin e videove 6

Kërkoni një nder softuer për bashkimin e videove në internet Me këtë, skedarë të shumtë video mund të shtohen në ndërfaqen e programit për kompozim. Ju madje mund të shtoni muzikë, imazhe dhe tekst në skedarin e bashkuar të videos nëse dëshironi. Ky mjet gjithashtu mbështet veçoritë e redaktimit si turbullimi i fotove, shtimi i efekteve, shtimi i ngjyrave dhe kryerja e veçorive të tjera.

Wofox – Softuer i shpejtë për bashkimin e videove në internet

Softuer i shpejtë dhe pa pagesë për bashkimin e videove 7

Ju mund të bashkoni dy video së bashku me softuer për bashkimin e videove në internet Kjo e shpejtë dhe e lehtë. Videot e shtuara mund të jenë në një sërë formatesh dhe mund të ndryshoni pozicionin e tyre të shfaqjes nëse dëshironi. Përveç kësaj, ai gjithashtu mbështet funksionin e ndryshimit të madhësisë së skedarit të videos, në mënyrë që të jeni të lirë të rregulloni madhësinë e përshtatshme të skedarit për ngarkim në sajte të ndryshme të rrjeteve sociale.

Online Video Cutter – Softuer për bashkim videosh në internet me shumë përdorime

Softuer i shpejtë dhe pa pagesë për bashkimin e videove 8

Pavarësisht nga emri i këtij mjeti, një prerës video në internet, ai gjithashtu mbështet një gamë të gjerë funksionesh të tjera, duke përfshirë bashkimin e videove. Mund të preni, rrotulloni, ndryshoni raportin e pamjes dhe të kryeni operacione të redaktimit të videos me mjetet e duhura. Cilësia e skedarëve pas bashkimit gjithashtu mund të zgjidhet (nëse dëshironi). Së fundi, softueri ka gjithashtu një mundësi për të parë paraprakisht skedarin e krijuar përpara se të shkarkojë videon në kompjuter.

Shihni gjithashtu: Top 8 programet më të mira profesionale të prerjes së videove 2020

AConvert – Softuer për bashkimin e videove në internet me kapacitet të madh

Softuer falas dhe i shpejtë për bashkimin e videove për 9. imazhe

Mund të shtoni video nga kujtesa e kompjuterit tuaj ose të ruani në linjë në renë kompjuterike në këtë program për të kombinuar shumë video së bashku. Një gamë e gjerë e formateve video që mbështet ky program përfshijnë MP4, MOV, M4V, FLV, WebM dhe disa të tjerë. Madhësia e skedarit të videos mbështetet deri në 1 GB maksimale. Një pikë që duhet mbajtur parasysh është se skedarët që dëshironi të bashkoni duhet të kenë të njëjtin format, madhësi dhe shpejtësi të kornizës. Skedarët video do të bashkohen sipas radhës në të cilën janë shtuar në këtë program dhe sigurisht që mund ta shkarkoni skedarin e përfunduar në kompjuterin tuaj.


Artikulli sapo u prezantua 17 programet më të mira për bashkimin e videove në internet ju lejon të kombinoni shumë video së bashku shpejt dhe me lehtësi. Ku është softuer për bashkim video në internet me e preferuara jote? Na tregoni duke lënë një mesazh në seksionin e komenteve më poshtë.

Ndoshta ju intereson:

  • Top 7 programet më të mira të prerjes MP3 në internet në 2020
  • Top 6 programet më të mira të redaktimit të fotografive në internet në 2020
  • 8 aplikacionet më të mira të fotografimit selfie sot 2020

Cảm ơn bạn đã xem hết bài viết Top 17 phần mềm ghép video online tốt nhất hiện nay (Cập nhật 2021), hy vọng rằng với những gì Cakhia TV website xem trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam chia sẻ sẽ giúp bạn giải đáp được thắc mắc của mình !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *