Top 13 truyện ngôn tình buồn (SE) lấy đi nhiều nước mắt đọc giả hay nhất hiện nay

Rate this post

Historia SE është një zhanër i historisë së trishtë dashurie, pa fund të lumtur, duke shkaktuar ndjenja mundimi për të gjithë. Historitë e kundërta, të pambaruara të dashurisë, tragjeditë e jetës së personazhit… duket se janë gdhendur gjithnjë e më shumë në zemrat e lexuesve. Këtu janë 13 historitë më të mira të trishta të dashurisë sot që duam t’ju dërgojmë.

Dong Cung – Phi Nga Tu Ton

Autor: Phi Nga Tu Ton

Zhanri: Romance, Historike, Gjuajtje me hark, Forca Femërore

Statusi: E përfunduar

Numri i kapitujve: 43 kapituj

Duke folur për zhanret histori dashurie SE Dong Cung e meriton të jetë në top 1. Kjo seri e Phi Nga Tu Ton ka hequr shumë lot për Tieu Phong – princeshën e pafajshme dhe të pafajshme të Tay Luong. Por ajo duhej të martohej me Princin Trung Nguyen, Ly Thua Ngan. Dy njerëz nga mosmarrëveshjet por gradualisht zhvillojnë ndjenja për njëri-tjetrin kur kalojnë nëpër beteja të ashpra.

Fotografia më e mirë e serisë SE 1

Princesha e pafajshme e Tay Luong

Në të njëjtën kohë, Tieu Phong kujton të kaluarën, kujton se ishte ai që vrau babanë, nënën dhe gjyshin e tij… Më në fund, për shkak se donte t’i jepte fund gjithçkaje, princesha bëri vetëvrasje, duke lënë pas Ly.Thua Ngan jetoi me mundime deri në fund të jetës. Seriali prek zemrat e lexuesve, duke krijuar popullaritet të veprës.

Ai Tich nuk bie shi – Lou Vu Tinh

Autor: Lau Vu Tinh

Zhanri: Romance

Statusi: E përfunduar

Numri i kapitujve: 19 kapituj

Seriali SE That Tich No Rain është një vepër e famshme e Lau Vu Tinh. Heroina e veprës ka lindur në ditën e Qixit. Shen Thien Tinh është i lezetshëm dhe i gjallë, dhe Shen Han Vu është një vëlla i mirë dhe i talentuar që e përkëdhelë gjithmonë. Që nga dita kur ajo dëgjoi bisedën mes prindërve të saj, duke e ditur se Shen Han Vu nuk ishte vëllai i saj biologjik, të dy patën ndjenja të reja që u lindën në fund të zemrës.

Fotografia më e mirë e serisë SE 2

Lista e tregimeve të trishtuara SE

Kur Shen Han Vu donte t’i rrëfehej asaj, ai zbuloi se ata ishin vëllezër e motra, me të njëjtin baba dhe nënë. Ai iku. Ditën që shkoi për të gjetur Shen Hanyu, ajo e dinte të vërtetën. Më vonë, Thien Tinh mësoi se ajo kishte sklerozë të shumëfishtë. Shen Han Vu e ktheu motrën e tij në vendlindjen e tij, duke u kujdesur për të gjatë gjithë jetës së tij. Shen Qianqing mori frymën e fundit pas mundimit të sëmundjes, por ishte edhe dita e saj e lumtur. Shen Hanyu gjithashtu e ndoqi atë. Ndoshta ata do të takohen në një botë tjetër, ku ata nuk janë të lidhur nga fati, ku ata mund të duan njëri-tjetrin.

Të dua më shumë se vdekje – Cao Dinh

Autori: Cao Dinh

Zhanri: Romance

Statusi: E përfunduar

Numri i kapitujve: 20

“Të dua më shumë se vdekje” e Cao Dinh është si një këngë dashurie tragjike. Fairy Me Bei erdhi në tokë me mendimin për të testuar zemrat e të vdekshmëve. Mo Yanxi është një djalë që nuk fiton simpatinë e shumë njerëzve. Ai është mizor, i ftohtë, rebel. Por më vonë, njerëzit mund të kuptojnë natyrën e thellë të personit të tij.

Tham Khảo Thêm:  Top 10 đặc sản Hà Tiên – Kiên Giang có thể mua về làm quà

Fotografia më e mirë e serisë SE 3

Historitë më të përlotura të dashurisë

Gjatë dhurimit të gjakut, ai u infektua aksidentalisht me HIV/AIDS. Pavarësisht se u ndëshkua nga gjykata, Me Bei e shpëtoi nga vdekja dhe më pas pati dhimbje kur duhej ta linte. Edhe pse fundi nuk është i lumtur, seriali Histori prekëse dashurie deri në lot Kjo ende e ndihmon lexuesin të ndiejë dashurinë intensive të të dy njerëzve.

Një takim i bukur si një ëndërr – duke rënë nga udhëkryqi

Autor: Phi Nga Tu Ton

Zhanri: Romance

Statusi: E përfunduar

Numri i kapitujve: 28 kapituj

Jo çdo histori dashurie ka një fund të lumtur, jo të gjithë ata që e duan njëri-tjetrin do të bashkohen. Ju Giai Ky dhe Manh Hoa Binh kishit një dashuri të bukur në ato vite të reja. Por ajo dashuri ishte si një ëndërr e bukur e jetës. Ata duhej të ndaheshin nga njëri-tjetri për shkak të ndalimit të nënës së tij.

Fotografia më e mirë e serisë SE 4

Dashuria juaj e fortë

Nguyen Chinh Dong nuk ishte personi i parë me të cilin u dashurua Giai Ky, por ndoshta ishte personi i fundit me të cilin u dashurua. Ai djalë hyri në jetën e saj në heshtje, kujdesej me kujdes për të, ai sinqeritet e preku atë. Chinh Dong e di se ka një sëmundje, ai thjesht dëshiron të mbrojë në heshtje dhe në heshtje Giai Ky. Dëshira e tij e vetme para se të largohej ishte që Giai Ky të mos e donte. Por Giai Ky e donte atë, e donte thellësisht.

Chinh Dong e lë atë ftohtë, duke lënë pas Giai Ky, duke e ndihmuar atë të mësojë të pranojë gjithçka për të jetuar një jetë më të mirë. Ata meritojnë një fund më të mirë. Phi Nga Tu Ton është me të vërtetë një autor i talentuar në këtë zhanër histori dashurie me fund te trishte.

A ju pëlqen Amerika? – Tan Di Ngo

Autori: Tan Di

Zhanri: Romance

Statusi: E përfunduar

Numri i kapitujve: 24 kapituj

A ju pëlqen Amerika? nga Xinyi Wu vazhdon të jetë një serial histori e trishtuar dashurie SE i shkëlqyer. Trinh Vy dhe Lam Tinh kanë jetuar krah për krah që nga fëmijëria, ata kanë ndjenja për njëri-tjetrin. Por pasi Lam Tinh mësoi për marrëdhënien midis babait të tij dhe nënës së Trinh Vy, ai zgjodhi të largohej. Arsyeja e tij ishte të vinte në Amerikë. Në universitet, Trinh Vy ndoqi Tran Hieu Chinh, një djalë që dinte vetëm të studionte. Por edhe këmbëngulja e saj dha rezultat, ata e donin njëri-tjetrin të lumtur gjatë viteve të universitetit.

Fotografia më e mirë e serisë SE 5

Amerika dhe dhimbja e saj

Edhe një herë, Amerika i mori një djalë asaj. Tran Hieu Chinh shkoi në Amerikë, duke e lënë atë vetëm. Me kalimin e viteve, fati i bashkoi sërish të tre. Ata dy burra u bënë eprorët e saj. Trinh Vy duhet të zgjedhë midis të dyjave. Në fund, ajo u largua nga Tran Hieu Chinh, duke zgjedhur të falte Lam Tinh, plotësisht për dashurinë e saj 17-vjeçare.

Brokadë e rreckosur – Phi Nga Tu Ton

Autor: Phi Nga Tu Ton

Zhanri: Romance

Statusi: E përfunduar

Numri i kapitujve: 61 kapituj

Gam Rach sillet rreth urrejtjes mes Dich Chi Huy dhe Pho Thanh Ham. Pho Thanh Ham dhe Gian Tu Tuan janë fejuar. Babai i Thanh Ham kreu vetëvrasje, duke e lënë atë një kompani borxhi. Personi që e shkaktoi ishte i fejuari i saj. Ajo duhej të pranonte të lutej Dich Chi Huy, i cili gjithmonë e urrente familjen e saj. Dich Chi Huy pranoi ta ndihmonte dhe ta mësonte atë të rivendoste kompaninë.

Tham Khảo Thêm:  Kinh nghiệm khi đi du lịch Sapa tự túc vào cuối tuần

Fotografia më e mirë e serisë SE 6

Urrejtja nuk mund të fitojë mbi dashurinë

Gradualisht, Thanh Ham zhvilloi ndjenja për të. Por Dich Chi Huy e përzuri atë. Në atë kohë, ajo zbuloi se ishte përsëri shtatzënë, por u mohua. Mes tyre ka dashuri, por urrejtja dhe arsyeja e Dich Chi Huy është shumë e madhe, e pushton dashurinë e të dyve. Në fund të fundit, Thanh Ham është thjesht një pjesë e dhimbshme shahu.

Kishte një person që më donte si jetë – Letër

Autori: Thu Nghi

Zhanri: Romance

Statusi: E përfunduar

Numri i kapitujve: 12 kapituj

Nëse Dong Cung i Phi Nga Tu Cun kishte një fund tragjik, por dukej se ishte i lehtësuar me personazhet, sikur të ishin çliruar nga çdo dashuri dhe urrejtje, dikur ishte një person që më donte si jetën e Thu Nghi. Lexuesit ndihen të torturuar, vetëm përgjithmonë dy fjalë “nëse vetëm”. Në këtë vepër, rolin kryesor mashkullor nuk e ndërton autori me një imazh perfekt, ai është thjesht një person i zakonshëm. Por dashuria e tij i bën lexuesit të kujtojnë. Trieu Mai është një vajzë e pafajshme që përpiqet të studiojë dhe shpreson të ketë një të ardhme të mirë. Dhe kryesuesi mashkull Truong Giai Ngo është një burrë me para, një lule, një klient i rregullt i një kazinoje, duke bërë gjëra të paligjshme.

Fotografia më e mirë e serisë SE 7

Lista e historive të trishta dashurie

Dy njerëz, dy ideale, dy jetë të kundërta tërheqin njëri-tjetrin. Ai e do, e mbron dhe gjithashtu e ndihmon atë të heqë dorë nga pafajësia e saj për t’u bërë më e pjekur. Dashuria e tyre ishte e bukur por ishte edhe jetëshkurtër kur Jia Wu zbuloi se ai kishte kancer, ai e largoi atë. Në vitet e fundit të jetës së tij, ai i dërgoi asaj një bibël me dëshira. Ndoshta Trieu Mai do ta ketë të vështirë të takojë dikë që e do atë si jetën.

Kush e dërgon letrën në re? – Slideshow

Autori: Slideshow

Zhanri: Romance

Statusi: E përfunduar

Numri i kapitujve: 41 kapituj

Kjo është histori e trishtuar dashurie SE Gjëja tjetër që duhet të provoni të lexoni. Historia ka të bëjë me Luc Tay Duong dhe Trac You, ata kanë qenë të dashuruar me njëri-tjetrin që nga fëmijëria, por i mungonin njëri-tjetrit. Më vonë, kur Luc Tay Duong u bë i dashuri i Chu Van – miku më i mirë i Trac Uu, asaj iu desh ta mbyllte atë ndjenjë në fund të zemrës së saj.

Fotografia më e mirë e serisë SE 8

Letra të trishta

Derisa Su Van dhe Luc Tay Duong u ndanë, ai nuk pati guximin të vinte në Trac Uu. Luc Tay Duong mund t’i dërgojë mendimet e tij vetëm letrës së shkruar asaj, letrat ndoshta nuk do t’i dërgohen Zhuo You.

Pasi bëri një premtim – Dong Hoa

Autori: Dong Hoa

Zhanri: Romance, Antike, Fantazi

Statusi: E përfunduar

Numri i kapitujve: 36 kapituj (2 vëllime)

Çdo zotim është një seri Histori prekëse dashurie deri në lot i shkëlqyer. Vepra tregon për dashurinë e Xi You dhe personazhin A Hanh. Të dy u zotuan se do të ishin përgjithmonë bashkë. Por kjo është ende vetëm një bisedë.

Fotografia më e mirë e serisë SE 9

Ata mbajnë barrën e vendit dhe familjes. Xi Ju u përpoqët të jetoni për dashurinë, por të gjithë ende nuk mund ta kapërceni përgjegjësinë e vendit. Në fund, ai zgjodhi të jepte jetën e tij për të mbrojtur A Hanh. Chi Ti pranove të tradhtosh betimin për të qenë bashkë për një jetë për të shpëtuar Ah Hanh dhe për të mos e lënë atë të heqë dorë nga jeta e saj.

Tham Khảo Thêm:  Những quán cafe yên tĩnh ở Quận 1

Hendeku i lumturisë – Thien Tam

Autori: Thien Tam

Zhanri: Romancë, Moderne

Statusi: E përfunduar

Numri i kapitujve: 9 kapituj

Një tregimi SE Vetëm 9 kapituj por plot tragjedi të jetës. Vepra tregon për dashurinë e La Mac An me shokun e saj të fëmijërisë, Tru Ton Ngai. Ton Ngai e quajti vëlla më të madh. Më vonë, heroina u shfaq vetëm në letrat që i dërgonte Mo Anit, por mjaftoi për të vërtetuar dashurinë e të dyve.

Fotografia më e mirë e serisë SE 10

Fati është rregulluar

Ajo i tregoi me kënaqësi Mo An për udhëtimet dhe përvojat e saj. Dhe ai ndoqi me gëzim çdo histori të Ton Ngait. Megjithatë, të dy ndajnë të njëjtën linjë gjaku. Dashuri e thyer. Duajeni njëri-tjetrin kështu, por nuk mund ta mposhtni fatin.

Stacioni i autobusëve – Truong Thai Vi

Autori: Truong Thai Vi

Zhanri: Romance, Kontradiktore

Statusi: E përfunduar

Numri i kapitujve: 19 kapituj

Ben Xe tregon historinë e dashurisë së mësuesit të ri Chuong Ngoc dhe studentit Lieu Dich. Kjo dashuri përsëri përjetoi talljet e njerëzve kur ai ishte një person i verbër. Ata janë xhelozë. Kështu ata u tallën, duke shkelur ndjenjat e mira të të dyve.

Fotografia më e mirë e serisë SE 11

Historia e dashurisë është po aq e bukur sa trishtimi

Duke mos dashur që Liu Di të qortohej nga njerëzit, Chuong Ngoc zgjodhi të hiqte dorë. Edhe pse vrapoi për ta mbajtur atë dashuri, nuk mundi. Mësuesi u largua duke i lënë të gjithë të grisur. Lieu Di do të jetojë i lumtur dhe do të vazhdojë ëndrrën e papërfunduar të Chuong Ngoc.

Dashuria Switch – Udhëkryqi i mbijetesës

Autor: Phi Nga Tu Ton

Zhanri: Romance

Statusi: E përfunduar

Numri i kapitujve: 15 kapituj

Që në fillim, Chau Tieu Manh dhe Chau Dien Chieu ishin si armiq, nuk kishin lidhje gjaku, por ishin ende vëllezër në emër. Ai gjen gjithmonë gjëra për të shkaktuar telashe, duke munduar Chau Tieu Manh. Por që atëherë mes tyre ka pasur një dashuri.

Fotografia më e mirë e serisë SE 12

Një çelës zemre?

Do të ketë një engjëll në vend të të dua – Minh Hieu Khe

Autori: Minh Hieu Khe

Zhanri: Romance

Statusi: E përfunduar

Numri i kapitujve: 16 kapituj

Heroina Mi Ai vendosi të transferojë shkolla pasi i dashuri i saj vdiq papritur, ndërsa i dhuroi zemrën e tij një personi tjetër. Dhuruesi është Doan Duong Dieu. Pas disa gjërave, ai gjithashtu pranoi të donte Tieu Me. Gjatë procesit të takimit, ajo e trajtonte gjithmonë shumë mirë.

Fotografia më e mirë e serisë SE 13

Urrejtja për dashurinë

Derisa një ditë, Tieu Mi zbuloi se zemra e të dashurit të saj nuk ishte për Doan Duong Dieu. Për shkak të dashurisë, ai e urren Tieu Me kur e di arsyen që ajo erdhi tek ai. Të dy e munduan njëri-tjetrin. Lumturia dhe dhimbja janë të ndërthurura në situata që kanë hequr shumë lot nga lexuesit.


Edhe pse zhanri i historive të trishta të dashurisë përfundon gjithmonë me histori dashurie të papërfunduara, ai është një ushqim shpirtëror për lexuesit. Ndoshta janë këto tragjedi që e bëjnë veprën tërheqëse. Sa vepra keni lexuar në këtë listë të tregimeve të SE? Njoftoni Cà Khịa TV.com përmes seksionit të komenteve më poshtë.

Burimi i artikullit:

Cảm ơn bạn đã xem hết bài viết Top 13 truyện ngôn tình buồn (SE) lấy đi nhiều nước mắt đọc giả hay nhất hiện nay, hy vọng rằng với những gì Cakhia TV website xem trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam chia sẻ sẽ giúp bạn giải đáp được thắc mắc của mình !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *