Top 11 phần mềm chèn chữ vào ảnh hay nhất dành cho điện thoại Android và iOS

Rate this post

Aktualisht, aplikacioni që mbështet redaktimin e fotografive në telefonat inteligjentë është gjithnjë e më i larmishëm dhe po zhvillohet me shpejtësi. Përveç veçorive kryesore si redaktimi i ngjyrave, efektet, prerja, …, softueri ofron gjithashtu mjete shtesë për futjen e tekstit. Në këtë artikull, Cà Khịa TV do t’ju prezantojë listën e Top 11 aplikacioneve më të mira të mesazheve fotografike për telefonat Android dhe iOS sot.

PicLab – Aplikacioni për të futur tekst në foto është i thjeshtë, me shumë shërbime

PicLab është një aplikacion i përdorur gjerësisht për shkrimin e fotografive në treg. Ky softuer për futjen e imazheve mbështet platformat mobile iOS dhe Android. Redaktori ka një dizajn të thjeshtë, të arritshëm për të gjithë llojet e përdoruesve. Aplikacioni ofron shumë veçori tërheqëse, duke ju ndihmuar të krijoni shpejt foto unike dhe të mahnitshme.

Softueri kryesor për të futur tekst në imazhin më të mirë të imazhit 1

Aplikim për të futur tekst në foto PicLab

Përparësitë e jashtëzakonshme të PicLab:

 • Lejon redaktimin, futjen e afisheve dhe tekstit në imazhe në mënyrë efektive.
 • Siguroni filtra dhe efekte të pasura.
 • Mbështetni kolazhin e fotografive me vetëm disa hapa të thjeshtë.
 • Përfshin shumë fonte unike.
 • Produkti i redaktuar mund të ndahet drejtpërdrejt në Facebook, Instagram, etj.
 • Ndërfaqe e bukur pa të drejtë autori.

Lidhja e shkarkimit për Android:

Lidhja e shkarkimit për iOS:

PicsArt – Softueri më i mirë për shkrimin e fotografive në telefon

PicsArt është një redaktues fotografish, redaktues dhe teksti me shumë funksione për telefonat inteligjentë. Mund ta shkarkoni softuerin në dyqanet e aplikacioneve CH Play dhe App Store. Me më shumë se 1 miliard shkarkime dhe miliona komente pozitive, kjo paketë mjetesh është bërë zgjedhja e parë e shumë përdoruesve. PicsArt zotëron një sistem të veçorive të redaktimit profesional, me siguri që do t’ju bëjë të kënaqur kur e përjetoni.

Softueri kryesor për të futur tekst në imazhin më të mirë të imazhit 2

Mjete për të modifikuar, shtoni tekst në imazhet e PicsArt

Përparësitë e jashtëzakonshme të PicsArt:

 • Mbështet redaktimin, prerjen dhe shkrimin e tekstit në foto me lehtësi.
 • Filtra të pasur, të gjallë dhe unikë.
 • Një shumëllojshmëri ngjitësesh, efekte të bukura.
 • Lejon përdoruesit të krijojnë modelet e tyre të ngjitëseve.
 • Ofron më shumë se 200 shabllone të ndryshme të shkronjave.
 • Fotot e postuara mund të shpërndahen në platformat e rrjeteve sociale.
 • I integruar një grup mbresëlënës mjetesh vizatimi, duke ju lejuar të jeni krijues.
 • Mbështet Android dhe iOS.
 • Pa licencë, e thjeshtë për t’u përdorur, ndërfaqe intuitive.

Lidhja e shkarkimit për Android:

Tham Khảo Thêm:  ​Đặc sản Sapa – xôi bảy màu Nùng Dín

Lidhja e shkarkimit për iOS:

Phonton – Një aplikacion efektiv dhe i lehtë për të shkruar tekst në foto

Phonton është emri tjetër që nuk duhet humbur kur bëhet fjalë për softuerin më të mirë të shkrimit të fotografive në telefona. Aplikacioni i lëshuar nga Youthhr, ka madhësi kompakte nën 100 MB. Aplikacioni përfshin një dyqan të fuqishëm të veçorive të redaktimit, duke mbështetur përdoruesit për të krijuar shumë imazhe të ndezura dhe të mprehta. Me Phonton, ju mund të zhvilloni lirisht idetë tuaja unike në fotot tuaja.

Softueri kryesor për të futur tekst në imazhin më të mirë 3

Ndërfaqja e softuerit Phonton

Përparësitë e jashtëzakonshme të Phonton:

 • Lejon futjen e tekstit në imazhe me qindra stile të bukura të shkronjave.
 • Mbështet personalizimin e madhësisë, ngjyrës, pozicionit, hijes dhe rrotullimit të tekstit.
 • Kolazhoni shpejt, filtra të pasur.
 • Sistemi i sfondeve dhe ngjitësve është i larmishëm.
 • Lejon përvojën e aplikimit falas.
 • Punon si në Android ashtu edhe në iOS.
 • Ndërfaqe e thjeshtë, funksionim i lehtë, instalim i shpejtë.

Lidhja e shkarkimit për Android:

Lidhja e shkarkimit për iOS:

PicPro – Softuer për kolazh fotografish me shumë funksione

PicPro është një sugjerim i shkëlqyeshëm për ata që kërkojnë një aplikacion për të shkruar tekst në foto të përshtatshme për veten e tyre. Softueri është zhvilluar bazuar në teknologjinë moderne, duke sjellë një përvojë të qetë për përdoruesit. Ky redaktues do t’ju ndihmojë të krijoni fotografi cilësore pa shpenzuar shumë kohë. Megjithatë, deri më tani, redaktori i ri mbështetet vetëm në platformën iOS. Shpresojmë që në të ardhmen, botuesi së shpejti do të lëshojë më shumë versione për sistemin operativ Android.

Softueri kryesor për të futur tekst në imazhin më të mirë të imazhit 4

PicPro – Një redaktues i shkëlqyer fotografish për përdoruesit e iOS

Përparësitë e jashtëzakonshme të PicPro:

 • Lejon shtimin e tekstit në fotot profesionale.
 • Fonte të ndryshme, efekte të bukura.
 • Ofron shumë filtra dhe ngjitëse unike.
 • Redaktues i fuqishëm, cilësi e mprehtë dhe e shkëlqyer e produktit.
 • Ju mund ta shpërndani foton e redaktuar drejtpërdrejt në rrjetet sociale.
 • E disponueshme në App Store, falas për përdoruesit.

Lidhja e shkarkimit për iOS:

Adobe Photoshop Express – Mjeti më i popullarizuar për të shtuar tekst në foto

Adobe Photoshop Express konsiderohet zgjidhja më e përshtatshme për të shkruar tekst në foto që nuk duhet të humbisni. Ky softuer për dërgimin e fotografive u jep përdoruesve shumë mjete të fuqishme dhe profesionale të redaktimit. Aplikacioni është i integruar me teknologji të jashtëzakonshme, duke ndihmuar për t’i bërë fotografitë më tërheqëse në një kohë shumë të shkurtër. Mund të bëni foto direkt me aplikacionin, më pas të kryeni hapa të thjeshtë redaktimi për të patur menjëherë produktin e përfunduar. Redaktori i mësipërm do të zgjidhë të gjitha problemet e redaktimit të fotografive shpejt dhe me efikasitet.

Softueri kryesor për të futur tekst në imazhin më të mirë Figura 5

Adobe Photoshop Express – Aplikacion për të redaktuar, prerë dhe kolazhuar foto plot me dobi

Përparësitë e jashtëzakonshme të Adobe Photoshop Express:

 • Lejon shkrimin e tekstit në foto për të krijuar thekse.
 • Përfshin shumë shkronja unike dhe stile të reja.
 • Mbështetje për të hequr njollat ​​në imazh.
 • Koleksion unik dhe i larmishëm i filtrave, efekteve, ngjitësve.
 • Ofron veçori themelore deri të avancuara të redaktimit.
 • Mund të përdoret si në iOS ashtu edhe në Android.
 • Asnjë tarifë për honorarët.

Lidhja e shkarkimit për Android:

Lidhja e shkarkimit për iOS:

Snapseed – Softueri që fut tekstin në foto është i besuar nga shumë njerëz

Snapseed është redaktori, redaktuesi dhe gdhendësi më profesional i imazheve që disponohet sot. Ky aplikacion i shtimit të tekstit në foto është zhvilluar nga vetë Google LLC, zotëron një sërë veçorish të redaktimit profesional dhe efektiv. Megjithëse aplikacione të ngjashme lansohen gjithnjë e më shumë, softueri ende zë disa pozicione drejtuese në tregun konkurrues. Kjo dëshmon cilësinë e shkëlqyer, së bashku me besimin e miliona përdoruesve për Snapseed.

Tham Khảo Thêm:  Market Share Là Gì? Cách đo Lường Thị Phần Chính Xác Nhất

Softueri kryesor për të futur tekst në imazhin më të mirë të imazhit 6

Ndërfaqja e softuerit të redaktimit të fotografive Snapseed

Përparësitë e jashtëzakonshme të Snapseed:

 • Ofron 29 mjete për redaktimin e fotografive.
 • Lejon futjen e tekstit, ndryshimin e madhësisë, pozicionit dhe llojit të shkronjave sipas dëshirës.
 • Ka shumë filtra unikë, efekte të gjalla.
 • Mbështet përpunimin e formateve të skedarëve JPG dhe RAW.
 • Dalje e mprehtë e imazhit.
 • Falas për përdoruesit e Android dhe iOS.

Lidhja e shkarkimit për Android:

Lidhja e shkarkimit për iOS:

Font Candy Photo – Aplikacion për të shtuar tekst në foto në mënyrë efektive në iPhone

Font Candy Photo është një softuer për të shkruar tekst në foto ekskluzivisht për sistemin operativ iOS. Aplikacioni ju lejon të zotëroni të gjitha modifikimet që ju pëlqen për të krijuar fotografi artistike. Redaktori konvergon plotësisht veçoritë e nevojshme, për të përmbushur nevojat e përdoruesve në mënyrë gjithëpërfshirëse. Shumica e atyre që e kanë përjetuar këtë mjet japin reagime pozitive dhe ndihen të kënaqur. Me Font Candy Photo, së shpejti do të bëheni një redaktues i vërtetë profesionist.

Softueri kryesor për të futur tekst në imazhin më të mirë të imazhit 7

Redaktori i fotografisë së shkronjave Candy, shkruani tekst në foto Font Candy Photo

Përparësitë e jashtëzakonshme të Font Candy Photo:

 • Mbështet redaktimin, prerjen, futjen e tekstit në imazhe.
 • Ofron 45 fonte me veçori të jashtëzakonshme redaktimi.
 • Ruani imazhet në pajisjen tuaj në sekonda.
 • Sistemi i filtrave është i pasur dhe karakteristik.
 • Gjallëroni fotot me ngjitëse unike.
 • E përputhshme me platformën iOS.

Lidhja e shkarkimit për iOS:

PicMonkey – Redaktues kompakt i tekstit të fotografive, ndërfaqe intuitive

PicMonkey është një softuer falas dhe me shumë funksione për shkrimin e imazheve. Aplikacioni ofron një grup të fuqishëm opsionesh modifikimi, duke përfshirë operacione bazë deri në të avancuara, për t’ju ndihmuar të krijoni vepra me stil personal. Aplikacioni ka një shpejtësi shumë të shpejtë përpunimi, duke siguruar një përvojë të qetë dhe efikase. Me një numër të madh përdoruesish në mbarë botën, PicMonkey meriton të jetë një nga aplikacionet më të mira të shkrimit të fotografive që nuk duhet të humbisni.

Softueri kryesor për të futur tekst në imazhin më të mirë Figura 8

PicMonkey është një program i thjeshtë dhe i lehtë për t’u përdorur për redaktimin e fotografive

Përparësitë e jashtëzakonshme të PicMonkey:

 • Mbështet redaktimin, prerjen, shtimin e tekstit dhe imazheve.
 • Set mbresëlënës i dizajnit të kanavacës, me shumë shkronja të reja.
 • Integroni funksionin interesant Draw për përdoruesit që të çlirojnë kreativitetin e tyre.
 • Depo me efekte të ndryshme, ngjitëse unike.
 • Mbështetni ruajtjen e fotove në galeri ose ndarjen direkt në platformat Facebook, Instagram, Twitter, etj.
 • Falas për t’u përdorur, funksionim i thjeshtë.
 • Punon në mënyrë efektive në 2 sisteme operative iOS dhe Android.

Lidhja e shkarkimit për iOS:

Word Swag – Aplikacioni më i mirë premium i shkrimit të fotografive

Softuer për të futur tekst në foto 1

Avantazhi:

 • Vjen me qindra citime, mendime dhe shaka të integruara.
 • Ju mund të përdorni fotot e aksioneve nga Pixabay.

Defekt:

 • Nuk ka asnjë provë falas.

Word Swag nga Oringe është një nga redaktuesit më të lehtë për t’u përdorur në këtë listë. Për 3,99 dollarë në Android dhe 4,99 dollarë në iOS, do të jeni në gjendje të zgjidhni nga një sërë imazhesh në sfond, imazhe të aksioneve ose bibliotekën tuaj të fotografive dhe të përdorni një sërë mjetesh redaktimi.

Tham Khảo Thêm:  Ẩm Thực Du Lịch Hà Nội

Lidhja e shkarkimit për Android:

Lidhja e shkarkimit për iOS:

Artikuj të ngjashëm:

 • Top 27 aplikacionet më të mira për iPhone
 • 24 aplikacionet kryesore thelbësore për telefonat Android

Typorama – Aplikacion për të futur tekst në foto për dizajnerët e artit

Typorama është një aplikacion i thjeshtë për kolazh fotografish që përfshin shumë mjete të avancuara si hijezimi dhe përparimi i gradientit dhe një opsion Historiku që ju lejon të ktheheni te modifikimet e mëparshme.

Mund të shkruani tekst origjinal në imazhe ose të kërkoni citate të rastësishme dhe të ndryshoni madhësinë e imazheve për postimet ose tregimet në Instagram, postimet në Facebook ose Twitter, Youtube dhe platforma të tjera.

Softuer për të futur tekst në 4. imazhe imazhesh

Avantazhi:

 • Siguroni shumë sfonde falas në sfond që mund të shkruani.
 • Shkronjat e tekstit mund të zhbllokohen me Like Typorama në Facebook ose Instagram.

Defekt:

 • Nuk ka provë falas të versionit të paguar.

Ndërsa Typorama është falas me blerjet brenda aplikacionit, versioni Pro kushton 9,99 dollarë i cili shton stile të zgjedhura teksti, të gjitha sfondet, mbivendosjet dhe heqjen e filigranëve “të bërë me Typorama” dhe shtoi aftësinë për të shtuar logon e markës tuaj.

Lidhja e shkarkimit për Android:

Lidhja e shkarkimit për iOS:

GoDaddy Studio – Softuer për të futur tekst në imazhe me shumë veçori të dobishme

GoDaddy Studio është falas për t’u shkarkuar dhe herën e parë që do të lëshoni aplikacionin, do t’ju duhet t’u përgjigjeni disa pyetjeve në lidhje me arsyen pse po e përdorni këtë softuer, si dhe disa nga preferencat tuaja personale.

Softuer për të futur tekst në imazh 5

Avantazhi:

 • Ofron grafika dhe citate të integruara në mënyrë që të mund të shtoni më shumë bojë në imazhet tuaja.
 • Ka mjete të pasura për redaktimin e fotografive.
 • Ofron udhëzime se si të krijoni një imazh të paqartë të sfondit dhe disa teknika të tjera retushimi.

Defekt:

 • Nuk ka provë falas për planin mujor.

GoDaddy Studio ka një përzgjedhje të gjerë të sfondeve që mund t’i modifikoni përveç stokut tuaj, të tilla si faqet e imazheve si Pixabay, Unsplash dhe motori i integruar i kërkimit të imazhit Google. Ai përfshin gjithashtu grafikë të integruar, forma dhe shkronja që mund të përdorni. Për më tepër, aplikacioni përfshin gjithashtu mjete të avancuara redaktimi, të tilla si hijet, opaciteti dhe maskimi.

Lidhja e shkarkimit për Android:

Lidhja e shkarkimit për iOS:


Më sipër janë 11 programet më të mira për të futur tekst në foto për telefonat Android, iPhone më i nxehtë sot. Shpresojmë, shpërndarjet e fundit do t’ju ndihmojnë të krijoni me lehtësi shumë foto mbresëlënëse.

Shihni më shumë: Top 12 programet më të bukur të kolazhit të fotografive sot

Cảm ơn bạn đã xem hết bài viết Top 11 phần mềm chèn chữ vào ảnh hay nhất dành cho điện thoại Android và iOS, hy vọng rằng với những gì Cakhia TV website xem trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam chia sẻ sẽ giúp bạn giải đáp được thắc mắc của mình !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *