Top 10 website edit video online tốt nhất hiện nay (Cập nhật 2022)

Rate this post

Nëse po pyesni se cilin softuer të redaktimit të videove në internet të zgjidhni në kompjuterin tuaj, ju lutemi ndiqni këtë artikull. Cà Khịa TV.com do t’ju prezantojë 10 faqet e internetit më të mira të redaktimit të videove në internet sot të zgjedhura nga shumë përdorues. Sigurohuni që të zgjidhni faqen tuaj të preferuar të redaktimit të videove në internet për veten tuaj.

Clipchamp – Një faqe interneti që mbështet redaktimin e thjeshtë të videos në internet

Botuesi: Microsoft

Lidhja e faqes:

Nëse jeni duke kërkuar për një softuer të redaktimit të videove në internet që është i përshtatshëm dhe me performancë të lartë, Clipchamp do të jetë një zgjedhje e përsosur. Përdoruesit mund të përdorin përzgjedhës të shumëfishtë imazhesh të të gjitha madhësive dhe të modifikojnë lirisht në shfletues pa ndonjë telash apo shqetësim.

Softueri kryesor i redaktimit të videove në internet, fotografia 1

Clipchamp – zgjedhja perfekte për të gjithë

Përdorimi i Clipchamp nuk është shumë i vështirë, kështu që mund ta përdorni kudo vetëm me një kompjuter me një shfletues dhe një lidhje interneti. Me ndërfaqen e redaktimit të botuesit të ndarë në shumë seksione të ndryshme, do t’ju ofrojë shumë shabllone të përgatitura paraprakisht dhe do të mbështesë redaktimin e videove në kompjuterin tuaj në mënyrën më profesionale.

Veçori:

 • Mbështetni përdoruesit të përdorin operacione më të lehta për të prerë, rregulluar, rrotulluar dhe rrotulluar videot.
 • Mund të rregulloni plotësisht ndriçimin, ngopjen dhe kontrastin e videos.
 • Lehtë për t’u përdorur, i përshtatshëm për të gjithë përdoruesit në botë.
 • Ju ndihmon të regjistroheni lehtësisht me lloje të llogarive si Facebook, Google, …
 • Mbështet për ju shumë raporte të ndryshme të pamjes si 1:1, 9:16, 16:9, 4:3,…
 • Videoja mund të futet kur regjistroni nga ekrani i kompjuterit ose kamera e internetit.
 • Ofron shumë efekte të tilla si tranzicione, mbivendosje, tekst ose sfond.

Adobe Spark – Softueri më i popullarizuar falas për redaktimin e videove sot

Botuesi: Adobe

Lidhja e faqes:

Kjo është faqja më e mirë në internet e redaktimit të videove që disponohet sot nga botuesi i famshëm Adobe. Ky softuer ju ndihmon të krijoni video mbresëlënëse me vetëm disa hapa të thjeshtë. Për të përdorur Adobe Spark, përdoruesit duhet vetëm të krijojnë një projekt për veten e tyre, më pas të shtojnë videon që do të modifikohet dhe të zgjedhin efektet për t’u përdorur si prerja, bashkimi, .. Në fund, ju ruani videon që sapo keni përfunduar së redaktimi dhe shkarkoni Kthehuni , ju keni një video që ju pëlqen.

Tham Khảo Thêm:  “Bật mí” những trang phục mùa hè dành cho nữ

Softueri më i mirë i redaktimit të videove në internet, fotografia 2

Adora Spark i sjell sukses botuesit Adora

Veçori:

 • Sjell krijimin e videove katrore në aplikacionin Instagram.
 • Përdoruesit mund të kombinojnë duke përdorur tekst, ikona, imazhe dhe tema në videot e tyre
 • Një avantazh që duhet përmendur në këtë softuer është se ai mbështet përdoruesit për të ruajtur videot në Dropbox, llogaritë e Google Drive, etj.
 • Krijo video të animuara në minuta.

Canva – Softueri më i mirë falas për redaktimin e videove në internet

Botuesi: Canva

Lidhja e faqes:

Canva – është programi i tretë i redaktimit të videove në internet që Cà Khịa TV dëshiron t’ju prezantojë. Ky është një nga mjetet më të njohura të dizajnit grafik në internet sot. Mbështetni përdoruesit në dizajnimin e videove, fotove të kopertinës në Facebook, logot, etj.

3 programet më të mira të redaktimit të videove në internet

Canva, softuer kombëtar për redaktimin e videove

Me softuerin Canva, ju mund të çlironi plotësisht krijimtarinë tuaj me një bibliotekë me modele dizajni falas dhe të larmishëm të disponueshëm në softuer.

Veçori:

 • Sjell një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe mbështet vietnamezisht për këdo që ta përdorë.
 • Mjetet e disponueshme në softuer janë të dizajnuara në mënyrë profesionale, të bëra me operacione të lehta të tërheqjes dhe lëshimit.
 • Mbështetni përdoruesit të modifikojnë videot në internet në mënyrë profesionale.
 • Ofron një gamë të gjerë dizajnesh falas, kreative të krijuara nga stilistë profesionistë.

Movie Maker Online – Softuer gjithëpërfshirës në internet për redaktimin e videove

Lidhja e faqes:

Nëse jeni duke kërkuar për një softuer mjaft të mirë për redaktimin e videos që ju lejon ta përdorni atë në një shfletues ueb, ky është softueri më i mirë i redaktimit të videove në internet që duhet të zgjidhni. Kjo faqe interneti do t’i mbështesë shumë përdoruesit në prerjen, bashkimin ose modifikimin e videove. Me manipulime tejet profesionale i keni sjellë vetes pamje jashtëzakonisht të bukura.

Softueri më i mirë i redaktimit të videove në internet, fotografia 4

Do të dashuroheni me videot tuaja kur përdorni softuerin Movie Maker Online

Përveç kësaj, zgjidhni vetë imazhet, efektet, muzikën, videot që ju pëlqen të futni në video, sepse kjo është një veçori që Movie Maker Online ju lejon të përdorni.

Veçori:

 • Nuk ka kufi për numrin e herëve që redaktoni një video.
 • Skedarët video që keni redaktuar do t’ju lejojnë t’i shkarkoni në formatin MP4.
 • Jepni përdoruesve mjete të personalizuara për të prerë, bashkuar, etj. Në të njëjtën kohë, është e mundur të shtoni shpejt shumë veçori të tjera në video.

PowToon – Softuer online për redaktimin e videove me shumë shabllone të bukur

Botuesi: PowToon

Linku i shkarkimit:

PowToon është një faqe interneti falas për modifikimin e videove dhe preferohet nga shumë njerëz sot. Me aftësinë për t’u ofruar përdoruesve shumë shabllone për të krijuar dhe modifikuar video profesionale, ju lehtë do të krijoni video interesante për veten tuaj.

5 programet më të mira të redaktimit të videove në internet

Software me numrin më të madh të përdoruesve sot

Veçori:

 • Ju ofron video bazë deri në video të avancuara. Krijo video katrore me raport pamjeje 1:1, 16:9. Në të njëjtën kohë, përdoruesit mund të përdorin video për të krijuar efekte dhe animacione.
 • Biblioteka e shablloneve ju jep shumë shabllone për të zgjedhur.
 • Videot do të shkarkohen në format MP4 pas redaktimit për shpërndarje më të lehtë në rrjetet sociale.
Tham Khảo Thêm:  Hướng dẫn cách đi bà nà hill - đi bà nà hill như thế nào

Loopster – Softuer i redaktimit të videove në internet duke përdorur ruajtjen e cloud

Lidhja e faqes:

Loopster njihet si softueri më i dobishëm për redaktimin dhe redaktimin e videove në dispozicion sot. Kjo faqe interneti për modifikimin e videove u ofron përdoruesve veçori profesionale të redaktimit të videove, duke ju ndihmuar të merrni videot tuaja të preferuara.

Softueri më i mirë i redaktimit të videove në internet, fotografia 6

Loopster sjell unike për përdoruesit

Veçori:

 • Softueri ju ofron shumë mjete për të mbështetur prerjen, bashkimin ose modifikimin e videove.
 • Do të keni një bibliotekë të larmishme efektesh. Nga atje, puna juaj e redaktimit të videos do të jetë e lehtë dhe shumë efektive.

Video Toolbox – Softuer online për redaktimin e videove me shumë efekte të bukura

Botuesi: Video Toolbox

Lidhja e faqes:

Softueri tjetër i përmendur për redaktimin e videove në internet është Video Toolbox. Përdoruesit do të mbështeten shumë në redaktimin ose krijimin e efekteve për video të ndryshme. Ashtu si shumë softuer të tjerë të njohur, Video Toolbox ofron gjithashtu një sërë efektesh që ju të zgjidhni dhe përdorni për t’i bërë videot tuaja më artistike dhe unike.

Softueri më i mirë i redaktimit të videove në internet, fotografia 7

Video Toolbox – softuer i bukur për redaktimin e videove

Përveç kësaj, përdoruesit mund të zgjedhin gjithashtu muzikë në sfond për videot e tyre, duke kontribuar në krijimin e një videoje më tërheqëse.

Veçori:

 • Softueri u ofron përdoruesve informacion jashtëzakonisht të detajuar në lidhje me shpejtësinë e kuadrove, rezolucionin ose kodekun, shpejtësinë e bitit.
 • Mbështetje për prerjen, bashkimin, etj. dhe konvertimin e lehtë të videove në formate të njohura.
 • Aftësia e softuerit Video Toolbox për të trajtuar skedarët video është deri në 1500 MB. Gjithashtu ju lejon të regjistroni kamerën tuaj të internetit.

WeVideo – Softuer online i redaktimit të videove për përdoruesit bazë

Botuesi: WeVideo

Lidhja e faqes:

WeVideo është një nga 10 faqet më efektive të redaktimit të videove në internet sot. Ky softuer është i përshtatshëm si për ata që janë të specializuar në redaktimin e videove ashtu edhe për ata që nuk kanë përvojë.

WeVideo përdor ruajtjen në renë kompjuterike për të ruajtur videot. Prandaj, përdoruesit mund të marrin video kur u nevojitet urgjentisht edhe në pajisje të tjera.

Softueri më i mirë i redaktimit të videove në internet, fotografia 8

Softueri kombëtar WeVideo

Veçori:

 • Ju mund t’i modifikoni lehtësisht videot sepse softueri WeVideo ju ofron shumë mjete redaktimi nga ato bazë në ato të avancuara.
 • Përdoruesit do të mbështeten gjithashtu me regjistrim për t’i shtuar videove të tyre. Në të njëjtën kohë, ju gjithashtu mund të ngarkoni video nga kompjuteri juaj ose ruajtja në renë kompjuterike si Dropbox ose Google Drive.
 • Ju mund t’i modifikoni plotësisht videot në grupe dhe ekzistojnë 3 mënyra që përdoren për të redaktuar videot për ju: Shkolla, Puna dhe Shtëpia.
 • Veçori për të zgjedhur rezolucionin e duhur për videon përpara se ta ngarkoni dhe ta ruani.
Tham Khảo Thêm:  Biển Nam Phố - địa điểm du lịch “bí mật” ít ai biết ở Kiên Giang

Kapwing – Softuer online i redaktimit të videove i besuar nga shumë njerëz

Botuesi: Kapwing

Lidhja e faqes:

Kapwing është një faqe interneti për modifikimin e videove në internet që u jep përdoruesve shumë mjete për të redaktuar fotot në internet, të tilla si dizajnimi i videove, krijimi automatik i memeve, prerja, bashkimi i videove ose futja e titrave. Më konkretisht, përdoruesit mund të përdorin plotësisht softuerin Kapwing për të kombinuar video, futur tekst, zë, animacione, … për t’u bërë një video e re për veten e tyre. Pastaj, ju vetëm duhet të ngarkoni videon në faqen e internetit dhe të zgjidhni madhësinë për secilën video. Kapwing ju jep shumë madhësi për të zgjedhur si p.sh. 1:1, 4:5, 5:4, 9:16,…

Softueri kryesor i redaktimit të videove në internet në internet 9

Kapwing është shumë i lehtë për t’u përdorur për përdoruesit

Ashtu si faqet e tjera të internetit të redaktimit të videove në internet, përdoruesit mund të presin, bashkojnë ose futin foto në videot e tyre në çdo kohë. Kur të mbaroni redaktimi, mund ta shkarkoni dhe ta ndani me miqtë tuaj.

Për ata që redaktojnë video për herë të parë, nuk do të keni asnjë vështirësi kur përdorni këtë softuer, sepse ai ofron hapat më të lehtë për t’u modifikuar.

Veçori:

 • Kapwing u ofron përdoruesve shumë mjete të njohura të redaktimit të videove në internet.
 • Ju mbështesin për të prerë, bashkuar, bashkuar video, .. për të krijuar video krejtësisht të reja.

Online Video Cutter – Softuer i bukur për redaktimin e videove në internet

Botuesi: 123 aplikacione

Lidhja e faqes:

Është softueri i fundit në listën e 10 faqeve të internetit më efektive të redaktimit të videove në internet sot në kompjuter. Online Video Cutter i ndihmon përdoruesit të krijojnë shpejt produktet e tyre video të paraqitura. Mund të preni, rrotulloni, etj. dhe të ngarkoheni në çdo format. Përdoruesit gjithashtu nuk do të duhet të paguajnë asnjë tarifë sepse ky është një softuer plotësisht falas.

10 programet më të mira të redaktimit të videove në internet

Softueri Online Video Cutter sjell efikasitet të lartë për përdoruesit
 • Ju ndihmon të prisni, rrotulloni video ose modifikoni videot që janë të ruajtura në google drive ose të disponueshme në kompjuterin tuaj.
 • Përdoruesit do të mbështeten gjithashtu nga softueri për të modifikuar në të gjitha formatet e njohura si MP4, MPG, MOV, etj.
 • Cilësia e videos mund të ruhet me cilësinë origjinale të ruajtur në cilësinë e plotë HD 1080P.

Më sipër janë Top 10 faqet më të mira të redaktimit të videove në internet sot që janë të pëlqyera nga shumë përdorues. A keni gjetur një softuer për modifikimin e videove në internet me të cilin jeni të kënaqur? Nëse dini ndonjë softuer tjetër, ju lutemi ndani me ne për ta bërë më të larmishme bibliotekën e softuerit të redaktimit të videove në internet!

Burimi i artikullit:

Cảm ơn bạn đã xem hết bài viết Top 10 website edit video online tốt nhất hiện nay (Cập nhật 2022), hy vọng rằng với những gì Cakhia TV website xem trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam chia sẻ sẽ giúp bạn giải đáp được thắc mắc của mình !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *