Top 10 phim chiếu rạp 2021 hay nhất hiện nay không thể bỏ lỡ

Rate this post

2021 është një vit i begatë për tregun e filmit pasi pandemia Covid gradualisht u bë më e qëndrueshme. Një seri filmash të suksesshëm po publikohen gjithashtu për t’u sjellë fansave pamjet më unike. Ka vepra që shikuesit nuk duhet t’i mungojnë këtë vit. Le t’i hedhim një sy 10 filmave më tërheqës të vitit 2021 në këtë artikull!

Spider-Man: No Home – Spider-Man: No Way Home

Studio filmike: Sony Pictures Releasing

Data e publikimit: 17 dhjetor 2021

Aktorët: Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Jacob Batalon, …

Kohëzgjatja: 148 minuta

Zhanri: Aksion, Fantazi

Spider-Man: No Way Home është ndoshta emri i parë që duhet përmendur Filmat më të mirë në kinema 2021 sot. Ky film është pritur nga shumë njerëz këtë vit. Sepse dy pjesët e mëparshme të tij tërhoqën vërtet fansat e superheronjve. Pas disa ditësh hapje, të ardhurat e arkës kanë arritur në më shumë se 1600 miliardë dollarë. Pra, nëse nuk ju ka pëlqyer kjo punë, është për të ardhur keq.

Filmat më të mirë në kinema në 2021 foto 1

Filmi Spider-Man: No Way Home

Pas dy pjesëve të mëparshme, Spider-Man: No Way Home ndjek jetën e Peter Parker pasi identiteti i tij u zbulua. Armiqtë e mëparshëm ende nuk e kishin kursyer dhe vazhdonin planet e tyre të liga. Pjetri dhe e dashura e tij duhet të kalojnë vështirësi dhe sfida. Ai është ende duke shpëtuar në heshtje botën, duke zbuluar fuqinë e fshehur brenda tij. Megjithatë, për fat të keq, personi që donte më shumë nuk mund të shpëtohej. Nëse doni të dini se si zhvillohet historia, mos e humbisni këtë film të mirë në kinema 2021!

Shihni gjithashtu: Top 11 filmat më të mirë fantastiko-shkencor sot

Venom: Venom 2: Le të ketë masakër

Studio filmike: Sony Pictures Releasing

Data e publikimit: 1 tetor 2021

Aktorët: Tom Hardy, Michelle Williams, Naomie Harris, Reid Scott, …

Kohëzgjatja: 97 minuta

Zhanri: Aksion, Fantazi

Edhe pse është vetëm një vazhdim, Venom 2: Përballja me armikun vdekjeprurës tërheq vërtet kureshtjen e shikuesve. Pasi reagimi për pjesën e parë nuk ishte i keq, botuesi publikoi pjesën e dytë të këtij filmi. Ndikimi i epidemisë së Covid bën ministria kinemaja 2021 Kjo duhet të përshpejtojë kohën e shfaqjes. Megjithatë, kjo nuk ndikon shumë në të ardhurat që realizon botuesi. Venom 2: Përballja me Vdekjen ka sjellë më shumë se 500 milionë dollarë – që është një numër jo i vogël.

Filmat më të mirë në kinema në 2021 foto 2

Filmi Venom 2: Përballja me vdekjen

Në këtë pjesë, Brock po përpiqet vazhdimisht të rindërtojë karrierën e tij. Sidoqoftë, ekziston një krijesë e huaj që i ngjan shumë Venomit që fillon të tërbohet. Ai sulmoi burgun dhe liroi burgjet, duke vrarë gardianin. Një tjetër plan i pamëshirshëm po synon ngadalë Venom dhe Brock. Çfarë do të bëni ju të dy për të hequr qafe këtë plan? Le të shikojmë këtë pjesë 2 për të ditur rezultatin e betejës!

Tham Khảo Thêm:  Telemarketing Là Gì? 8 Kỹ Năng Cần Có Của Người Telemarketing Thành Công

Mortal Kombat – Mortal Kombat

Studio filmike: Warner Bros. Fotot

Data e publikimit: 9 Prill 2021

Aktorët: Lewis Tan, Jessica McNamee, Josh Lawson, Tadanobu Asano,…

Kohëzgjatja: 110 minuta

Zhanri: Aksion, Arte Marciale, Aventurë

Filmi i ardhshëm teatral i vitit 2021 që duam të prezantojmë quhet Mortal Kombat: The Fight to the Dead. Me gjeneratën 8x, 9x ndoshta nuk është e çuditshme për këtë lojë video. Marrja e imazhit të personazhit në lojën kult me ​​të njëjtin emër, Warner Bros. Fotografitë e zhvilluan atë në një film bindës. Për shkak se u shfaq në kohën e epidemisë së Covid, të ardhurat e kësaj pune nuk ishin shumë. Sidoqoftë, komploti, tingulli dhe pamjet e tij janë ende shumë të mira.

Filmat më të mirë në kinema në 2021 foto 3

Filmi Lufta për jetë dhe vdekje

Lufta e Jetës dhe e Vdekjes ka të bëjë me luftën mijëravjeçare midis botës Bardh e Zi për të marrë kontrollin e Mbretërisë së Tokës. Sipas rregullave, vetëm ata që tregonin shenja mund të bëheshin luftëtarë pjesëmarrës në fushën e betejës këtë herë. Armiqtë e vjetër, urrejtjet e reja të kombinuara, a munden pasardhësit e klaneve të mëdha të pushtojnë botën e zezë Dao plot intriga? Mos humbisni artet më të mira marciale në Lojërat e Urisë!

Shihni gjithashtu: Top 10 filmat më të mirë aventuresk të të gjitha kohërave

Planeti Sand – Dune

Studio filmike: Warner Bros. Fotot

Data e publikimit: 3 shtator 2021

Aktorët: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin,…

Kohëzgjatja: 156 minuta

Zhanri: Epik, Fiction, Aventurë

Planet of the Sand konsiderohet si një nga veprat më me vlerë të këtij viti. Set kinema të mira 2021 Kjo është përshtatur nga romani Sand Toka dhe kjo është pjesa e parë që do të publikohet. Reagimi i shikuesve por edhe i ekspertëve për këtë është kryesisht pozitiv. Me siguri pjesa e dytë do të vazhdojë të realizohet dhe të publikohet në të ardhmen e afërt. Filmi gjithashtu fitoi afro 400 milionë dollarë në shitje pas publikimit.

Filmat më të mirë në kinema në 2021 foto 4

Filmi Planet Sand

Planeti Sand është një histori për tokën e Arrakis, e cila është krejtësisht e shkretë. Por ky vend është i vetmi vend që ofron “ilaçe” – përbërës të çmuar për të ndihmuar në ruajtjen e jetëgjatësisë. Dhe familja Atreides u caktua për të sunduar këtë vend, gruaja e dukës Leto lindi Palin me mprehtësi latente. Megjithatë, duka është vrarë, si do ta kthejë Pali mbretërinë e tij?

Fast And Furious 9 – Fast And Furious 9

Film studio: Universal Pictures

Data e publikimit: 25 qershor 2021

Aktorët: Vin Diesel, John Cena, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, …

Kohëzgjatja: 145 minuta

Zhanri: Aksion, Aventurë

8 pjesë të Too Fast Too Dangerous ishin jashtëzakonisht të njohura nga shikuesit. Dhe Fast And Furious 9 është një film i ri në kinema në 2021 për audiencën. Kjo punë është vonuar shumë herë për shkak të ndikimit të epidemisë së Covid dhe filmave të tjerë. Megjithatë, tërheqja e saj nuk u zvogëlua, madje duke i fituar kineastit më shumë se 700 milionë dollarë.

Tham Khảo Thêm:  Khám phá vẻ đẹp hoang sơ bản Ý Linh Hồ ở Sapa

Filmat më të mirë në kinema në 2021 foto 5

Filmi shumë i shpejtë shumë i rrezikshëm 9

Në këtë pjesë, Fast And Furious 9 ende i dhuron audiencës imazhe jashtëzakonisht të bukura, investim të madh. Në pjesën 8, Cipher i shpëtoi vdekjes dhe u bë një nga personazhet jashtëzakonisht të rrezikshëm. Ai vendos të hakmerret ndaj Dominikut dhe familjes së tij me një plan mizor. A mund të jetë Dom i lumtur, i lumtur me familjen e tij dhe të luftojë me sukses Cipher? Mos e anashkaloni serialin kinema të mira 2021 kjo eshte!

Skuadra Vetëvrasëse 2

Studio filmike: Warner Bros. Fotot

Data e publikimit: 6 gusht 2021

Aktorët: Margot Robbie, Idris Elba, John Cena, Joel Kinnaman,…

Kohëzgjatja: 132 minuta

Zhanri: Aksion, Aventurë

Suicide Squad Part 2 është një vazhdim i pjesës së parë, duke shkaktuar shumë kuriozitet për shikuesit. Kjo organizatë mercenare do të tërbojë dhe eliminojë edhe një herë planet që supozohej të ishin perfekte. Natyrisht, imazhet këtë herë janë ende filma me efekte jashtëzakonisht të shkëlqyera. Edhe pse shitjet e tij nuk i përmbushën pritshmëritë, megjithatë mori vlerësime shumë pozitive.

Filmat më të mirë në kinema në 2021 foto 6

Filmi Vetëvrasje

U formuan dy skuadra vetëvrasëse të përbëra nga të burgosurit më të rrezikshëm. Ata bombardohen nëse synojnë të ikin ose nuk kryejnë detyrën. Dhe këtë herë ata dërgohen në një ishull për të shkatërruar laboratorin e rrezikshëm. Këtë herë, ekipi do të përballet me organizatën super-terroriste Revolucionarët. A mund të takohen njerëzit e rrezikshëm për të krijuar mrekulli? Shikoni film i mirë 2021 në kinema – Mision vetëvrasës për të ditur fundin!

The Conjuring: Djalli më bëri ta bëj atë

Studio filmike: Warner Bros.

Data e publikimit: 4 qershor 2021

Aktorët: Vera Farmiga, Patrick Wilson, …

Kohëzgjatja: 110 minuta

Zhanri: Psikologjik, Shkencë, Horror

Haunt of Horror 3 është rikthyer dhe sjell histori edhe më interesante se më parë. Por kush është adhurues i zhanrit horror nuk duhet ta humbasë serialin kinematë 2021 Kjo. Edhe pse The Conjuring 3 mori vlerësime të këqija nga kritikët, të ardhurat e arritura nuk ishin ende të vogla. Botuesi fitoi më shumë se 200 milionë dollarë në krahasim me një buxhet prej vetëm 39 milionë dollarësh.

Filmat më të mirë në kinema në 2021 foto 7

Filmi Haunting Horror 3: Ghosts of Evil Demons

Në këtë pjesë, burri dhe gruaja Ed dhe Lorraine Warren vazhdojnë historitë e tyre horror. Të dy marrin pjesë në një ekzorcizëm për një djalë 8-vjeçar, por demoni nuk pranon ta lëshojë. E pushtoi shpirtin e një personi tjetër dhe Ed u shtrua në spital dhe zemra i dobësohej. Të dy ndoqën gjurmët e vogla për të shkatërruar demonin. A do të kenë sukses apo do ta lënë atë të marrë përsipër dikë tjetër?

Shihni gjithashtu: Top 10 filmat horror më të mirë të të gjitha kohërave

Kingsman: Origjina – Njeriu i Mbretit

Studio: 20th Century Studios

Data e publikimit: 22 dhjetor 2021

Aktorët: Ralph Fiennes, Gemma Arterton, Rhys Ifans, Matthew Goode,…

Kohëzgjatja: 131 minuta

Zhanri: Aksion, Epik

Nëse jeni adhurues i tregimeve për Evropën e vjetër në përgjithësi dhe Anglinë në veçanti, mos e humbisni The King’s Man. Ky është një nga filmat më të mirë në kinema 2021 dhe vlerësohet shumë. Pjesët e mëparshme rreth Shërbimit Sekret Kingsman gjithashtu pushtuan zemrat e audiencës. Duke përfituar nga fitorja, 20th Century Studios ka publikuar Kingsman: Origin për të argëtuar audiencën pas një kohe të gjatë.

Tham Khảo Thêm:  Kinh nghiệm chọn tour du lịch Hạ Long uy tín và chất lượng

Filmat më të mirë në kinema në 2021 foto 8

Filmi Njeriu i Mbretit

Filmi Kingsman: Origin kthehet në të kaluarën për krijimin e organizatës më prestigjioze të spiunazhit në Britani. Skena në film është në kohën e Luftës së Parë Botërore, shiu i bombave dhe plumbave nuk ndalet. Kjo organizatë u hap për të ndalur komplotin e gjigantëve gjakftohtë. Konkurrenca e fortë dhe betejat e mendjes u zhvilluan edhe më të tmerrshme se bombat dhe plumbat. Shikoni këtë film të vitit 2021 në kinema për të parë se si shpaloset historia!

E veja e zezë – E veja e zezë

Studiot e filmit: Walt Disney Studios, Motion Pictures

Data e publikimit: 9 korrik 2021

Aktorët: Scarlett Johansson, Florence Pugh, David Harbour, OT Fagbenle,…

Kohëzgjatja: 133 minuta

Zhanri: Aksion, Fantazi

Filmat më të mirë në kinema në 2021 foto 9

Filmi i vejushës së zezë

Kur Lufta Civile mbaroi, Natasha filloi të kërkonte të kaluarën e saj. Pas ndarjes së familjes, dy motrat filluan t’i nënshtroheshin stërvitjes së ashpër për t’u bërë luftëtarë të fuqishëm – vrasës gjakftohtë. Natasha gjithashtu ka hasur shumë armiq, njëri prej të cilëve është Task Master. Ai mund të kopjojë lëvizjet e kundërshtarit të tij dhe është i vendosur të hakmerret ndaj Natashës.

Racë e Pavdekshme

Studiot e filmit: Walt Disney Studios, Motion Pictures

Data e publikimit: 5 nëntor 2021

Aktorët: Gemma Chan, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lia McHugh,…

Kohëzgjatja: 156 minuta

Zhanri: Aksion, Aventurë, Fantazi

Eternals është mbiemri në listë kinema të mira 2021 të cilën do të dëshironim t’ju prezantojmë sot. Ky është gjithashtu një film në universin Marvel – ku mblidhen superheronjtë. Vepra është vlerësuar prej 4 vitesh në mënyrë që të mund të publikohet në mënyrën më të plotë. Prandaj, filmi mori shumë vlerësime pozitive dhe fitoi më shumë se 370 milion dollarë.

Filmat më të mirë në kinema në 2021 foto 10

Filmi Gara e Pavdekshme

Gara e Pavdekshme i përputhet emrit të saj. Historia ka të bëjë me një racë të quajtur Eternals, të cilët dërgohen në Tokë për të mbrojtur njerëzimin nga Deviantët. Ndërkohë, Deviantët janë një racë e keqe që dëshiron të pushtojë Tokën. Tani, me planin e Deviantëve që shpaloset përsëri, të Përjetshmit duhet të mblidhen së bashku për të shpëtuar Tokën nga dënimi.


Më lart janë filmat më të mirë në kinema në 2021 në vitin e kaluar. Cilin nga filmat e mësipërm keni parë në industrinë e kinemasë? Shikoni me miqtë dhe familjen për momentet më relaksuese dhe argëtuese.

Burimi i artikullit:

Cảm ơn bạn đã xem hết bài viết Top 10 phim chiếu rạp 2021 hay nhất hiện nay không thể bỏ lỡ, hy vọng rằng với những gì Cakhia TV website xem trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam chia sẻ sẽ giúp bạn giải đáp được thắc mắc của mình !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *