Top 10 phần mềm diệt malware tốt nhất hiện nay 2022

Rate this post

Malware është softuer me qëllim të keq që shkakton dëme në një kompjuter. Sa më shpejt të zhvillohet teknologjia, aq më i sofistikuar dhe më i vështirë është parandalimi i malware. Kështu, lindi softueri anti-malware. Këto janë softuer që gjejnë dhe zbulojnë kodet me qëllim të keq në kompjuter dhe i shkatërrojnë ato. Këtu janë 10 programet më efektive kundër malware sot.

Avast Antivirus – Softuer antimalware me shumë përdorues

Botuesi: Avast Software

Sistemet operative të pajtueshme: Microsoft Windows, macOS, Android, iOS

Avast Antivirus është një prej tyre Softueri më i mirë kundër malware bota sot. Ky produkt softuerësh është vlerësuar më së miri në vitin 2019 dhe ka fituar shumë çmime më parë. Ky është ndoshta një emër që është shumë i njohur për përdoruesit vietnamezë dhe në mbarë botën.

Fotografia më e mirë e softuerit anti-malware 1

Softueri antivirus Avast

Veçori e veçuar:

 • Zbuloni dhe parandaloni që programet me qëllim të keq të sulmojnë kompjuterin tuaj.
 • Modulet e mbrojtjes mbrojnë përdoruesit kur hyjnë në internet.
 • Mbroni rrjetin kundër kodeve me qëllim të keq.
 • Anti spyware, rootkits.
 • Paralajmëroni përdoruesit kur malware sulmon skedarët, llogaritë e kreditit, pagesat.
 • Përditësoni automatikisht versionet e reja dhe viruset e zhvilluara rishtazi.
 • Lejon skanimin në të njëjtën kohë kur ndizni kompjuterin.
 • Parandaloni që programet me qëllim të keq të çaktivizojnë vetë programin.

Avast Antivirus ka një version falas dhe një version me pagesë. Versioni me pagesë do të ketë më shumë veçori dhe mbrojtje më të mirë të kompjuterit. Aktualisht, ky program antivirus mbështet gjithashtu deri në 45 gjuhë të ndryshme, duke takuar përdorues në mbarë botën.

Artikuj të ngjashëm:

 • Udhëzime për përdorimin e programit antivirus falas Avast
 • Udhëzime se si të çaktivizoni softuerin Avast Antivirus 2020 përkohësisht ose përgjithmonë

Kaspersky – Softueri më i mirë kundër malware

Botuesi: Kaspersky Lab

Sistemet operative të pajtueshme: Microsoft Windows, macOS, Symbian OS, Windows Mobile.

Kaspersky është softuer për heqjen e malware Përdoret më së miri në vendet e Evropës Lindore dhe Azisë. Ky softuer është jashtëzakonisht i sigurt dhe i lehtë për t’u përdorur, gjithçka që duhet të bëni është të instaloni dhe ai automatikisht do të skanojë, gjejë dhe heqë malware.

Fotografia më e mirë e softuerit anti-malware 2

Softueri Kaspersky

Veçori e veçuar:

 • Zbuloni dhe hiqni kodin me qëllim të keq që hyn në kompjuter.
 • Ekziston një mur zjarri kundër spamit dhe phishing në internet.
 • Mbroni privatësinë tuaj, informacionin e kreditit, pagesat personale.
 • I reziston sulmeve të viruseve kriptografike.
 • Përditësoni dhe shkatërroni rregullisht malware-in më të fundit.

Kaspersky Lab ka lëshuar 4 versione kryesore duke përfshirë: Kaspersky Internet Security, Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky Total Security, Kaspersky Mobile Security. Kaspersky ka shumë paketa blerjesh që përdoruesit të zgjedhin në varësi të nevojave të tyre, çdo çelës është vetëm për një makinë. Softueri i këtij botuesi ka fituar shumë çmime të revistave të teknologjisë së informacionit.

Tham Khảo Thêm:  Tìm Hiểu Chùa Vĩnh Nghiêm TpHCM

AVG AntiVirus – Program popullor kundër malware

Botuesi: AVG. Company

Sistemet operative të pajtueshme: Microsoft Windows (nga win XP e lart), macOS, Android

AVG AntiVirus dhe Avast Antivirus janë shpesh dy emrat më të përfolur në botën e teknologjisë. kjo eshte nje Softueri më i mirë kundër malware i besuar nga shumë njerëz, ishte aq efektiv sa Avast ra dakord ta blinte për 1.3 miliardë dollarë. Sipas statistikave të AVG, ka më shumë se 200 milionë njerëz që përdorin këtë softuer në mbarë botën.

Softueri më i mirë për heqjen e malware Figura 3

Softueri AVG Antivirus

Veçori e veçuar:

 • Teknologjia LinkScanner ofron mbrojtje në kohë reale kundër sulmeve kompjuterike.
 • Funksioni AVG Online Shield ndihmon për të kontrolluar skedarët dhe për t’u siguruar që ato janë të sigurta.
 • Search-Shield: komponent i sigurt i kërkimit, që mbron kompjuterët dhe përdoruesit kur hyjnë në shfletues të internetit.
 • Skanoni periodikisht kompjuterin tuaj për kode me qëllim të keq,
 • Lejon skanimin e emaileve të dërguara dhe të marra për të shmangur mesazhet e padëshiruara.
 • Riparoni skedarët e infektuar me virus, hiqni shpejt viruset.

AVG AntiVirus ka një version falas dhe një version të paguar për përdoruesit që ta përjetojnë dhe përdorin. Mund të vendosni modalitetin “Skanimi i thellë” për të lejuar skanimin e plotë të më shumë se 20 llojeve të ndryshme të arkivave. Kjo është softveri më i mirë i skanerit të malware me shtrirje të gjerë.

Malwarebytes – Një program i besuar kundër malware

Botuesi: Malwarebytes Corporation

Sistemet operative të pajtueshme: Microsoft Windows (Win XP ose më vonë), OS (X 10.9 ose më vonë), Android (Jelly Bean ose më vonë), iOS (IOS 11 ose më vonë).

Malwarebytes njihet si Softuer falas kundër malware më e mira sot. Ky softuer është shfaqur në shumë vende të botës dhe është mjaft i vlerësuar.

Softueri më i mirë për heqjen e malware Figura 4

Softueri Malwarebytes

Veçori e veçuar:

 • Lejon skanimin dhe heqjen e malware, spyware, malware, viruse.
 • Aktivizo skanimin grupor në vend që thjesht të ekzekutosh programe.
 • Mund të skanoni manualisht ose të konfiguroni një orar, kohën e skanimit dhe të skanoni automatikisht kur ndizni pajisjen.
 • Lejon bllokimin e adresave IP të faqeve të internetit me qëllim të keq.

Revistat e njohura e kanë vlerësuar këtë si programin më të mirë anti-malware të vitit 2018. Pas instalimit të softuerit do të keni një provë 14-ditore. Pas 2 javësh, do të mendoni nëse do të përdorni versionin me pagesë apo jo. Nëse ende dëshironi të përdorni versionin falas, operacionet e skanimit do të jenë manuale. Në versionin me pagesë, skanimi do të jetë automatik në varësi të cilësimeve të përdoruesit dhe veçorive më tërheqëse.

Bitdefender – Softueri më efektiv kundër malware

Botuesi: Bitdefender

Sistemi operativ i përputhshëm: Microsoft Windows

Bitdefender është një program anti-malware që vlerësohet shumë mirë në forume dhe rrjete të huaja. Ky softuer, megjithëse pak njerëz vietnamezë e përdorin, shumica e tyre janë të kënaqur kur e përdorin atë. Deri në vitin 2017, kompania Bitdefender renditet gjithashtu e 9-ta globalisht për sa i përket ofruesit të aplikacioneve kundër malware në Windows.

Softueri më i mirë për heqjen e malware Figura 5

Software Bitdefender fiton shumë çmime

Veçori e veçuar:

 • Mbroni kompjuterin tuaj nga kodet me qëllim të keq, malware dhe spyware.
 • Mbroni sistemin, bëjeni të funksionojë më shpejt.
 • Përmban firewall inteligjent, filtrim automatik të spamit, enkriptim skedari, antivirus.
 • Mbrojtje me shumë shtresa, mbrojtje e sigurt me fjalëkalim personal.
 • Ndihmojini përdoruesit të aksesojnë dhe të shfletojnë ueb-in në mënyrë të sigurt, bllokoni reklamat e dëmshme.
Tham Khảo Thêm:  Những điều cần biết khi đi du lịch Sapa tự túc

Sipas statistikave, aktualisht ka më shumë se 500 milionë kompjuterë që përdorin Bitdefender. Përdoruesit mund të zgjedhin nga shumë plane të ndryshme me pagesë sipas konsumit të tyre. Ju mund të zgjidhni të skanoni manualisht ose të vendosni vetë një sekuencë të arsyeshme skanimi. Bitdefender do të zbulojë dhe shkatërrojë shpejt kodin me qëllim të keq. Ky është një nga Softueri më i mirë kundër malware Aktualisht.

Bkav – Softuer anti-malware i besuar nga shumë vietnamezë

Lëshuesi: Bkav Shoqëria Aksionare

Sistemet operative të pajtueshme: Microsoft Windows, iOS, Android, Windows Phone, Symbian, Blackberry

Bkav është gjithmonë në krye softuer anti-malware Më e mira është zhvilluar nga kompania softuerike Bkav në Vietnam. I lindur shumë herët, çdo përmirësim i Bkav është jashtëzakonisht i vërtetë dhe efektiv. Ky është gjithashtu softueri më i përdorur në organizata dhe biznese në Vietnam.

Softueri më i mirë për heqjen e malware Figura 6Software Bkav

Veçori e veçuar:

 • Gjeni dhe hiqni viruset dhe programet me qëllim të keq që ndikojnë në kompjuterin tuaj.
 • Shumë mënyra të skanimit inteligjent: skanim i shpejtë, skanim i plotë, skanim i diskut, skanim i dosjeve.
 • Ju lejon të konfiguroni skanimet e malware në një orar specifik.
 • Teknologjia e ekzekutimit të sigurt, mbron plotësisht kompjuterin.
 • Keni një firewall personal, mbroni kompjuterin tuaj kur shfletoni ueb, dërgoni email, etj.
 • Përditësoni automatikisht versionet e reja, hiqni llojet e reja të malware.
 • Lejon fshirjen e historisë së skanimit, pastrimin e sistemit për ta bërë kompjuterin të funksionojë më shpejt.

Aktualisht, Bkav ka 3 versione kryesore: Bkav Home (për individë dhe zyra), Bkav Pro (për kompani dhe biznese) dhe BMS (për telefona). Në epokën e nxitjes së konsumit të brendshëm, Bkav është njësia më e besuar dhe e zgjedhur.

Emsisoft Anti-Malware – Softuer anti-malware i lehtë për t’u përdorur

Botuesi: Emsisoft

Sistemi operativ i përputhshëm: Microsoft Windows

Emsisoft Anti-Malware është një nga programet më të njohura anti-malware në Evropë dhe Australi. Ky softuer konsiderohet i lehtë për t’u përdorur dhe një ndërfaqe jashtëzakonisht miqësore. Prandaj, megjithëse ka lindur jo shumë kohë më parë, është instaluar dhe përdorur nga një numër i madh përdoruesish.

Softueri më i mirë për heqjen e malware Figura 7

Softuer Emsisoft Anti-Malware

Veçori e veçuar:

 • Përdorni deri në dy skanerë, duke dyfishuar efikasitetin.
 • Mbroni kompjuterin tuaj nga viruset, malware, spyware.
 • Mbroni kompjuterin tuaj kur hyni në faqet e internetit, siguria maksimale e fjalëkalimit personal.
 • Mbroni skedarët në kohë reale.
 • Parandalon kodin keqdashës të enkriptuar në mënyrë të sofistikuar.
 • Aktivizon menaxhimin e sigurisë në distancë nga kudo.
 • Përditësim i vazhdueshëm i versionit me funksione optimale.

Ky është një nga Softuer falas kundër malware shumë efektive sot. Përveç kësaj, mund të përdorni edhe versionin me pagesë nëse dëshironi të përmirësoni në funksione më të larta sigurie. Megjithatë, ky fëmijë mund të përdoret vetëm me sistemet operative Windows dhe nuk mbështet sisteme të tjera operative.

Anti Trojan Elite – Anti-Spyware efektiv

Botuesi: Hiq Trojan

Sistemi operativ i përputhshëm: Microsoft Windows

Vetëm duke dëgjuar emrin, tashmë e dini se Anti Trojan Elite përdoret për të parandaluar spyware. Shkarkimi i Anti Trojan Elite është shumë i lehtë dhe i qetë, madhësia është e ulët kështu që instalimi është shumë i shpejtë. Ky softuer përdoret zakonisht në vendet e Azisë Jugore.

Tham Khảo Thêm:  Kinh nghiệm khi đi du lịch phượt Hạ Long theo tháng

Softueri më i mirë për heqjen e malware Figura 8

Softuer Anti-Trojan Elite

Veçori e veçuar:

 • Parandaloni dhe shkatërroni softuerët spyware, gjurmimin e tastierës.
 • Lejon përdoruesit të shfletojnë ueb në mënyrë të sigurt.
 • Kontrolloni vazhdimisht sistemin për të gjetur dhe hequr çdo trojan që synon të depërtojë.
 • Lejon skanimin e të gjithë sistemit ose cilësimin për të skanuar çdo dosje, çdo hard disk.
 • Ndihmon për të analizuar Regjistrin e Windows, për të zbuluar shpejt ndryshimet.
 • Ndihmon në përshpejtimin e shfletimit.

Trojan është një spyware, nëse nuk zbulohet dhe asgjësohet do të bëhet gjithmonë një gur për një sulm total kompjuterik. Prandaj, Anti Trojan Elite është Softueri më i mirë kundër malware posaçërisht për trojans ose spyware.

Malware Hunter – Softuer i sigurt kundër malware

Botuesi: Glarysoft

Sistemet operative të pajtueshme: Microsoft Windows (nga XP e lart), Vista.

Malware Hunter është një softuer shumë efektiv kundër malware në kompjuterë. Ky softuer vlerësohet shumë nga shumë forume të teknologjisë së informacionit për lehtësinë e përdorimit dhe sigurinë e tij.

Softueri më i mirë për heqjen e malware Figura 9

Softueri Malware Hunter

Veçori e veçuar:

 • I specializuar përdoret për të vrarë viruse ose kode të rrezikshme me qëllim të keq.
 • Modaliteti i skanimit super i shpejtë ndihmon në zbulimin e shpejtë të malware.
 • Mbani të dhënat tuaja private të sigurta nga viruset.
 • Përditësime automatike, të vazhdueshme për të zbuluar lloje të reja të kodeve me qëllim të keq.
 • Siguroni pagesën dhe kreditimin e klientit.

SpyHunter – Softuer i specializuar kundër malware

Botuesi: Enigma Software

Sistemet operative të pajtueshme: Microsoft Windows, macOS

SpyHunter është një softuer anti-malware mjaft popullor në shumë vende të botës. Ky softuer ekziston për një kohë të gjatë, kështu që ka një numër të madh përdoruesish. Sidomos në Amerikë ose Evropë, numri i instalimeve të SpyHunter është shumë i madh.

Softueri më i mirë për heqjen e malware Figura 10

Software SpyHunter

Veçori e veçuar:

 • Kërkim super i shpejtë për kodin keqdashës që ekziston në kompjuter.
 • Parandaloni hyrjen e viruseve përmes shfletuesve të internetit ose emailit.
 • Mbështet rregullimet e skedarëve.
 • Karakteristikë e dedikuar e skanimit të diskut të ngurtë për të zbuluar kodin keqdashës në sistem.
 • Mbështetje antivirus, malware në kompjuter.

Malware i softuerit anti-virus Ky ka një version me pagesë dhe një version falas. Versioni falas i lejon përdoruesit të gjejnë kërcënime ndaj kompjuterit dhe nëse dëshironi të hiqni kodin me qëllim të keq, duhet të përdorni versionin me pagesë. Një pengesë tjetër është se SpyHunter nuk përditëson shpejt mënyrën e heqjes së malware me softuer të tjerë.


Më lart janë 10 programet më të sigurta dhe më efektive kundër malware sot. Ndërsa të gjithë këta softuer bëjnë një punë të mirë për gjetjen dhe heqjen e viruseve, mënyra për të parandaluar hyrjen e malware në pajisjen tuaj është të ndryshoni mënyrën e përdorimit të kompjuterit tuaj. Në këtë mënyrë, kompjuteri juaj do të ketë mbrojtjen më të mirë.

Burimi i artikullit:

Cảm ơn bạn đã xem hết bài viết Top 10 phần mềm diệt malware tốt nhất hiện nay 2022, hy vọng rằng với những gì Cakhia TV website xem trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam chia sẻ sẽ giúp bạn giải đáp được thắc mắc của mình !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *