Top 10 game Dragon Ball hay nhất hiện nay (Cập nhật 2021)

Rate this post

Dragon Ball është një serial i famshëm komik dhe i lidhur me fëmijërinë e shumë njerëzve. Bazuar në origjinalin, u zhvilluan gjithashtu shumë filma dhe lojëra të animuar. Në të njëjtën kohë ata gjithashtu tërheqin një numër të madh lojtarësh të të gjitha moshave. Këtu janë 10 lojërat më të mira të Dragon Ball që luani më shumë për të përjetuar imazhet klasike të njeriut të përshtatura.

Legjenda e Dragoit

Botuesi: Bandai Namco Entertainment

Data e publikimit: 17 maj 2018

Platforma e përputhshme: iOS, Android

Linku i shkarkimit të Dragon Ball Legend për iOS

Linku i shkarkimit të Dragon Ball Legend për Android

Emri i parë në listën e lojërave më të njohura të Dragon Ball është Dragon Ball Legend. Rritja e pajisjeve mobile i tërheq lojtarët të luajnë më shumë. Prandaj, kjo lojë është e përputhshme vetëm me dy sisteme operative iOS dhe Android. Në Dragon Ball Legend do të ketë një personazh që nuk e kanë të gjitha versionet e tjera. Prandaj, ajo tërheq lojtarët më shumë se çdo gjë.

Top lojërat më të mira të Dragon Ball foto 1

Loja Dragon Ball Legjenda

Dragon Ball Legend i përket zhanrit të RPG të kombinuar me veprim. Lojtarët duhet të zgjedhin karakterin e tyre të preferuar për të luftuar kundërshtarin. Gjatë kësaj kohe, ju mund të përmirësoni karakterin tuaj dhe të rrisni forcën tuaj. Pas çdo beteje, lojtarët do të renditen për të zgjedhur një kundërshtar më të përshtatshëm në ndeshjet e mëposhtme. Dragon Ball Legend ka shumë mënyra të ndryshme të lojës nga të cilat mund të zgjidhni. Përdoruesit e rinj duhet të përdorin modalitetin e trajnimit për të trajnuar personazhin e tyre të preferuar.

Dragon Ball Z: Kakarot

Botuesi: Bandai Namco Entertainment

Data e publikimit: 16 janar 2020

Platformat e përputhshme: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch.

Linku i shkarkimit të Dragon Ball Z: Kakarot për të gjitha platformat

Një nga lojërat më të reja të Bandai Namco Dragon Ball është Dragon Ball Z: Kakarot. Kjo lojë i përket serisë së lëshuar më parë të kompanisë Dragon Ball Z. Vetëm deri në Mars 2020, kjo lojë ka shitur më shumë se 3 milionë kopje nëpër platforma. Elementet e veprimit dhe të luajtjes së roleve luftarake janë ruajtur ende në krahasim me versionet e mëparshme.

Top lojërat më të mira të Dragon Ball fotografia 2

Versioni i Dragon Ball Z: Kakarot

Duke marrë pjesë në Dragon Ball Z: Kakarot, lojtarët do të luajnë rolin e një prej 7 personazheve kryesore. Pastaj merrni pjesë në historinë 4-pjesëshe të lojës. Përveç luftimeve, ju mund të bashkoheni me mini-lojëra të tilla si peshkimi, drejtimi i makinave, mbledhja e topave të dragoit, etj. Në përgjithësi në këtë version zhvillohet jo vetëm komploti, por edhe shumë veçori të reja për t’u zbuluar. Pra, le të provojmë këtë lojë 7 Dragon Ball për ta përjetuar atë!

Dragon Ball Z: Saga

Botuesi: Atari

Data e publikimit: 22 mars 2005

Platformat e përputhshme: GameCube, PlayStation 2, Xbox

Dragon Ball Z: Sagas është një lojë që ka lindur shumë kohë më parë dhe shitet si disk për PS 2. Për gjeneratën 8x, 9x, kjo është ndoshta loja Dragon Ball që sjell më shumë kujtime. Edhe pse loja nuk ishte e suksesshme komerciale, loja u vlerësua nga kritikët. Për shkak se ka lindur shumë kohë më parë, Dragon Ball Z: Sagas fokusohet në aftësinë luftarake dhe ndjek komplotin origjinal.

Tham Khảo Thêm:  “Lụm ngay bí kíp” lời chúc giáng sinh hay và ý nghĩa dành tặng khách hàng

Top lojërat më të mira të Dragon Ball foto 3

Grafika Full HD e Dragon Ball Z: Sagas

Në Dragon Ball Z: Sagas, lojtarët do të ndjekin 6 heronj që marrin pjesë në 6 kapituj të ndryshëm. Atje, ju duhet të luftoni për fitoren e përgjithshme dhe të kaloni nivelin. Sa më shumë të luftoni, aq më shumë përmirësoni karakterin tuaj. Lojtarët mund të kombinojnë sulme të shumta në një rresht për të mposhtur kundërshtarin më shpejt. Aftësitë në histori janë zhvilluar gjithashtu nga Dragon Ball Z: Sagas mjaft të ngjashme dhe plotësisht.

Dragon Ball FighterZ

Botuesi: Bandai Namco Entertainment

Data e publikimit: 16 shtator 2017

Platformat e përputhshme: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Linku i shkarkimit të Dragon Ball FighterZ për platformat

Lojërat Dragon Ball nga Bandai Namco nuk i zhgënjen kurrë lojtarët. Versioni i Dragon Ball FighterZ është zhvilluar krejtësisht ndryshe nga lojërat e mëparshme. Siç sugjeron emri, kjo lojë thekson elementin e luftimit ekipor. Në të njëjtën kohë, rrit rezistencën dhe aftësinë e lojtarit për të manipuluar.

Top lojërat më të mira të Dragon Ball foto 4

Imazhe jashtëzakonisht të mprehta në Dragon Ball FighterZ

Në Dragon Ball FighterZ, secili lojtar do të zgjedhë 3 karaktere. Ju mund të luftoni makinën ose lojtarë të tjerë në formën e konfrontimit. Gjatë betejës, lojtari lejohet të thërrasë një personazh për të ndihmuar. Ju mund të fitoni vetëm kur mposhtni të tre gjeneralët e armikut. Kritikët thonë se risia që Dragon Ball FighterZ do të tërheqë patjetër lojtarët më shumë se pjesa tjetër e lojërave. Kjo është gjithashtu një lojë simuluese jashtëzakonisht e bukur 2D që duhet ta provoni.

Dragon Ball Online

Botuesi: CJ Internet Corporation, Shanda Games, Bandai Namco Games, Cayenne Tech

Data e publikimit: 4 shkurt 2010

Platforma e përputhshme: Microsoft Windows

Linku i shkarkimit të Dragon Ball Online për Windows

Loja tjetër që Cà Khịa TV do të donte t’ju prezantonte është Dragon Ball Online. Kjo lojë Dragon Ball është një projekt që është i interesuar dhe i lëshuar në shumë vende të botës. Edhe pse i vonuar deri në 3 vjet, ndikimi i tij nuk është ende i vogël. Sidomos kur djemtë e mëdhenj si CJ ose Bandai janë investitorët kryesorë. Fillimisht Dragon Ball Online u lëshua në ueb, megjithatë, aktualisht është i disponueshëm vetëm për t’u instaluar në Windows.

Top lojërat më të mira të Dragon Ball foto 5

Një skenë nga Dragon Ball Online

Vendosja e lojës zhvillohet në vitin 1000, kur Mira dhe grupi i Towa po komplotojnë për të pushtuar Tokën. Lojtarët do të luajnë rolin e personazhit të tyre të preferuar, duke kaluar përçarjen kohore të grupit Mira për të ndryshuar të kaluarën. Në të njëjtën kohë, shpëtoni Tokën nga komploti i errët i Mbretërisë Demon. Loja bazohet në zhanrin MMORPG të kombinuar me taktika për të sfiduar aftësitë e lojtarëve.

Dragon Ball Xenoverse 2

Botuesi: Bandai Namco Games

Data e publikimit: 25 tetor 2016

Platformat e përputhshme: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Nintendo Switch, Stadia, Android

Linku i shkarkimit të Dragon Ball Xenoverse 2 për platformat

Pas suksesit të versionit 1, Bandai Namco lëshoi ​​​​Dragon Ball Xenoverse 2. Kjo u konsiderua si loja më e mirë me 7 dragon ball në atë kohë. Në të njëjtën kohë, numri i lojtarëve që marrin pjesë në shkarkimin dhe blerjen e makinës është vërtet i madh dhe ka arritur të ardhura të larta komerciale. Që nga viti 2020, Dragon Ball Xenoverse 2 ka shitur mbi 7 milionë kopje në mbarë botën. Pra, nëse nuk e keni provuar këtë lojë, është për të ardhur keq.

Tham Khảo Thêm:  Đặc sản du lịch Hạ Long - Canh Hà

Top lojërat më të mira të Dragon Ball foto 6

Boom me Dragon Ball Xenoverse 2

Dragon Ball Xenoverse 2 ende përdor lojën e versionit 1. Megjithatë, më i zhvilluar në grafikë dhe shumë mini lojëra si dhe misione. Lojtarët gjithashtu mund të aventura në qytetin e Conton. Ju mund të zgjidhni një nga pesë garat e disponueshme, secila me aftësi të ndryshme. Për më tepër, Dragon Ball Xenoverse 2 ofron përfundime të shumta bazuar në zgjedhjet e lojtarëve. Nëse keni luajtur versionin 1, të dhënat tuaja do të sinkronizohen me versionin 2.

Fusions Dragon Ball

Botuesi: Bandai Namco Games

Data e publikimit: 4 gusht 2016

Platforma e përputhshme: Nintendo 3DS

Linku i shkarkimit të Dragon Ball Fusions

Dragon Ball Fusions e ka bërë koleksionin e lojërave Dragon Ball të Bandai Namco më të pasur dhe të larmishëm. Kjo lojë u lëshua fillimisht në Japoni, më pas u pëlqye nga e gjithë bota. Sidomos në vendet europiano-amerikane, numri i shkarkimeve është gjithnjë e më shumë. Sidoqoftë, Bandai Namco e zhvilloi këtë lojë vetëm në serinë Nintendo 3DS. Është përshtatur gjithashtu nga manga popullore me të njëjtin emër në Japoni.

Top lojërat më të mira të Dragon Ball foto 7

Mekanizmi i mbledhjes së personazheve në Dragon Ball Fusions

Duke marrë pjesë në Dragon Ball Fusions, ju do të jeni në gjendje të zgjidhni personazhin tuaj të preferuar për t’u bashkuar me betejën. Në të njëjtën kohë, lojtarët mund të mbledhin edhe shumë personazhe të tjerë për të pasuruar koleksionin. Loja e freskët dhe grafika e nivelit të lartë e kanë ndihmuar këtë lojë të marrë shumë vlerësime pozitive. Megjithatë, amerikanizimi i saj u kritikua për mungesën e dublimit cilësor në anglisht.

Stickman Warriors – Super Dragon Shadow Fight

Botuesi: SkySoft Studio

Data e publikimit: 25 nëntor 2020

Platforma e përputhshme: Android

Link për të shkarkuar Stickman Warriors – Super Dragon Shadow Fight për Android

Nëse ju pëlqen zhanri i lojës Stickman, mos e injoroni Stickman Warriors – Super Dragon Shadow Fight. Kjo është një lojë inovative Dragon Ball e bazuar në imazhin e Stickman. Prandaj, ajo tërheq shumë lojtarë në shikim të parë. Kjo lojë ka tërhequr më shumë se 10 milionë shkarkime në Google Play edhe pse është lëshuar vetëm për gati 1 vit. Jo të gjithë krijuesit e lojërave mund ta arrijnë këtë numër të dëshirueshëm.

Top lojërat më të mira të Dragon Ball foto 8

Imazhe me shumë risi në Stickman Warriors – Super Dragon Shadow Fight

Stickman Warriors – Super Dragon Shadow Fight pajis më shumë se 100 karaktere nga të cilat mund të zgjidhni. Me 144 nivele, ju mund t’i mbledhni plotësisht të gjitha dhe t’i përmirësoni sipas dëshirës tuaj. Lojtarëve do t’u jepen 3 mënyra: praktikë, 1 kundër 1 ose turne. Në veçanti, modaliteti i turneut tërheq më shumë lojtarë për të konkurruar dhe për t’u ngjitur në gradë. Nëse jeni adhurues i sfidave, mos e humbisni këtë lojë!

Tham Khảo Thêm:  Đặc sản Đồng Tháp Mười - Ốc nướng tiêu

Heronjtë Super Dragon Ball

Botuesi: Bandai Namco Entertainment

Data e publikimit: 11 nëntor 2010

Platformat e përputhshme: Arcade, Nintendo 3DS, Nintendo Switch, Microsoft Windows

Linku i shkarkimit të Dragon Ball Heroes për platformat

Super Dragon Ball Heroes është një nga lojërat më të vjetra të Bandai Namco. Më parë, kjo lojë quhej Dragon Ball Heroes, derisa doli përditësimi i vitit 2016, ajo ndryshoi emrin e saj sot. Versioni 2016 është gjithashtu shumë i përmirësuar për sa i përket grafikës dhe karaktereve. Mund të thuhet se versioni grafik i 2016-ës është vërtet tërheqës dhe ka fituar zemrat e lojtarëve në mbarë botën. Pas kësaj, versionet manga dhe anime lindën gjithashtu bazuar në këtë lojë Dragon Ball.

Top lojërat më të mira të Dragon Ball foto 9

Super Dragon Ball Heroes sjell shumë risi

Duke marrë pjesë në Super Dragon Ball Heroes, lojtarët mund të zgjedhin një nga 8 garat e ndryshme. Çdo garë ka pikat e veta të forta unike. Kjo është një lojë e specializuar në mbledhjen e kartave të karaktereve. Lojtari më pas do të zgjedhë skuadrën për të marrë pjesë në betejë. Ju gjithashtu mund të mbledhni lloje të ndryshme të topave të dragoit në lojë. Në përgjithësi, mekanizmi i lojës në ekip të Super Dragon Ball Heroes nuk është shumë i ndryshëm nga versioni i mëparshëm.

Dragon Ball Z Dokkan Battle

Botuesi: Bandai Namco Entertainment

Data e publikimit: 30 janar 2015

Platforma e përputhshme: Android, iOS

Linku i shkarkimit të Dragon Ball Z Dokkan Battle për Android

Linku i shkarkimit të Dragon Ball Z Dokkan Battle për iOS

Në listë Kompilimi i lojës Dragon BallMë të mirët e sotëm nuk mund ta kuptoj versionin e Bandai Namco të Betejës së famshme Dokkan. Pjesë e serisë klasike të kompanisë Dragon Ball Z, kjo lojë kujdeset shumë për grafikën dhe lojën. Ky është gjithashtu versioni që Bandai Namco i dedikoi pajisjeve mobile. Prandaj, përpiquni ta shkarkoni këtë lojë në kompjuterin tuaj nëse ju pëlqejnë 7 topa dragoi.

Top lojërat më të mira të Dragon Ball, foto 10

Luftoni në betejën Dragon Ball Z Dokkan

Kjo lojë është një kombinim i zhanreve të veprimit, mbledhjes së kartave dhe enigmës. Lojtarët duhet të mbledhin sa më shumë personazhe të jetë e mundur për të ndërtuar ushtrinë e tyre. Me çdo ndeshje, ju duhet të zgjidhni karakterin e duhur për të luftuar. Shumë rruaza shumëngjyrëshe vendosen në mes të fushëbetejës që lojtari t’i kombinojë ato dhe të krijojë sulme. Ju gjithashtu duhet të përfundoni kërkimet dhe të grumbulloni bonuse për të blerë artikuj në dyqan. Dragon Ball Z Dokkan Battle ka fituar më shumë se 350 milionë shkarkime ekuivalente me më shumë se 3 miliardë dollarë të ardhura. Është një numër i madh që çdo krijues lojërash dëshiron.


Më sipër janë 10 lojërat më të mira të Dragon Ball që duhet të provoni. Nëse dëshironi të përjetoni personazhet heroikë në 7 Dragon Balls, shkarkoni një nga versionet e mësipërme në pajisjen tuaj. Me siguri do të sjellin momente argëtimi nostalgjike për lojtarët.

Cảm ơn bạn đã xem hết bài viết Top 10 game Dragon Ball hay nhất hiện nay (Cập nhật 2021), hy vọng rằng với những gì Cakhia TV website xem trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam chia sẻ sẽ giúp bạn giải đáp được thắc mắc của mình !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *