Top 10 game bựa nhất thế giới khiến bạn phải bật cười khi chơi (Cập nhật 2022)

Rate this post

Kohët e fundit, lojërat qesharake kanë tërhequr një numër të madh lojtarësh. Sepse i ndihmon ata të lehtësojnë stresin dhe të relaksohen pas disa orësh stresi. Këto lojëra janë shpesh të vështira për t’u luajtur dhe bartin një element sfidues për lojtarin. Por kjo nuk i bëri ata të pengoheshin, por vetëm qeshnin kur merrnin pjesë. Pra, cila është lista e lojërave që ia vlen të luhen sot? Le të zbulojmë në këtë artikull!

Trap Adventure 2

Botuesi: Hiroyoshi Oshiba

Platforma e përputhshme: iOS

Zhanri: Aventurë, Mbijetesë

Lidhja e shkarkimit të Trap Adventure 2 për iOS

Trap Adventure 2 është një prej tyre Loja më e trashë në botë i njohur nga shumica e përdoruesve të iPhone. Është lëshuar që nga viti 2016, por vetëm në vitin 2018 kjo lojë u bë me të vërtetë e njohur. Arsyeja për këtë është falë një videoje të postuar në Twitter që tërheq shumë shikues. Që atëherë, kjo konsiderohet një super lojë që është jashtëzakonisht sfiduese dhe argëtuese. Çdokush dëshiron të sfidojë veten për të pastruar këtë lojë.

Top lojërat më budallaqe në botë foto 1

Adventure in Trap Adventure 2

Në Trap Adventure 2, ju do të kontrolloni një personazh që shkon në një aventurë. Loja është disi si Mario, por vështirësia është vërtet e lartë. Gjatë rrugës, shpesh do të hasni mure me gjemba, zjarr, gropa, etj. Kur t’ju mbarojnë jetët, do t’ju duhet të filloni nga e para. Sa më shumë nivele që luani, aq më pak shanse keni për të mbijetuar. Lojtarët do të kenë dy mënyra për të zgjedhur: normale ose shanse të fundit. Provoni këtë lojë qesharake për të parë nëse mund të kapërceni të gjitha pengesat!

Shihni gjithashtu: Top 10 lojërat më të mira të botës së hapur për celular sot

Përbindëshi Ojisan

Botues: Keita Hirose

Platforma e përputhshme: iOS

Zhanri: Kartat, Strategjia

Lidhje për të shkarkuar Ojisan Monster për iOS

Ojisan Monster është loja më e çmendur në botë me temë Pokemon. Nëse jeni njohur me imazhin e një pikachu me fytyrë njeriu, është nga kjo lojë. Në Japoni, shumë njerëz e duan përbindëshin Ojisan dhe e përdorin atë si një mjet lehtësimi. Ndryshe nga lojërat e zakonshme Pokemon, kjo lojë ndryshon nga gameplay në personazhe për t’u bërë qesharake.

Top lojërat më qesharake në botë foto 2

Lojë super e lezetshme – Ojisan Monster

Tani Pokemon bëhet i vjetër me kalimin e kohës. Përdorni PokeBall për të hedhur mbi kafshën që dëshironi të zbutni. Nëse hidhen brenda, ata do të bëhen shërbëtorët tuaj dhe do të duhet të bëjnë shumë punë. Pika qesharake në këtë lojë janë fytyrat qesharake të pokemonit kur ata detyrohen të bëjnë këto punë nga ju. Në përgjithësi, mekanizmi i tij i lojës është mjaft i thjeshtë, por vështirësia do të rritet me gradën e lojtarit.

Artikuj të ngjashëm:

  • Top 10 lojërat më të mira pokemon në botë
  • Top 12 lojërat më të mira pokemon për PC
  • Top 9 lojërat më të mira GBA pokemon sot
Tham Khảo Thêm:  Bí quyết chọn đặc sản khi đi du lịch Mũi Né sau tết

Njeriu: Bie Flat

Botuesi: Curve Digital

Platformat e përputhshme: Windows, Linux, macOS, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, Android, iOS, PS5

Zhanri: Puzzle, Aventurë

Lidhja e shkarkimit Human: Fall Flat për PC

Lidhja e shkarkimit Human: Fall Flat për iOS

Lidhja e shkarkimit Human: Fall Flat për Android

Human: Fall Flat është një nga lojërat më të njohura të shumë transmetuesve sot. Kjo lojë tërheq lojtarët menjëherë nga personazhi kryesor, i cili është jashtëzakonisht humoristik. Ai ka krahë të shkurtër, këmbë të shkurtra dhe është shumë i vështirë për t’u kontrolluar apo ngjitur. Pra, sfidon mjaft lojtarët më të aftë sot.

Top lojërat më budallaqe në botë foto 3

Kontrollo Bob në Human: Fall Flat

Në Human: Fall Flat, lojtari kontrollon një personazh të quajtur Bob. Ju duhet ta kontrolloni atë për të përfunduar detyrat nga ngjitja, mbajtja e sendeve, etj. Për shkak të pamjes së tij të thjeshtë, aftësia e Bobit për të ecur, ngjitur dhe kapërcyer muret është mjaft modeste. Nëse nuk jeni mjaftueshëm të kujdesshëm për ta bërë atë të bjerë, do t’ju duhet të filloni nga e para nga pika më e afërt e qëndrimit. Lojtarët mund të ndryshojnë ngjyrën e Bobit për t’u dukur më interesante dhe qesharake.

Plug & Play

Botuesi: Etter Studio

Platformat e përputhshme: Microsoft Windows, Android, Linux, iOS, SteamOS, Mac OS.

Zhanri: i pavarur, aventurë

Lidhja e shkarkimit “Plug & Play”.

Plug & Play, i cili konsiderohet nga komuniteti i lojrave si mjaft i çuditshëm dhe qesharak. Megjithatë, sipas analizave të shumë ekspertëve, nuk është loja më qesharake, por ka një thellësi kuptimi, një mesazh vërtet të mirë. Gjatë lojës, do të vini re se ajo përshkruan me saktësi jetën e çdo personi. Dhe ju jeni një personazh vrapues, duke gjetur prizën tuaj.

Top lojërat më të çmendura në botë foto 4

Plug & Play përshkruan me saktësi jetën e njeriut

Personazhet në Plug & Play janë të dizajnuara çuditërisht me trupin si një person normal, por koka është një prizë ose një prizë. Ata janë gjithmonë duke vrapuar dhe nëse bien, klikoni për t’i ngritur. Ky personazh dëshiron gjithmonë të futë kokën në prizë. Nëse nuk funksionon, do të mbetet pas, i pafuqishëm dhe i paaftë për të gjetur një prizë të vërtetë për veten. Ndoshta kjo është jeta e një njeriu të zakonshëm në shoqërinë e sotme.

Shihni më shumë: 7 lojërat më të mira për gjetjen e objekteve sot

Perëndimi i urrejtjes

Botuesi: Asymmetric, Limited Run Games

Platformat e përputhshme: Nintendo Switch, Linux, iOS, Microsoft Windows, Google Stadia, Mac OS

Zhanri: Aventurë

Lidhja e shkarkimit West of Loathing

Emri tjetër që do të shfaqet në listën kryesore Loja më e trashë në botë tani Perëndimi i urrejtjes. Kjo është një lojë e skicuar nën grafikë të thjeshtë 2D, me dy ngjyra kryesore bardh e zi. Në pamje të parë, është mjaft e thjeshtë si Plug & Play, por vetëm kur të luani do të zbuloni sfidat e vështira. Madje u komentua si loja më e mirë e vitit 2017.

Top lojërat më budallaqe në botë foto 5

Grafika të thjeshta në West of Loathing

West of Loathing është vendosur në Perëndim, ju do të luani rolin e një djali që la familjen. Ai do të ndërhyjë në West në kërkim të pasurisë familjare. Megjithatë, ky rrugëtim nuk është i lehtë dhe ka shumë sfida. Sa më të larta të jenë nivelet, aq më e vështirë rritet vështirësia dhe nuk është e lehtë të kalosh. Prandaj, mund të thuhet se West of Loathing është mjaft sfidues për lojtarët.

Tham Khảo Thêm:  Thông tin chợ đêm Đà Lạt nằm ở đường nào?

Shihni gjithashtu: Top 10 lojërat më të mira të gjuajtjes me hark në telefona

Duke e kapërcyer atë me Bennett Foddy

Botuesi: Bennett Foddy, Noodlecake Studios, Humble Bundle

Platformat e përputhshme: Android, iOS, Microsoft Windows, MacOS, Linux

Zhanri: Vizitë

Lidhja e shkarkimit Getting Over It With Bennett Foddy për PC

Lidhja e shkarkimit Getting Over It With Bennett Foddy për Android

Link për të shkarkuar Getting Over It With Bennett Foddy për iOS

Loja më e vlerësuar nga shumë lojtarë sot është Getting Over It With Bennett Foddy. Ju ndoshta keni parë shumë komente video në lidhje me këtë lojë. Siç thonë lojtarët shpesh, është edhe e vështirë, edhe qesharake dhe qesharake pa i bërë njerëzit të pengojnë. Gameplay e Getting Over It With Bennett Foddy është gjithashtu shumë e thjeshtë, me grafikë të bukur, duke tërhequr lojtarë.

Top lojërat më qesharake në botë foto 6

Sfidoni veten për ta kapërcyer atë me Bennett Foddy

Kur hyni në lojë Getting Over It With Bennett Foddy, do të luani rolin e personazhit Diogenes. Ai u mbërthye në një kazan dhe u përpoq të lëvizte trupin e tij. I vetmi mjet që kishte Diogjeni ishte një çekiç. Ai e përdori atë për të ngritur të gjithë trupin përpara, duke u kapur pas maleve për t’u ngjitur lart. Nëse rrëzoheni aksidentalisht, do të ktheheni në atë rënie ose do të ktheheni menjëherë në vijën e nisjes. Është e vështirë të fitosh në këtë lojë, apo jo?

Lojë patë pa titull

Botuesi: HouseHouse

Platformat e përputhshme: Nintendo Switch, PS4, Xbox One, MacOS, Microsoft Windows.

Zhanri: Puzzle

Link për të shkarkuar lojën Untitled Goose

Nëse jeni duke kërkuar për një lojë argëtuese për të lehtësuar stresin pas orarit të punës, Untitled Goose Game nuk është një zgjedhje e keqe. Loja Untitled Goose ka grafikë 2D, por plot ngjyra të ndezura. Loja gjithashtu mbështetet nga shumë organizata për ta konfiguruar siç duhet dhe për të tërhequr më shumë përdorues.

Top lojërat më qesharake në botë foto 7

Grafika shumëngjyrëshe në lojën Untitled Goose

Kur merrni pjesë në lojën Untitled Goose, ju do të kontrolloni një patë për të shkatërruar fshatin. Lojtarët mund të përdorin shumë nga aftësitë e tij si përplasje, përplasje, thirrje, etj. për të mërzitur banorët. Në çdo rajon, detyra që duhet të kryhet është e ndryshme. Sa më shumë misione të përfundoni, aq më afër fitores do të jeni.

Macet e betejës

Botuesi: PONOS

Platformat e përputhshme: Nintendo Switch, Android, iOS, Nintendo 3DS

Zhanri: mbrojtja e kullës, strategjia në kohë reale

Lidhja e shkarkimit të The Battle Cats

Një nga lojërat më qesharake në botë nuk mund të jetë pa emrin The Battle Cats. Kjo lojë është jashtëzakonisht e popullarizuar në vende si Japonia dhe Koreja. Dhe nëse jeni adhurues i kafshëve, mos e humbisni The Battle Cats. Macet, ushtria e maceve po pret që ju të kontrolloni për të luftuar së bashku. Testoni mbrojtjen tuaj me këtë ushtri të lezetshme.

Top lojërat më qesharake në botë foto 13

Krijo një strategji mbrojtëse në The Battle Cats

Në The Battle Cats, lojtari mund të zgjedhë një numër të caktuar macesh për ushtrinë e tij. Çdo mace do të jetë e ndryshme për sa i përket statistikave. Detyra e lojtarit është të mendojë për mënyrën më të mirë për të mbrojtur zonën e tyre. Mbroni bazën e maceve dhe luftoni, shkatërroni armiqtë. Detyra duket e lehtë, por kur numri i trupave armike po rritet, sa më i vështirë të jetë terreni, aq më e vështirë është të luftosh. Provoni mbrojtjen tuaj në The Battle Cats!

Tham Khảo Thêm:  Top Các Xe Bán Tải Cũ Dưới 400 Triệu đáng Mua Nhất 2022

Lartësitë me baltë

Botuesi: Rageborn Studio, LLC

Platforma e përputhshme: Android, Windows

Zhanri: Luajtje me role, Luftim

Lidhja e shkarkimit të Muddy Heights

Muddy Heights është një lojë e vërtetë muti që nëse dikush e ka luajtur do ta pranojë këtë ide. Rekomandimi për ata që duan ta provojnë është të mos hanë dhe të luajnë në të njëjtën kohë. Sepse do t’ju bëjë të mos dëshironi më të hani. Nga krijimi i personazheve te grafika, të gjitha ato mbajnë kuptimin e mirëfilltë të fjalës “i keq”. Sidoqoftë, grafika në Muddy Heights janë mjaft të ndritshme, plot ngjyra dhe të vendosura në një qytet modern.

Top lojërat më qesharake në botë foto 9

Lojë e vërtetë e mut Muddy Heights

Ju do të luani rolin e një mbetjeje të krijuar nga një burrë me dhimbje barku. Ai u vendos në çatinë e një ndërtese. Detyra juaj është kur bini të lirë, merrni sa më shumë njerëz që mundeni. Nëse doni të shtoni peshë dhe efektet e saj, ushqeni mashkullin sa më shumë që të jetë e mundur.

Booger Boing

Botuesi: Chechesoft

Platforma e përputhshme: Android

Zhanri: Aventurë, Lojë me role

Link për të shkarkuar Booster Boing për Android

Booger Boing është loja e fundit e çmendur që duam t’ju prezantojmë. Kjo lojë njihet nga shumë përdorues të Android. I vetmi keqardhje është se nuk është i disponueshëm në platforma të tjera që shumë përdorues ta përjetojnë. Booger Boing është gjithashtu vërtet qesharak sepse dizajni i karakterit dhe loja e tij janë mjaft të çuditshme.

Top 10 lojërat më budallaqe në botë foto 10

Luajnë lojë Booster Boing

Ju do të luani rolin e një gjakderdhjeje nga hundët e shtrirë brenda hundës së një burri. Nuk ka mbështetje nga peshqirët e letrës, shishet me spërkatje, etj. Përdoruesit lejohen vetëm të përdorin duart dhe t’i largojnë ato. Shkathtësia e gishtave do të vendosë gjithçka. Dhe kur luani, mbani mend se mund të gjuani vetëm në zonën blu. Pra, rregullimi i forcës, shtrirja është gjëja më e rëndësishme në Booger Boing.


Më lart janë lojërat më të mira në botë sot që konsiderohen mjaft të mira që Cà Khịa TV do të donte t’ju prezantonte. Ka lojëra mjaft të vështira, mjaft sfiduese, ka edhe super qesharake, super të çuditshme. Provoni të luani me miqtë për të lehtësuar stresin, ndjehuni rehat pas orëve të lodhura të punës!

Burimi i artikullit:

Cảm ơn bạn đã xem hết bài viết Top 10 game bựa nhất thế giới khiến bạn phải bật cười khi chơi (Cập nhật 2022), hy vọng rằng với những gì Cakhia TV website xem trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam chia sẻ sẽ giúp bạn giải đáp được thắc mắc của mình !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *