Top 10 bộ phim thanh xuân vườn trường Trung Quốc hay nhất hiện nay

Rate this post

Rinia është një kohë e bukur në rininë e të gjithëve. Prandaj, filmat për të rinjtë në kopshtin e shkollës janë një zhanër mjaft i njohur, duke tërhequr një numër të madh fansash. Le të hedhim një vështrim në top 10 filmat më të vlefshëm të Cà Khịa TV për të rinjtë e shkollave kineze sot.

Të rinjtë e bukur të pafajshëm (2017)

Drejtuar nga: Duong Long

Aktorët: Ho Nhat Thien, Tham Nguyet, Vuong Tu Vy, Cao Chi Dinh

Viti i publikimit: 2017

Kohëzgjatja e transmetimit: 23 episode (45 minuta/episod)

Zhanri: Romancë, Shkollë, Komedi

Filmi i parë kinez për të rinjtë e kopshtit shkollor që dua t’ju prezantoj është Dërgimi i një të riu të bukur të pafajshëm. Sapo u publikua, filmi krijoi një shpërthim të madh në të gjithë Azinë për shkak të bukurisë së çiftit Jiang Chen dhe Chen Tieu Hi.

Ky çift ngjalli shumë shikues për dashurinë e tyre të parë të fëmijërisë. Jiang Chen dhe Tieu Hi u rritën së bashku që në moshë të re. Tieu Hi është një person i ngathët, por ka një personalitet shumë të mirë. Dhe Giang Than njihet si një studiues, i ftohtë dhe i dashur nga shumë miq femra për shkak të pamjes së tij të bukur.

Filmat më të mirë të kopshtit të shkollës kineze për të rinjtë foto 1

Udhëtimi për të ndjekur kodimin bambu

Tieu Hi e pëlqen Jiang Chen, rrëfeu ajo, por u refuzua ftohtë nga ai. Megjithatë, përmes shumë ulje-ngritjeve, ndjekjes së Tieu Hi iu përgjigj edhe Jiang Chen. Edhe pse të dy kaluan pak vështirësi, sfida dhe ndarje pas diplomimit, më në fund ata ishin bashkë. Përmbajtja e filmit është mjaft interesante, së bashku me aftësinë aktoriale të personazheve, gjë që ka krijuar një sukses për këtë dramë dashurie tejet të nxehtë të të rinjve në shkollën e gjuhës kineze.

Shihni gjithashtu: Top 32 filmat më të mirë kinezë të dashurisë sot

Të jetosh pa guxim të humbur rini (2018)

Drejtuar nga: Dang Khoa

Aktorët: Hou Minh Hao, Van Bang, Truong Dieu, Dai Lo

Viti i publikimit: 2018

Koha e transmetimit: 24 episode (45 minuta/episod)

Zhanri: Romancë, Shkollë, Familje

Të jetosh pa guxim të humbur Rinia është një serial Filma kinezë për të rinj Filmi zhvillohet në verën e vitit 1996. Filmi tregon për entuziazmin rinor të “Makinës fluturuese me pesë persona”. Në shpërthimin e dhomës së kimikateve, Yang Xi u plagos dhe humbi garën e atletikës. Më pas, udhëheqësja që shkaktoi shpërthimin – Hua Biao u transferua në klasën e saj. Inteligjenca e tij mori pozicionin e presidentit të klasës që fillimisht ishte i Yang Xi.

Filmat më të mirë të kopshtit të shkollës kineze për të rinjtë foto 2

Jini të guximshëm për rininë tuaj

Që atëherë, të gjithë shokët e klasës e konsideruan Hoa Biaon si një armik. Për të eliminuar paragjykimet, le ta kuptojnë të gjithë se ai nuk është njeri i keq, ka bërë shumë. Në fund fitoi besimin e të gjithëve dhe iu bashkua “Five Man Flying Chariot”. Të gjithë kanë kapërcyer shumë gjëra së bashku për të krijuar një kohë të paharrueshme rinore.

Tham Khảo Thêm:  Job Board Là Gì? Đăng Tin Tuyển Dụng Hiệu Quả Với Job Board

Mosha jonë e adoleshentëve (2017)

Drejtuar nga: Guo Jingming

Aktorët: Vuong Tuan Khai, Vuong Nguyen, Dich Duong Thien Ty

Viti i publikimit: 2017

Koha e transmetimit: 39 episode (50 minuta/episod)

Zhanri: Rinor, Romancë, Psikologjik

Kjo dramë rinore e kopshtit shkollor tregon për dashurinë e bejsbollit dhe miqësinë e O Dong, Doan Kha dhe Ban Tieu Hung.

Personazhi O Dong është i famshëm për talentin e tij në të luajtur futboll, duke u rritur në një familje të famshme. Ndoshta kjo është arsyeja pse njerëzit mendojnë se ai është i paarritshëm, por në fakt është krejt e kundërta. Doan Kha është një entuziast futbolli, por u refuzua nga nëna e tij dhe dikur kishte menduar të hiqte dorë nga pasioni i tij. Ndryshe nga dy të tjerët, megjithëse Ban Tieu Hung nuk është mirë, ai jeton një jetë shumë të lumtur, gjë që krijon pjesërisht personalitetin e tij të pastër dhe optimist.

Filmat më të mirë të kopshtit të shkollës kineze për të rinjtë foto 3

5 filmat më të mirë për të rinjtë e kopshtit shkollor me vlerësime të larta

Secili person ka një situatë të ndryshme jetese, por ata kanë të njëjtën dashuri për bejsbollin. Me një etje rinore, ata e kanë ndërtuar ekipin e tyre të bejsbollit nga mospasja e shumë reputacionit deri tek rezultatet më të kënaqshme.

Më e mira jonë (2016)

Drejtuar nga: Liu Chang

Aktorët: Luu Hao Nhien, Dam Tung Yun, Vuong Lich Ham, Phuong Van Cuong

Viti i lëshimit: 2016

Koha e transmetimit: 24 episode (45 minuta/episod)

Zhanri: Romance, Romance, Rinor, Komedi, Psikologjike

Emri tjetër në listë Filma për të rinjtë e kopshtit të shkollës kineze Klasiku tjetër duhet të tregojë The Greatest Of Us. Përmbajtja kryesore e filmit sillet rreth dy personazheve Du Hoai dhe Canh Canh. Heroina fillimisht ishte dembel për të studiuar, por papritmas kaloi një shkollë të famshme të shkollës së mesme Chan Hoa. Kjo nuk është befasuese për studiuesin Du Hoai.

Filmat më të mirë të kopshtit të shkollës kineze për të rinjtë foto 4

Entuziazmi i rinisë

Adoleshentët si ata kanë ëndrra për të ardhmen, pengesa me të cilat përballet shpesh rinia jonë. Secili prej tyre ka sfida të ndryshme që presin atje. Filmi hoqi gjithashtu lotët e shumë njerëzve për mashkullin që mbështet Lo Tinh Ha. Edhe pse ajo e donte shumë Canh Canh-in dhe e rrëfeu shumë herë, nuk iu përgjigj për shkak të dashurisë së saj për Du Hoain. Le të shikojmë këtë film romantik për të rinjtë e kopshtit shkollor për të kujtuar rininë tonë.

Shihni më shumë: Top 42 filmat më të mirë romantikë modernë kinezë sot

Une And My Boyhood (2021)

Drejtuar nga: Raymond Jiang

Aktorët: Dang En Hy, Truong Lang Ha, Nham The Hao, Dam Diem

Viti i lëshimit: 2021

Koha e transmetimit: 24 episode (45 minuta/episod)

Zhanri: Rinor, Romancë, Komedi, Psikologjik

Giang Hao Nguyet dhe Luc Miao janë fëmijë të vegjël që u rritën së bashku. Ata e shohin njëri-tjetrin si vëllezërit e tyre. Lu Miao e mbrojti Jiang Hao Yue nga talljet për shkak të defektit të tij në këmbë. Përkundrazi, shumë herë e ka ndihmuar edhe me detyrat e shtëpisë.

Tham Khảo Thêm:  Sổ tay khi đi du lịch Hạ Long tự túc theo tháng

Filmat më të mirë të kopshtit të shkollës kineze për të rinjtë foto 5

Nga bambu në dashuri

Gradualisht, Luc Miao kuptoi se ndjenjat e saj për Giang Hao Nguyet nuk ishin më një vëllazëri e thjeshtë, ajo ishte bërë dashuri. Jo shumë kohë më pas, lindin probleme që i bashkojnë të dy, dashuria e tyre është një histori e lezetshme e pafajshme. Ky është një film i mrekullueshëm për të rinjtë në gjuhën kineze që duhet ta shikoni një herë.

Presidenti i klasës Dai Nhan (2017)

Drejtuar nga: Shen Van Soai

Aktorët: Hoang Tuan Tiep, Ly Khai Hinh

Viti i publikimit: 2017

Koha e transmetimit: 36 episode (36 minuta/episod)

Zhanri: Rinor, Psikologjik

Filmi sillet rreth dy personazheve Diep Moc The dhe Lieu Dan Dich. Të dy ishin në të njëjtën moshë, por kishte një ndryshim të madh. Diep Moc The ishte i mbrojtur, i përkëdhelur dhe i rritur nga vëllai i tij. Megjithatë, ajo u vu në arrest shtëpie nga një vëlla ngurrues, Liao Lan Yi. Megjithatë, Diep Moc The ende ruan pafajësinë dhe djallëzinë e saj. Në sytë e presidentit të klasës Lieu Lan Dich, ajo gjithmonë duhet të punojë shumë për të studiuar.

Filmat më të mirë të kopshtit të shkollës kineze për të rinjtë, fotografia 6

Çifti i rrugicës së ngushtë

Në shkollë të mesme, të dy shkëmbyen mençuri. Ajo tani është kryetare e klasës dhe ai është bërë nënkryetar. Të dy kanë gjithmonë një përgjigje ndaj njëri-tjetrit, por miqësia e tyre është ende e pamohueshme. Gradualisht, një dashuri e papërshkrueshme u fermentua në mendjet e të dyve. Le të ndjekim serialin Filma kinezë për të rinj Klikoni këtu për të mësuar më shumë për atë çift korsi të ngushtë.

Dashuri Fshehurazi: Quat Sinh Hoai Nam (2019)

Drejtuar nga: Ding Boi

Aktorët: Zhou Yan Mansi, Trieu Thuan Nhien, Mong Qin, Shen Vu

Viti i lëshimit: 2019

Koha e transmetimit: 24 episode (45 minuta/episod)

Zhanri: Kopshti shkollor, Komedi, Psikologjik

Personazhi kryesor Lac Chi është një nxënës i shkollës së mesme në shkollën e mesme Zhenhua. Ajo është më e mira në departamentin e letërsisë. Të rinjtë janë të gjithë shumë të dashur për një studiues të bukur si Lac Chi. Ajo ka ndjenja për Thinh Hoai Nam, por për shkak të frikacakëve të saj, ajo nuk ia thotë askujt. Thinh Hoai Nam është një studiues i fizikës. Të dy e pëlqyen shumë njëri-tjetrin, por asnjëri prej tyre nuk ishte i gatshëm të thoshte asgjë.

Filmat më të mirë të kopshtit të shkollës kineze për të rinjtë, foto 7

Lista e filmave më të shquar për të rinjtë në kopshtin shkollor në gjuhën kineze

Jo vetëm kaq, por edhe familjet e tyre kanë probleme. Kjo e bën dashurinë e tyre edhe më të vështirë. Me kalimin e kohës, ata do të vijnë te dashuria e tyre apo thjesht do ta mbajnë atë në zemrat e tyre. Le të shikojmë këtë film unik për të rinjtë e kopshtit të shkollës kineze për të ditur më shumë detaje interesante.

Shihni gjithashtu: Top 25 filmat kinezë të përshtatur nga romanet më të mira të dashurisë sot

Përshëndetje, një herë e një kohë (2017)

Drejtuar nga: Desert

Aktorët: Li Lan Di, Truong Tan Thanh, Zhou Cheng Yu, Li Khan

Viti i publikimit: 2017

Kohëzgjatja e transmetimit: 30 episode (45 minuta/episod)

Zhanri: Kopshti Shkollor, Psikologjik, Romance

Përshëndetje, Njëherë e një kohë është një film për dy persona Yu Chau Chau dhe Lam Duong. Ndryshe nga motivi i njohur i dramave të tjera rinore, aktorja kryesore nuk është një studente e keqe. Në këtë film ajo është një studente e mirë, por edhe një matematikë. Yu Chau Chau ka një personalitet të dashur dhe një pamje të bukur. Lam Duong nuk humbet, ai ka një pamje të bukur, ka një histori të shkëlqyer akademike dhe familja e tij ka kushte.

Tham Khảo Thêm:  Influencer Marketing Là Gì? Vai Trò & 5 Bước Triển Khai Influencer Marketing

Filmat më të mirë të kopshtit të shkollës kineze për të rinjtë, fotografia 8

Dashuria e dy studiuesve

Shihni gjithashtu: Top 36 filmat më të mirë të shkollave kineze sot

Të pres në të ardhmen (2019)

Drejtuar nga: Tiet Lang, Truong Sieu Ly

Aktorët: Lee Quang Khiet, Phi Khai Minh, Ton Thien, Tan Van Lai, Tu Diep

Viti i lëshimit: 2019

Koha e transmetimit: 36 episode (45 minuta/episod)

Zhanri: Psikologjik, Rinor, Komedi, Romance

I Wait For You In The Future ka të bëjë me një burrë të quajtur Hac Returni, ai është 36 vjeç dhe duhet të përballet me një presion të madh nga të gjithë. Ai ishte i pafuqishëm dhe donte të çmendej. Duke kujtuar rininë e tij dhe gjërat që i kishte munguar, Hac Hoi Quy u kthye rastësisht në kohën kur ishte në shkollë të mesme, kur ishte vetëm 17 vjeç.

Filmat më të mirë të kopshtit të shkollës kineze për të rinjtë foto 9

Kthehuni në rininë tuaj me Hac Hoi Quy

Me entuziazmin e rinisë së tij, rebelimin e ditëve të shkollës, ai dukej se nuk kishte frikë nga asgjë. Prej aty, ai e kuptoi vetëvlerësimin e tij, të cilin e humbi në moshën 36-vjeçare. Le të kthehemi në rininë e kopshtit tuaj të shkollës për të gjetur vetëvlerësimin tuaj.

Shihni gjithashtu: Top 27 filmat më të mirë për të kaluarën e Kinës sot

Atë verë fryn era (2019)

Drejtuar nga: Chu Dijian

Aktorët: Zhou Yu, Thai Yao, Leng Tam Hall, Liu Yu Tong

Viti i lëshimit: 2019

Koha e transmetimit: 27 episode (40 minuta/episod)

Zhanri: Shkollore, Psikologjike, Romantike

Ajo verë që fryn erë Flisni për procesin që Bach Nhat Ham ndoqi Lam Tinh Cach. Me studimet e saj jo aq të shkëlqyera, ajo mendonte se shkolla e saj e mesme ishte thjesht e mërzitshme. Një ditë, ajo ra në dashuri me Lam Tinh Cach dhe llogariti fshehurazi ta takonte.

Filmat më të mirë të kopshtit të shkollës kineze për të rinjtë foto 10

Llogaritni hap pas hapi në zemrën tuaj

Me pafajësinë e tij, a mundet Bach Nhat Ham ta bëjë Lam Tinh Cach si atë? Le të shikojmë këtë dramë tërheqëse rinore në gjuhën kineze për të parë se çfarë do të bëjë ajo për të joshur djalin Lam Tinh Cach.


Më lart, Cà Khịa TV.com prezantoi 10 filmat më të nxehtë për të rinjtë e kopshtit shkollor sot. Nëse nuk keni parë asnjë film, shikoni të gjithë me nostalgji për rininë tuaj të kaluar. Dramat për të rinjtë kinezë arrijnë gjithmonë vlerësime shumë të larta për shkak të shumëllojshmërisë dhe shfaqjeve të tyre të pafajshme. Le të kënaqemi për një moment relaksi.

Burimi i artikullit:

Cảm ơn bạn đã xem hết bài viết Top 10 bộ phim thanh xuân vườn trường Trung Quốc hay nhất hiện nay, hy vọng rằng với những gì Cakhia TV website xem trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam chia sẻ sẽ giúp bạn giải đáp được thắc mắc của mình !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *