Top 10 bộ phim chiếu rạp hay và đáng xem nhất trong năm 2020

Rate this post

Viti 2020 konsiderohet një vit i suksesshëm për kinematografinë në mbarë botën. Shumë projekte filmike mbresëlënëse nga shumë vende, pasi publiku u publikua, publiku ka marrë shumë komplimente me krahë. Këtu është një listë e 10 filmave më të suksesshëm të vitit 2020, të cilët janë super të mirë dhe jashtëzakonisht tërheqës, budallenj të filmave nuk duhet të humbasin.

The Royal Bride 3 (Nusja Mbretërore)

Drejtuar nga: Bao Nhan, Nam Cito, Nhat Anh

Aktorët: Ninh Duong Lan Ngoc, Le Khanh, Jun Vu, …

Zhanri: Psikologjik, Komedi

Kohëzgjatja: 120 minuta

Data e publikimit: 25 janar 2020

Vietnami

Pas suksesit të 2 pjesëve të mëparshme, Gai Gia Lam Chieu 3 është filmi më i mirë vietnamez i vitit 2020 që pritet më shumë nga publiku i vitit. Përmbajtja e këtij seksioni ka të bëjë me betejën dramatike intelektuale në marrëdhëniet midis vjehrrës dhe nuses. Pas një kohe të gjatë kërkimi, Jack solli Ms.Q në shtëpi për të debutuar. E papritur, “mbretëresha e tregut” të showbiz-it nuk ishte e pëlqyer nga mamaja e të dashurit të saj dhe ish-personazhi i famshëm.

Filmat më të mirë të kinemasë 2020, fotografia 1

Filmi Plaka është shumë e mirë 3

Zonja Thai Tuyet Mai e ka kundërshtuar gjithmonë lidhjen e djalit të saj, edhe pse ai ka bërë gjithçka për të kënaqur. Që këtu, përballja mes dy mbretëreshave të brezave të ndryshëm u bë gjithnjë e më e fortë. Edhe pse ishte e urryer nga vjehrra, zonja Q ishte jashtëzakonisht e dashur nga gjyshja Nguyen, duke e mbrojtur gjithmonë në heshtje. A do t’i kapërcejë të gjitha pengesat dashuria e çiftit të ri? A e pranon zonja Tuyet Mai këtë nuse? Le të shikojmë këtë film më të mirë në kinema 2020 për të marrë përgjigjen.

Festa e Hënës së Gjakur

Drejtuar nga: Nguyen Quang Dung

Aktorët: Thu Trang, Kieu Minh Tuan, Kaity Nguyen, …

Zhanri: Romance, Psikologjike

Kohëzgjatja: 90 minuta

Data e premierës: 20 tetor 2020

Vietnami

Blood Moon Party është një nga seritë filma të mirë në kinema 2020 tejet e nxehtë ka marrë shumë fjalë nga ekspertët dhe publiku. Filmi hapet me një grup miqsh të ngushtë që mblidhen në një festë shtëpie. Për të ngrohur atmosferën, ata organizojnë një lojë për të ndarë publikisht të gjitha mesazhet dhe thirrjet në telefon. Grupi mendoi se kjo do të ndihmonte në forcimin e miqësisë së tyre tashmë të ngushtë. Në mënyrë të papritur, ky është shkaku i konflikteve dhe çarjeve në marrëdhëniet e secilit çift.

Filmat më të mirë të kinemasë 2020, foto 2

Filmi Blood Moon Party

Filmi ka një skenar tërheqës, detajet zhvillohen në mënyrë të arsyeshme, duke e shtyrë audiencën të zhytet në historinë më të natyrshme. Nga fundi i filmit, shikuesit tërhiqen nga situata të papritura. Përveç ekspozimit të aspekteve të shoqërisë, Blood Moon Party ndërthur edhe shumë elemente humoristike, duke sjellë të qeshura tek publiku. Kjo është filma të rinj në kinema 2020 mbresëlënëse, nerdët e filmave nuk duhet të humbasin.

Wonder Woman (Wonder Woman 1984)

Drejtuar nga: Patty Jenkins

Aktorët: Gal Gadot, Chris Pine, Kristen Wiig,…

Zhanri: Aksion, Superhero

Kohëzgjatja: 151 minuta

Data e publikimit: 25 dhjetor 2020

Amerikën

Wonder Woman 1984 është një sugjerim i shkëlqyeshëm për ata që e duan zhanrin e superheronjve. Në Top 10 filmat më të fundit në 2020, ky projekt filmik premton të kënaqë të gjithë audiencën. I vendosur në epokën e luftës së ftohtë, Maxwell Lord përfitoi nga fuqia e Dreamstone, duke bërë që bota të bjerë në kaos. Veprimet e tij janë edhe shkaku i konfliktit të tensionuar mes SHBA-së dhe Rusisë.

Tham Khảo Thêm:  Bí quyết khi đi du lịch bụi Hạ Long bằng xe máy vào cuối tuần

Filmat më të mirë të kinemasë 2020, fotografia 3

Filmi Wonder Woman 1984

Diana dhe Barbara, Steve gjurmojnë Maksuellin për të shkatërruar gurin tjetër. Megjithatë, Barbara e ndihmoi të arratisej, duke tradhtuar dy miqtë e tij. Për shkak se ai dëshiron që Diana të përfundojë misionin, Steve e këshillon atë që ta lërë të shkojë përsëri. A do ta ndihmojë sakrifica e Steve Dianën të mposhtë Maxwell dhe Barbara? Hidhini një sy këtij filmi teatror magjepsës të vitit 2020 për të ditur përgjigjen.

Shihni gjithashtu: Top 12 filmat më tërheqës amerikanë aksion

Njeriu i Padukshëm

Drejtuar nga: Leigh Whannell

Aktorët: Elisabeth Moss, Aldis Hodge, Storm Reid, …

Zhanri: Horror, Fantashkencë

Kohëzgjatja: 124 minuta

Data e publikimit: 28 shkurt 2020

Vendi: SHBA, Australi

Njeriu i padukshëm është një nga filmat më të njohur të vitit 2020. Përmbajtja tregon për arratisjen e Sesilias, për t’i shpëtuar abuzimit nga i dashuri i saj Adrian. Ajo i dha atij një gotë ujë që përmbante pilula gjumi, priti që ilaçi të hynte në fuqi dhe më pas u largua. Cecilia kërkoi të qëndronte përkohësisht në shtëpinë e shoqes së saj më të mirë, duke mos guxuar të dilte për 2 javë rresht.

Filmat më të mirë më të mirë në kinema 2020 foto 4

Filmi Njeriu i padukshem

Një ditë, ajo mori lajmin se i dashuri i saj kishte vdekur dhe trashëgoi të gjithë pasurinë e tij. Secilia u gëzua që nuk duhej të jetonte më me frikë, por kishte edhe ndjenjën se dikush po e shikonte. Prej këtu, një varg fenomenesh të çuditshme dhe të tmerrshme e rrethojnë, duke e bërë Cecilian të duket e çmendur. Ajo këmbëngul se Adriani nuk ka vdekur, ai po e mundon çdo ditë. Mos e humbisni setin filmat më të mirë 2020 Hej, le të shohim se kush është ngjitur pas Cecilia.

Shihni gjithashtu: Top 10 filmat horror më të mirë të të gjitha kohërave

Djem të këqij për jetën

Regjia: Adil El Arbi, Bilall Fallah

Aktorët: Will Smith, Martin Lawrence, Paola Nuñez,…

Zhanri: Aksion, Krim

Kohëzgjatja: 124 minuta

Data e publikimit: 17 janar 2020

Amerikën

Bad Boys for Life është i radhës në listë kinematë më të nxehta 2020 nuk duhet humbur. Pas shumë ditësh pritjeje, producenti ka publikuar pjesën e tretë të serialit Bad Boys. Përmbajtja ende rrotullohet rreth Mike Lowrey dhe Marcus Burnett, dhe udhëtimin për të kapur kriminelët. Gjatë një feste, Majk për fat të keq u godit nga një plumb dhe ishte në koma për disa muaj. Kur u zgjua, gjëja e parë që mendoi ishte të kapte njeriun që e qëlloi.

Filmat më të mirë të kinemasë 2020, foto 5

Filmi Bad Boys For Life

Majk bashkohet me organizatën AMMO të departamentit të policisë së Majamit, për të grumbulluar një bandë të rrezikshme droge. Vjen edhe ish-dashnori i paftuar, ai takohet me ish të dashurën e tij Ritën, e cila është edhe drejtuese e kësaj organizate. Në procesin e gjurmimit të kriminelëve, Majk zbuloi se kreu i bandës tjetër ishte djali i tij. Filmi ka shumë skena aksioni që bien në sy, së bashku me detaje rrëqethëse, duke i bërë shikuesit të mos mund t’i heqin sytë.

Tham Khảo Thêm:  Du lịch Nha Trang qua ảnh

Shihni gjithashtu: Top 10 filmat më të mirë aksion të të gjitha kohërave

Na çliro nga e keqja (Na çliro nga e keqja)

Drejtuar nga: Hong Won-chan

Aktorët: Park Jung-min, Hwang Jung-min, Lee Jung-jae,…

Zhanri: Aksion, Krim

Kohëzgjatja: 108 minuta

Data e publikimit: 5 gusht 2020

Shteti: Kore

Konfrontimi i Demonit është filma të mirë 2020 në kinema Më mbresëlënëse nga toka e kimchi. Historia ndjek udhëtimin dramatik të ndjekjes mes policisë dhe kriminelëve. In Nam – një vrasës famëkeq gjakftohtë që e trajton jetën njerëzore si mbeturina. Pasi mbaroi një mision, ai mori lajmin se ish e dashura e tij u vra nga rrëmbyesit në Tajlandë. Në të njëjtën kohë, në duart e tyre ishte edhe vajza e tij e varfër, e paparë kurrë më parë.

Filmat më të mirë kinematografik 2020, fotografia 6

Filmi Përballja e Djallit

In Nam dhe Yui nxitojnë në Tajlandë për të shpëtuar fëmijën e tyre. Megjithatë, ai nuk e gjeti fëmijën dhe u kap në ndjekje të armikut. Ray – vëllai më i vogël i manjatit që u vra nga In Nam, është i vendosur ta vrasë për të larë inatin në zemrën e tij. Përballja e tyre u zhvillua jashtëzakonisht dramatike, të dy duhej të fshiheshin nga policia dhe duhej eliminuar me armikun. Kjo vepër kinematografike do ta kënaqë audiencën me shumë skena të bukura, së bashku me beteja drithëruese dhe befasuese.

Shihni gjithashtu: Top 11 filmat më të mirë koreanë të të gjitha kohërave

Më shumë se Familja

Drejtuar nga: Choi Ha Na

Aktorët: Krystal Jung, Jang Hye Jin, Choi Deok Moon,…

Zhanri: Psikologjik, Romance

Kohëzgjatja: 110 minuta

Data e publikimit: 11/12/2020

Shteti: Kore

Më shumë se Familja filmat më të mirë në 2020 Jo vetëm që pati jehonë në Kore, por u përhap edhe në shumë vende të tjera. Përmbajtja sillet rreth një vajze 21-vjeçare To II, e cila jeton me nënën dhe njerkun e saj. Për të fituar të ardhura shtesë, ajo mëson një student 3 vjet më të vogël, më pas të dy bien në dashuri. To II ka një shtatzëni të padëshiruar dhe përpiqet ta fshehë atë nga familja e saj. Barku i saj po bëhet gjithnjë e më i madh, ndaj duhet të thotë të vërtetën, duke dashur të martohet me personin që do.

Filmat më të mirë të kinemasë 2020, foto 7

Film Më shumë se Familje

Për II kishte vështirësi sepse nëna dhe njerku nuk ishin dakord. Ajo vendosi të gjente babanë e saj biologjik, i ndarë prej 15 vitesh, për t’i kërkuar një martesë. Në atë udhëtim, kujtimet midis babait dhe djalit u kthyen me shpejtësi, aq më shumë To II priste me padurim ta shihte përsëri së shpejti. Papritur, kur të dy u bashkuan, i fejuari i saj u zhduk. Cfare ndodhi? Shikoni këtë film të fundit 2020 për të marrë përgjigjen.

Shihni gjithashtu: Top 13 filmat romantikë më të mirë koreanë sot

Mbledhësit

Drejtuar nga: Park Jung-bae

Aktorët: Lee Je-hoon, Jo Woo-jin, Shin Hye-sun,…

Zhanri: Dramë, Aventurë

Kohëzgjatja: 114 minuta

Data e publikimit: 4 nëntor 2020

Vendi: Korea

Koleksionistët është gjithashtu një film teatror i tokës së Kim Chi i lëshuar në vitin 2020 me përmbajtje që rrotullohet rreth gjeniut të gjuetisë së varreve Kang Dong-goo. Ai ka një hundë shumë të mirë, vetëm duhet të nuhasë dheun për të gjetur thesarin. Dong-goo ka 2 miq po aq të talentuar, njëri është ekspert në pikturat antike, tjetri është një mjeshtër i famshëm lopatash. Së bashku, ata formuan një ekip profesional, duke kryer shumë grabitje varresh të sofistikuara.

Tham Khảo Thêm:  ​Những điều cần biết khi đi du lịch bụi Hà Nội bằng xe máy theo tháng

Filmat më të mirë kinematografikë 2020, foto 12Koleksionistët e filmave

Shihni gjithashtu: Top 10 filmat më të mirë aventuresk të të gjitha kohërave

Ndërhyrës (Ndërhyrës)

Drejtuar nga: Son Won-pyeong

Aktorët: Song Ji-hyo, Kim Mu-yeol,…

Zhanri: Psikologjik, Thriller, Thriller

Kohëzgjatja: 103 minuta

Data e publikimit: 04/06/2020

Vendi: Korea

Intruder është filmi më i mirë teatror i vitit 2020, duke arritur sukses të papritur. Kang Seo Jin – një arkitekt i përkushtuar për profesionin e tij, po jetonte i lumtur me familjen e tij kur gruaja e tij u nda nga jeta papritur. Pas asaj humbjeje të madhe, ai mori lajmin se kishte gjetur motrën e tij Kang Yoo Jin, e cila kishte humbur që në fëmijëri. Megjithatë, Yoo Jin nuk e mbante mend qartë atë që ndodhi në të kaluarën.

Filmat më të mirë të kinemasë 2020, fotografia 9

Film ndërhyrës

Në një farë mënyre, çdo anëtar i familjes vetëm dëgjoi dhe bëri siç tha ajo. Seo Jin hetoi në heshtje Yoo Jin për të sqaruar çështjen, më pas zbuloi se ajo ishte e pranishme në vendin ku gruaja e tij pati një aksident. Përveç kësaj, aksesi i Yoo Jin në familjen e tij ishte një mision i caktuar nga organizata misterioze. Filmi jo vetëm dënon formimin e kulteve heretike me qëllime të këqija, por përcjell edhe një mesazh njerëzor për dashurinë familjare.

Kon-Zemërtari

Drejtuar nga: Mez Tharatorn

Aktorët: Nadech Kugimiya, Baifern Pimchanok, Bank Thiti,…

Zhanri: Romancë, Komedi

Kohëzgjatja: 130 minuta

Data e publikimit: 3 dhjetor 2020

Shteti: Tajlandë

Mashtrimi takohet me mashtrimin është një film i ri i vitit 2020 i tokës së Tempullit të Artë. Pasi u publikua, ky projekt filmik krijoi një ethe që u përhap në shumë vende. Përmbajtja e filmit tregon për dashurinë e ëmbël dhe plot humor të vajzës Ina. Fatkeqësisht, ajo u mashtrua nga ish i dashuri i saj dhe iu desh të merrte mbi supe borxhin që i ra nga qielli. Jeta e pafat nuk u ndal me kaq, Ina vazhdoi të mbetej në kurth nga mashtruesi i Kullës.

Filmat më të mirë të kinemasë 2020 foto 10

Filmi Mashtrimi takohet me mashtrimin

Këtë herë ajo ishte më vigjilente, duke mos e lënë veten të binte në mashtrimin e tij. Lëkura e trashë mandarine me thonj të mprehtë, Ina luan me një shkop që e godet në shpinë, punëson Kullën për t’u hakmarrë ndaj ish të dashurit të saj. Të dy punojnë së bashku, duke planifikuar të përsosur për të arritur qëllimin. Gjatë rrugës Ina u përball me shumë ngjarje të paparashikuara. Ajo dhe Tower ranë në dashuri, duke krijuar një marrëdhënie humoristike dhe po aq romantike.

Shihni më shumë: Top 10 filmat romantikë tajlandez më të mirë dhe më të vlefshëm për të parë sot


Më sipër janë Top 10 filmat më tërheqës të vitit 2020, të cilët kanë marrë vëmendjen e një publiku të madh. Çdo film është investuar me përpikëri, përmbajtja është tërheqëse, me siguri që do t’i bëjë shikuesit të kënaqur. Ju lutemi ndajeni me miqtë dhe të afërmit për të kaluar momente të mrekullueshme argëtuese së bashku!

Cảm ơn bạn đã xem hết bài viết Top 10 bộ phim chiếu rạp hay và đáng xem nhất trong năm 2020, hy vọng rằng với những gì Cakhia TV website xem trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam chia sẻ sẽ giúp bạn giải đáp được thắc mắc của mình !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *