Top 10 bộ phim anime hành động hấp dẫn nhất hiện nay (Update 2021)

Rate this post

Anime është një zhanër i filmit të animuar japonez që tërheq një numër të madh fansash në mbarë botën. Në veçanti, filmi i përket zhanrit të aksionit që pëlqehet nga shumë njerëz për shkak të personazheve të tij të bukur, përmbajtjes tërheqëse dhe detajeve emocionuese. Artikulli i mëposhtëm do të prezantojë një listë të Top 10 filmave më të mirë anime aksion sot që budallenjtë e filmave nuk duhet të humbasin.

Tërfili i Zi – Bota Magjike

Zhanri: Aksion, Aventurë, Fantazi

Drejtuar nga: Yoshihara Tatsuya

Studio filmike: Pierrot

Kohëzgjatja: 170 episode

Data e transmetimit: 3 tetor 2017

Tërfili i zi është anime aksion i përzier me një element magjik shumë të mirë për dy jetimët Asta dhe Yuno, të rritur në një kishë në një periferi. Aty ku jetojnë 2 djemtë, të gjithë mund të përdorin magjinë. Edhe pse janë rritur së bashku në të njëjtin mjedis, ndërsa Yuno është një gjeni me forcë të madhe, Asta nuk ka talent. Më vonë, zbulohet identiteti i vërtetë i Yuno-s, ai është princi i Mbretërisë Spade, i pajisur me një libër magjish me katër fletë të tërfilit.

Fotoja më e mirë e filmave anime më të mira aksion 1

Film Bota Magjike

Edhe pse Asta nuk mund të përdorë magjinë, në këmbim Asta është shumë i vështirë në stërvitje. Një ditë, Asta mori një libër të rrallë magjik me 5 fletë në formë tërfili, udhëtimi për t’u bërë një magjistar i famshëm fillon këtu. Të dy garuan për të parë se kush do të bëhej Mbreti Magjik më i fortë. Tërfili i zi ka shumë detaje suspensive, qarku tërheqës i filmit, meriton të jetë një prej tyre anime aksioni më i mirë Gjithe kohes.

Trinity Seven – Shtatë Yje

Zhanri: Romance, Komedi, Fantazi

Drejtuar nga: Hiroshi Nishikiori

Studio: Seven Arcs Pictures

Kohëzgjatja: 12 episode

Data e transmetimit: 8 tetor 2014

Trinity Seven është një nga animi më i mirë aksion Aktualisht merr shumë dashuri nga një audiencë e madhe. Përmbajtja e filmit tregon historinë e Arata Kasuga – atij i mungon butësia, jeton me kushëririn e tij Hijiri Kasuga në një qytet të vogël. Një ditë u shfaq një fenomen i çuditshëm, i cili shkatërroi atë paqe, duke bërë që shumë njerëz të zhdukeshin, përfshirë Hixhirin. Para se të zhdukej, Hijiri la pas një libër magjik që e ndihmoi Arata të krijonte iluzionin e jetës normale. Gjithashtu e bëri atë të harronte atë që kishte ndodhur më parë.

Foto 2 e filmave më të mirë aksion anime

Filmi Trinity Seven

Lilith Asami – magjistari femër u dërgua për të hetuar incidentin, ajo i zbuloi Arata se kushëriri i tij ishte ende gjallë dhe e ndihmoi atë të kujtonte gjithçka. Arata vendos të studiojë magjinë në Akademinë Mbretërore mistike Biblia për të shpëtuar Hijirin. Këtu, shtatë magjistarë të talentuar me forcë të jashtëzakonshme e stërvitën atë për t’u bërë magjistari më i fortë. A do ta kthejë Arata kushëririn e tij, çfarë misteresh do të zgjidhen. Për të parë se si zhvillohet historia, shikoni serialin filma anime aksion Kontrolloni këtë për përgjigjen!

Tham Khảo Thêm:  Du Lịch Long An – Châu Thành

Shihni gjithashtu: Top 10 filmat më të mirë anime me harem sot

Gintama – Shpirti i Argjendtë

Zhanri: Fantashkencë, Aksion, Aventurë

Drejtuar nga: Takamatsu Shinji, Fujita Yoichi

Studio filmike: Sunrise

Kohëzgjatja: 201 episode

Data e transmetimit: 04/04/2006

Vazhdimi i listës filmat më të mirë anime aksion Aktualisht Gintama. Filmi zhvillohet në kryeqytetin Edo të shekullit të 19-të, me zhvillimin e shkencës dhe teknologjisë, dhe pushtimin e të huajve (Amanto). Edhe pse samurai u përpoq të mposhtte Amanto, ata ishin të pasuksesshëm. Sakata Gintoki – një samurai i çuditshëm, i admiruar nga Shimura sepse Gintoki shpëtoi motrën e tij më të madhe nga rreziku.

Filmat më të mirë anime aksion më të mirë 3

Filmi Gintama

Pastaj, së bashku, ata shpëtojnë Kagura – një vajzë aliene me forcë të jashtëzakonshme. Të tre themeluan Van Su Oc Gin-chan, duke punuar si punëtorë me qira për të fituar jetesën. Detyra kryesore e grupit është të eliminojë të keqen, të bashkëpunojë me ekipin e policisë për të kapur kriminelët e rrezikshëm. Gintama është një film anime aksion me përmbajtje mjaft të mirë, i ndërthurur mes pamjeve dramatike dhe elementeve humoristike, duke sjellë shumë emocione tek publiku.

Shihni gjithashtu: Top 10 filmat më tërheqës komedi anime

Njeriu me një grusht – Saint Pong Tom

Zhanri: Aksion, Komedi, Superhero, Fiction

Drejtuar nga: Shingo Natsume

Studio filmike: Çmenduri

Kohëzgjatja: 12 episode

Data e transmetimit: 5 tetor 2015

One Punch Man është një nga filmat e animuar japonezë jashtëzakonisht të njohur, i përshtatur nga manga popullore me të njëjtin emër. Përmbajtja e filmit flet për superheroin tullac Saitama, i cili gjithmonë punon me drejtësi dhe përkushtohet pa pushim. Ai posedon forcë të madhe, të gjithë armiqtë do të trajtohen shpejt me vetëm një grusht. Cilado betejë që e fiton atë betejë, Saitama ndihet i mërzitur sepse nuk ka kundërshtar me aftësi të barabarta.

Filmat më të mirë anime aksion më të mirë 4

Filmi One Punch Man

Ai filloi udhëtimin e tij për të gjetur të fortët për të konkurruar, takoi shumë miq dhe pranoi Genosin si dishepull. Për shkak se koka e tij nuk mund të rriste flokët, Saitama u përbuz nga të gjithë, të cilët mendonin se ai po maskohej si një hero. Saitama i është bashkuar Shoqatës Hero, duke kaluar nëpër shumë prova, duke shkatërruar komplotin e zuzarit, duke u përpjekur të provojë veten. Një njeri me grusht meriton të kalojë Top 10 animet më të mira të veprimitfalë komplotit të saj tërheqës, pamjeve të bukura për të kënaqur shikuesit.

Naruto – Nëntë-Tails

Zhanri: Aventurë, Fantazi, Aksion

Drejtuar nga: Date Hayato

Studio filmike: Pierrot

Gjatësia: Përbëhet nga 2 pjesë, gjithsej 720 episode

Data e transmetimit: 3 tetor 2002 (sezoni 1), 15 shkurt 2007 (pjesa 2)

Naruto është gjithmonë në krye të filmave anime më të mirë, të lidhur me fëmijërinë e shumë brezave të shikuesve. Filmi sillet rreth jetës së Uzumaki Naruto – një adoleshent i zgjuar, hiperaktiv. Ai gjithmonë përpiqet të pohojë veten, të përmbushë ëndrrën e tij për t’u bërë Hokage. Për shkak të vulosjes në trupin e tij nga një përbindësh i rrezikshëm i quajtur Nine-Tails Fox, Naruto urrehej nga fshatarët dhe u shmang nga miqtë e tij.

Tham Khảo Thêm:  Đặc Sản An Giang – Tung Lò Mò

Filmat më të mirë anime aksion më të mirë 5

Filmi Naruto

Fati e bëri Naruton të regjistrohej në Akademinë Ninja, ku jeta e tij ndryshoi plotësisht. Naruto punoi shumë për të përmirësuar njohuritë e tij, praktikën dhe përdorimin e shkathët të shumë llojeve të magjisë, duke përfshirë teknikën e klonit të hijes. Ai kishte merita të mëdha kur mundi shumë përbindësha, duke i shpëtuar njerëzit nga rreziku. Që atëherë, njerëzit gradualisht kanë një pikëpamje të ndryshme për Naruton dhe e duan atë më shumë.

One Piece – Mbreti i Piratëve

Zhanri: Aventurë, Aksion

Drejtuar nga: Konosuke Uda, Munehisa Sakai, Hiroaki Miyamoto

Studio: Toei Animation

Kohëzgjatja: 965+ episode

Data e transmetimit: 20 tetor 1999

One Piece është në krye veprim anime Më e mira dhe më klasikja, fitoi zemrat e publikut. Personazhi kryesor Monkey D. Luffy – djali që gjithmonë aspiron të bëhet mbreti i famshëm pirat. Për të arritur ëndrrën e tij, Luffy rekrutoi më shumë shokë skuadre për të formuar Piratët e Kapelës së Kashtës. Secili anëtar ka një profesion dhe prejardhje të ndryshme. Luffy i ndihmoi ata të kapërcenin vështirësitë me zemrën më të sinqertë, i preku të gjithë, kështu që ai ishte i gatshëm të ndiqte pasionin e tij me të.

Top filmat më të mirë aksion anime, fotografia 6

Filmi One Piece

Udhëtimi i Piratëve të Kapelës së Kashtës fillon këtu. Ata duhet të kapërcejnë shumë sfida, t’i shpëtojnë ndjekjes së qeverisë, të përballen me bandat e tjera pirate. A do ta arrijnë Piratët e Kapelës së Kashtës qëllimin e tyre për të gjetur One Piece – thesarin e famshëm që çdokush aspiron të zotërojë.

Hunter x Hunter – Gjuetar i Vogël

Zhanri: Aventurë, Aksion

Drejtuar nga: Hiroshi Kōjina

Studio filmike: Çmenduri

Kohëzgjatja: 148 episode

Data e transmetimit: 2 tetor 2011

Hunter x Hunter është gjithashtu një nga Top 10 animet më të mira të veprimit All Time është përshtatur nga manga e famshme me të njëjtin emër. Përmbajtja e filmit tregon udhëtimin për t’u bërë gjuetar i një djali 12-vjeçar – Gon Freecss. Babai i tij ishte gjithashtu një Hunter profesionist, por për disa arsye la djalin e tij të vogël. Gon regjistrohet për të marrë pjesë në konkursin Hunter, më pas bën miqësi me 3 shokë, Leorio, Kurapika dhe Killua.

Filmat më të mirë anime aksion më të mirë 7

Filmi Hunter x Hunter

Edhe pse personalitetet dhe prejardhja e tyre janë të ndryshme, ata të gjithë ndajnë të njëjtën ambicie dhe përpiqen të arrijnë qëllimet e tyre. Procesi i kthimit të ëndrrave në realitet është shumë i mundimshëm, të 4 personat duhet të përballen me shumë pengesa të vështira. Kështu, miqësia e tyre u bë edhe më e ngushtë dhe zgjeroi njohuritë e tyre për profesionin e gjahtarit.

Overlord – Humbur në botën e lojës

Zhanri: Aksion, Fantazi

Drejtuar nga: Itō Naoyuki

Studio filmike: Çmenduri

Kohëzgjatja: 13 episode

Data e transmetimit: 07/07/2015

Overlord është një nga ata filma anime aksion është vendosur në kontekstin e epokës së zhvillimit të madh teknologjik në të ardhmen. Në atë kohë, lojërat e realitetit virtual ishin gjithnjë e më të njohura, duke tërhequr shumë lojtarë. Momonga, lojtari i madh, vendosi të qëndronte në momentin e fundit në Yggdrasil, përpara se serverët të mbylleshin.

Tham Khảo Thêm:  ​Cẩm nang khi đi du lịch Phượt Hà Nội

Filmat më të mirë anime aksion më të mirë 8

Movie Overlord – Humbur në botën e lojës

Papritur, sistemi ende funksiononte, Momonga u bllokua në lojë dhe u dërgua në një botë tjetër si personazh në lojë. Udhëheqësi i Varrit të Nazarikut është tani në një situatë prej tre josh: pa familje, pa miq, pa status. Nëse Momonga do të kapërcejë si, çfarë gjërash të reja presin që ai të zbulojë. Shikoni të gjithë filmin anime aksion kjo është super magjepsëse të njohësh ecurinë e historisë.

Shihni gjithashtu: Top 10 filmat më të mirë anime në hapësirë

Akame Ga Kill – Akame Assassin

Zhanri: Aksion, Fantashkencë, Horror

Drejtuar nga: Tomoki Kobayashi

Studio: White Fox C-Station

Kohëzgjatja: 24 episode

Data e transmetimit: 07/07/2014

Filmat më të mirë anime aksion më të mirë 9

Filmi Assassin Akame

Bastisja e Natës u krijua për të rrëzuar kryeministrin mashtrues dhe dinak, duke manipuluar mbretin për të arritur qëllime personale. Tatsumi dhe anëtarët e tij marrin pjesë në një plan për të përmbysur të ligjtë dhe për të promovuar drejtësinë. Akame ga kill zotëron shumë pamje të bukura, detaje dramatike, përmbajtje tërheqëse. Meriton të jetë një nga animi më i mirë aksion që nuk mund të humbisni.

Shihni gjithashtu: Top 10 filmat më të mirë horror anime

Kimetsu No Yaiba – Vrasës i Demonëve

Zhanri: Aksion, Aventurë

Drejtuar nga: Sotozaki Haruo

Studio filmike: Ufotable

Kohëzgjatja: 26 episode

Data e transmetimit: 6 Prill 2019

Kimetsu no yaiba është një nga anime aksion transmetuar së fundmi. Në kontekstin e filmit për periudhën e mbretërimit të madh, thashethemet për demonët që hanë njerëz që përgjojnë në pyll janë të përhapura. Kamado Tanjiro – një adoleshent i butë, i sjellshëm që jeton me të afërmit e tij në malet e larta. Kjo jetë e qetë prishet kur demonët sulmojnë familjen e tij. Tanjiro dhe motra e tij Nezuko ishin me fat që mbijetuan, por fatkeqësisht Nezuko u shndërrua në një demon.

Foto 10 e filmave më të mirë aksion anime

Filmi The Demon Slayer

Duke dashur të shpëtonte motrën e tij nga ajo situatë, Tanjiro iu bashkua Ekipit të Slayer Demon pasi mori rekomandimin e Shtyllës së Ujit Tomioka Giyu. Ai stërvitet fort për t’u bërë një shpatar i aftë, i vendosur për t’u hakmarrë për familjen e tij. Çfarë sfidash e presin Tanjiron përpara? A do ta ndihmojë ai Nezukon të bëhet përsëri njeri? Përgjigja do të jetë në 26 episodet e The Demon Slayer.


Më lart janë 10 animet më të mira të veprimit, duke tërhequr një numër të madh shikuesish. Mos harroni të ndani me miqtë tuaj për të pasur një argëtim të mrekullueshëm së bashku!

Cảm ơn bạn đã xem hết bài viết Top 10 bộ phim anime hành động hấp dẫn nhất hiện nay (Update 2021), hy vọng rằng với những gì Cakhia TV website xem trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam chia sẻ sẽ giúp bạn giải đáp được thắc mắc của mình !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *