Top 10 bộ phim anime đời thường đáng xem nhất hiện nay

Rate this post

Slice of Life është zhanri që tërheq më shumë fansa në botën e anime. Këto vepra janë zakonisht tregime plot humor dhe humor të përshtatshme për argëtim dhe relaksim në ditët e ngarkuara. Nëse e doni këtë zhanër paqësor anime, nuk mund të injoroni veprat e jashtëzakonshme më poshtë.

Danshi Koukousei no Nichijou (Danshi Koukousei no Nichijou)

Zhanri: Kasual, Komedi, Shkollore

Drejtuar nga: Shinji Takamatsu

Kohëzgjatja: 12 episode + 7 episode speciale

Viti i transmetimit: 2012

Jeta shkollore e djemve është një film anime të përditshme Mësimi ndërthur elementet e shkollës me humorin për moshën e “fantazmës së parë dhe fantazmës së dytë”. Përmbajtja e filmit sillet rreth jetës së përditshme të tre studentëve meshkuj Tadakuni, Hidenori dhe Yoshitake. Ata do t’ju sjellin të qeshura të rehatshme sa herë që shikoni një film falë shqetësimit të tyre jashtëzakonisht humoristik “student”.

Fotot më qesharake anime të jetës së përditshme 1

Jeta në shkollën All-Boys i çon shikuesit në një shkollë speciale për djemtë

Edhe pse jo shumë të përpunuara, imazhet në Jetën shkollore të djemve vlerësohen të jenë afër jetës reale dhe të vërteta me adoleshencën. Përveç kësaj, pjesa muzikore mori një reagim të mirë falë energjisë së saj tërheqëse dhe të ndritshme rinore. Kjo është zgjedhja ideale për argëtim pas orëve stresuese të punës dhe studimit.

Shihni gjithashtu: Top 11 filmat më tërheqës anime shkollore sot

Relife (Relife)

Zhanri: Rastesishme, Romance, Shkollore

Drejtuar nga: Kosaka Satoru

Kohëzgjatja: 13 episode

Viti i transmetimit: 2016

Nëse dëshironi të gjeni një anime romantike të jetës reale me pak ngjyrë fantazie, Relife është sugjerimi i përsosur. Filmi përbëhet nga 13 episode për udhëtimin e një djali 27-vjeçar Arata Kaizaki, i cili është i papunë dhe duhet të jetojë me prindërit e tij. Gjatë një kohe duke u dehur me shokët e tij të shkollës së mesme, atij iu dha një pilulë për t’u kthyer dhe për të rikthyer moshën 17 vjeçare.

Fotot më qesharake anime të jetës së përditshme 2

Relife e kthen një djalë 27-vjeçar dhjetë vjet mbrapa kur ishte djalë dhe ribënte jetën e tij

Gjatë një viti testimi të drogës, Arata Kaizaki u rikthye sërish në jetë si gjimnaziste. Këtu, ai është i vendosur të ribëjë jetën e tij dhe të gjejë lumturinë që i ka munguar. Si do të jetojë shpirti 17-vjeçar, por 27-vjeçar, mos e humbisni këtë rrugëtim magjepsës në 13 episodet e Relife.

Shihni më shumë: Top 35 filmat më të mirë romantikë anime sot

Shogi Lojtar (3 Gatsu jo Lion)

Zhanri: Rastesishme, Romantike

Drejtuar nga: Okada Kenjirō Shinbo Akiyuki

Kohëzgjatja: 44 episode – 2 sezone

Viti i transmetimit: 2016 – 2017

3 Gatsu no Lion është një manga mjaft popullore që u përshtat në një anime. Film anime të përditshme Ky serial përbëhet nga 44 episode të ndara në dy pjesë për jetën e shahistit të talentuar Rei Kiriyama. Ai konsiderohet një gjeni në fshatin Shogi, por ai bën një përditshmëri të mërzitshme dhe të lodhshme.

Tham Khảo Thêm:  Lãi Nhập Gốc Là Gì? Bật Mí Cách Gửi Tiền Ngân Hàng Hiệu Quả Nhất

Fotot më qesharake anime të jetës së përditshme 3

3 Gatsu no Lion flet për anën e errët të njerëzve të suksesshëm

Filmi është një botë shumëngjyrëshe dhe dramatike e shogit, loja japoneze e shahut. Megjithatë, në kontrast me konkurrencën, filmi është korniza trishtuese me shumë të besuar të Kiriyama Rei. Pamjet dhe muzika e kësaj serie anime vlerësohen shumë.

Barakamon

Zhanri: Kasual, Komedi

Drejtuar nga: Tachibana Masaki

Kohëzgjatja: 12 episode

Viti i transmetimit: 2014

Barakamon është një manga e njohur që është përshtatur dy herë në televizion. Versioni i vitit 2014 përbëhet nga 12 episode të drejtuara nga Kinema Citrus. Filmi flet për Handa Seishu, një kaligrafe e re.

Fotot më qesharake anime të jetës së përditshme 4

Barakamon është një udhëtim i butë i vetë-zbulimit për të rinjtë

Pasi u kritikua nga mësuesi i tij se ishte shumë monoton, Handa e rrahu me inat dhe u dërgua nga babai i tij në një ishull të çuditshëm. Këtu, ai takon njerëz të çuditshëm dhe fillon udhëtimin e tij për të gjetur stilin e tij të kaligrafisë.

Shihni gjithashtu: Top 10 filmat më të mirë qesharak anime

Violet Evergarden (Violet Evergarden)

Zhanri: Kasual, Luftarak, Psikologjik

Drejtuar nga: Taichi Ishidate

Kohëzgjatja: 13 episode

Viti i transmetimit: 2018

Violet Evergarden është ky film anime romantik i përditshëm i vendosur në Evropën moderne kur lufta sapo ka përfunduar. Violet Evergarden, një vajzë e re që dikur ishte një luftëtare e guximshme, tani del në pension për të punuar si një letër e shkruar me dorë për t’ua përcjellë të tjerëve. Çdo ditë pune, fjalët e saj ndihmojnë shumë njerëz të shërojnë shpirtrat e tyre dhe të shprehin ndjenjat e tyre.

Fotot më qesharake anime të jetës së përditshme 5

Tregime tronditëse në Violet Evergarden

Nëpërmjet kësaj, Violet Evergarden kuptoi edhe kuptimin e dashurisë. Ky është një anime romantik që përmban shumë mesazhe për dashurinë, miqësinë dhe ndjenjat emocionale. Falë kësaj, filmi bëhet një markë që mirëpritet gjithmonë nga publiku për pjesë të reja dhe histori të reja.

Shihni gjithashtu: Top 21 filmat më të mirë në Netflix që ia vlen të shikoni sot

Vajzat e Konviktit Sakurasou (Sakura-sou no Pet na Kanojo)

Zhanri: Kazhual, Komedi, Shkollë, Romancë

Drejtuar nga: Ishizuka Atsuko

Kohëzgjatja: 24 episode

Viti i transmetimit: 2012

Sakurasou no Pet na Kanojo është një nga animet komedi më të pëlqyera. Seriali përbëhet nga 24 episode të përshtatura nga romani dritë me të njëjtin emër. Përmbajtja e filmit sillet rreth studentit mashkull Sorata Kanda që duhet të zhvendoset për të jetuar në një konvikt fëmijësh eksentrikë.

Fotot më qesharake anime të jetës së përditshme 6

Sakurasou no Pet na Kanojo e bën publikun të ndihet i emocionuar të kujtojë kur ishin ende në shkollë

Një ditë, një vajzë e quajtur Mashiro Shiina u transferua gjithashtu. Ajo është një piktore jashtëzakonisht e talentuar, por është jashtëzakonisht e ngathët, e paaftë për t’u kujdesur për veten. Kështu që Sorata u caktua të mbante nën kontroll Mashiron. Këtu fillojnë edhe tregimet e komedisë. Ky film i përditshëm anime shkakton gjithashtu shumë ndjenja emocionale për audiencën, duke kujtuar ditët e paharrueshme të shkollës.

Tham Khảo Thêm:  Thuế TNDN Là Gì - Cách Tính Thuế TNCN Mới 2019

Lulja që pamë atë ditë (Anohana: Lulja që pamë atë ditë)

Zhanri: Rastesishme, Romantike, Mbinatyrore

Drejtuar nga: Tatsuyuki Nagai

Kohëzgjatja: 11 episode

Viti i transmetimit: 2011

Ajo Lulja e Ditës tregon historinë e një grupi miqsh të ngushtë të fëmijërisë, por për shkak të një ngjarjeje ata duhet të ndahen nga njëri-tjetri. Me kalimin e viteve, ata u bënë të palidhur deri në shkollën e mesme. Një verë, vajza e vetme në grup që nuk ka ndryshuar.Memma lidhet me Jitanin për të përmbushur një dëshirë.

Fotot më qesharake anime të jetës së përditshme 7

Lulja e asaj dite është një anime e përditshme e butë dhe e trishtuar për miqësinë

Për të realizuar këtë ëndërr fisnike, duhet të rilidheni me miqtë e vjetër. A mund të kthehet miqësia ashtu siç ishte? Lulja e asaj dite ndërthur pa probleme të shkuarën dhe të tashmen për të treguar një histori prekëse rreth miqësisë, si dhe vlerës së përjetshme të dashurisë në jetë.

Motivimi (Nichijou)

Zhanri: Kasual, Shkollë, Komedi

Drejtuar nga: Tatsuya Ishihara

Kohëzgjatja: 26 episode

Viti i transmetimit: 2011

Nichijou është një anime komedi e rastësishme që është e përshtatshme për kënaqësi në fundjavë. Filmi sillet rreth udhëtimit të njerëzve në qytetin e Tokisadame. Personazhet kryesore të filmit janë tre vajza Yuko Aioi, Mio Naganohara dhe Mai Minakami me një robot, një vajzë 8-vjeçare por e ditur si një profesor dhe një mace që flet.

Fotot më qesharake anime të jetës së përditshme 8

Nichijou ka grafikë të bukur dhe një histori qesharake

Gjysma e parë janë histori shkollore të vajzave të shkollës së mesme. Gjysma e dytë do të jetë eksplorimi i vajzave për pyetjen: a kanë robotët humanizëm? Këto janë histori qesharake, paksa të çuditshme, por do t’ju kënaqin me momente argëtuese kur shikoni.

Natsume Yuujinchou (Natsume Yuujinchou)

Zhanri: Jeta, Magjike, Mbinatyrore

Drejtuar nga: Omori Takahiro

Kohëzgjatja: 26 episode – 2 sezone

Viti i transmetimit: 2008

Libri i Miqve ka të bëjë me një djalë që mund të shohë fantazmat Natsume. Sepse njëherë rastësisht gjetja e Huu Nhan Book mund të komandojë demonin e lënë prej saj, por djali ndiqet gjithmonë prej tyre. Natsume e shoqëron një mace të trashë, e cila është gjithashtu një Ayakashi i fuqishëm, fillojnë ditët e trazuara të të riut.

Fotot më qesharake anime të jetës së përditshme 9

Përballja me përbindëshin në fakt nuk është shumë e frikshme në librin e Miqësisë

Filmi është një histori e butë që rrotullohet rreth ndërveprimit mes njerëzve dhe dashurisë. Çdo përbindësh me të cilin takohet Natsume ka një sfond të ndryshëm. Ky udhëtim i mëson atij mësime të vlefshme për vetminë dhe fundshmërinë e jetës njerëzore.

Tham Khảo Thêm:  Lịch rút nước ở Miếu Hòn Bà Vũng Tàu mới nhất

Kokoro Connect (Kokoro Connect)

Zhanri: Jeta e Përditshme, Shkolla

Drejtuar nga: Shin Onuma

Kohëzgjatja: 12 episode

Viti i transmetimit: 2012

Heart Connection është një histori për 5 djem të shkollës së mesme që i përkasin klubit të kërkimit kulturor. Një ditë, ata u këmbyen shpirtrat nga dikush i quajtur Heartseed. Çdo herë 5 persona nuk kontrollonin dot veprimet e tyre dhe detyroheshin të gjenin një mënyrë për të shpëtuar.

Top 10 animet qesharake të jetës së përditshme

Lidhja e zemrës është një udhëtim shërues përmes shkëmbimit të shpirtit midis miqve

Megjithatë, sa herë që preket Heartseed, miqtë kanë mundësinë të shohin plagët e njëri-tjetrit. Prej aty filluan të vinin ndryshime të reja në marrëdhëniet mes anëtarëve. Kjo është një melodramë e rastësishme që ofron shumë mësime për miqësinë dhe vlerën e shërimit të shpirtit.

Restorant argëtues (Punon!!)

Zhanri: Kasual, Komedi

Drejtuar nga: Hiraike Yoshimasa

Kohëzgjatja: 13 episode

Viti i transmetimit: 2010

Higashida Daisuke është nxënëse e vitit të parë të shkollës së mesme. Kur kompania e babait të tij falimentoi, ai duhej të punonte me kohë të pjesshme në një restorant për të moshuarit. Këtu, ai vjen ballë për ballë me një staf si askush tjetër.

Fotot më qesharake anime të jetës së përditshme 11

Higashida Daisuke nuk mund ta kuptojë këtë restorant argëtues që mbledh punonjës të çuditshëm

Prej këtu, historitë e gjysmë të qarit dhe të qeshurit ranë në jetën shumë normale të Higashida Daisuke. Ky film i përditshëm anime, kur u publikua në Vietnam, mori shumë reagime pozitive falë grafikës së tij të bukur dhe zërit të bukur.

D-Frag (D-Frag)

Zhanri: Kasual, Shkollë, Komedi

Drejtuar nga: Sugahara Shizutaka

Kohëzgjatja: 12 episode

Viti i transmetimit: 2014

Pieces of Fate është një serial anime humoristik i vendosur në një mjedis shkollor. Këtu, Kenko Kazama është një bandit famëkeq që tmerron shokët e tij të klasës. Megjithatë, gjithçka ndryshoi kur Kenko u përball me katër përbindëshat që ishin vajza shumë të aftë. Kenko është kaq madhështor, por nënshtrohet nga katër përbindëshat dhe detyrohet të bashkohet me klubin e tyre. Këtu fillojnë historitë më tragjike dhe humoristike.

Fotot më qesharake anime të jetës së përditshme 12

Një pjesë shumë e famshme e fatit në serinë anime të jetës shkollore


Mes kaq shumë linjave të filmave, zhanri i përditshëm i animes ka ende një vend që është vështirë të zëvendësohet. Përmbajtja e lehtë, por që përmban shumë mësime të thella dhe momente argëtuese është tërheqja unike e këtij zhanri. Më sipër janë sugjerimet e Cà Khịa TV.com, shpresojmë se do të gjeni filmin tuaj të preferuar për t’u shijuar.

Burimi i artikullit:

Cảm ơn bạn đã xem hết bài viết Top 10 bộ phim anime đời thường đáng xem nhất hiện nay, hy vọng rằng với những gì Cakhia TV website xem trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam chia sẻ sẽ giúp bạn giải đáp được thắc mắc của mình !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *