“CHECK IN” 15 địa điểm chụp hình sống ảo đẹp “không góc chết” ở Vũng Tàu

Rate this post

Në qytetin bregdetar të Vung Tau, ka shumë vende të bukura turistike për të bërë foto. Nëse vizitorët nuk kanë gjetur një vend për të bërë foto gjatë udhëtimit të tyre në Vung Tau, ju lutemi referojuni 15 vendndodhjeve të bukura të fotografisë virtuale në Vung Tau më poshtë.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Vung Tau është një destinacion turistik që premton t’u sjellë vizitorëve foto të gjalla dhe të mrekullueshme

* Shiko me shume: vende të bukura turistike në Vung Tau

1. Fari Vung Tau

Si një nga fenerët më të vjetër në Vietnam, fari Vung Tau tërheq shumë vizitorë çdo vit. Turistët vijnë në farin Vung Tau për të gjetur një vend piktoresk, për të eksploruar bukurinë arkitekturore të farit të lashtë dhe për të bërë fotografi për veten e tyre. foto virtuale live kaq e bukur.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Në çdo mënyrë për të vizituar Farin, ka kënde të shkëlqyera fotografike nga të cilat vizitorët mund të zgjedhin

Binh Chau turne 1 ditor Nisja nga Saigon - Fundjavë relaksuese

Shumë turistë duan të zgjedhin një kënd virtual fotografish pranë farit të pacenuar me jakë të bardhë. Përveç kësaj, disa turistë të sofistikuar gjithashtu zgjedhin të bëjnë fotografi në rreshtat e pacenuar të lashtë prej porcelani në të dy anët e rrugës që të çon në farin Vung Tau.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Turistët bëjnë fotografi për t’u kontrolluar në farin Vung Tau

2. Statuja e Krishtit e Vung Tau

Statuja e Jezu Krishtit e vendosur në Malin e Vogël është një nga atraksionet tërheqëse turistike që turistët nuk duhet të humbasin kur vijnë në Vung Tau. Statuja ka një lartësi prej 32 m, gjerësia e krahut është 18.4 m. Për të arritur te statuja e Jezu Krishtit, vizitorët duhet të kalojnë rreth 1000 shkallë guri.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Statuja e Krishtit është gjithashtu një vend i bukur për të bërë fotografi në Vung Tau për vizitorët që të zgjedhin

Gjatë rrugës, vizitorët mund të kapin kënde të bukura me rreshta prej porcelani dhe pemë të vjetra përgjatë rrugës. Duke qëndruar në këmbët e statujës, vizitorët mund të shijojnë një pamje panoramike të detit dhe qytetit Vung Tau nga një lartësi prej 100 m. Shumë turistë kënaqen duke bërë foto në këmbët e statujës së Zotit, duke fotografuar shtëpitë e bllokut dhe topat… për të përkujtuar udhëtimin për të pushtuar statujën e Jezu Krishtit.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Në zonën e statujës së Zotit me krahë të shtrirë, ka shumë kënde fotografish “magjike” që vizitorët të zgjedhin.

Jo vetëm kaq, nëse vizitorët hyjnë brenda statujës së Zotit dhe kalojnë 133 shkallë spirale brenda statujës, vizitorët do të arrijnë në krahun e Zotit. Nga këtu, vizitorët mund të kapin pamjen panoramike të qytetit bregdetar të Vung Tau dhe plazhin në formë harku në pamje.

Tham Khảo Thêm:  Dư Nợ Là Gì? Phân Loại Dư Nợ Tín Dụng Bạn Cần Biết

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Zona mbi dorën e statujës prodhon gjithashtu foto “aq të thella”.

3. Parku i Lepurit të Bardhë

Parku i Lepurit të Bardhë në Vung Tau është një park argëtimi me shumë lojëra për fëmijë në stilin e parqeve argëtuese në Japoni, si dhe një park argëtimi. Destinacion turistik Vung Tau Jepini vizitorëve fotografi jashtëzakonisht mbresëlënëse.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Argëtohuni dhe bëni fotografi në Parkun e Lepurit të Bardhë Vung Tau

Vizitorët që vijnë këtu jo vetëm që mund të marrin pjesë në lojëra tërheqëse dhe të buta, por edhe të bëjnë lirisht foto qesharake të tyre në lëkundjet, rrotën e diellit… Sidomos nëse vizitorët bëjnë vetëm fotografi dhe Vizita në park është plotësisht falas.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Bëni fotografi në parqet argëtuese në Parkun e Lepurit të Bardhë Vung Tau

4. Back Beach Park

Back Beach Park në Vung Tau ka një dige shumë të bukur bregdetare. Në këtë rrugë, vizitorët mund të ngasin lirshëm biçikleta për të admiruar peizazhin, për të bërë fotografi për t’u kontrolluar me pemët e gjelbërta dhe detin me rërë të bardhë.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Një grup turistësh vijnë për të vizituar, për t’u regjistruar, për të bërë foto në Parkun Back Beach Vung Tau

5. Kodra e derrit

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Pig Hill u ofron vizitorëve foto moderne të plazhit Vung Tau

vende të bukura për të bërë fotografi në Vung TauKodra Con Heo është vendi më unik turistik. Kodra ndodhet mjaft larg nga qyteti Vung Tau, kështu që është shumë e qetë dhe ka një peizazh të bukur kodrinor, kështu që gjithnjë e më shumë turistë zgjedhin të vijnë këtu për të shijuar peizazhin.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Shihni qytetin bregdetar nga maja e Kodrës së Derrit Vung Tau

Nga maja e kodrës Con Heo, vizitorët mund të kapin të gjithë pamjen e qytetit Vung Tau. Peizazhi i paprishur këtu frymëzon vizitorët të krijojnë foto mbresëlënëse të detit dhe kodrave.

* Referenca: Turne Vung Tau 2 dite 1 nate organizuar nga Cakhia TV

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Foto të bukura të vizitorëve janë realizuar në zonën e Kodrës së Derrave

6. Kepi Nghinh Phong

Nghinh Phong Cape Vung Tau është një brez unik toke që arrin deri në det në jug të gadishullit Vung Tau. Kepi ​​Nghinh Phong ndan plazhin Vung Tau në 2 plazhe shumë të bukura: në të majtë është plazhi Vong Nguyet, dhe në të djathtë është plazhi Huong Phong.

Ardhja në Vung Tau dhe zbulimi i Kepit Nghinh Phong është një përvojë shumë interesante për të bërë fotografi me detin. Në Kepin Nghinh Phong, ekziston gjithashtu një “Porta e Parajsës” duke krijuar foto virtuale mbresëlënëse. Kjo është edhe arsyeja që shumë çifte zgjedhin Kepin Nghinh Phong si vend fotografim dasmash në Vung Tau.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Ashtu si shumë vende të tjera, në Kepin Nghinh Phong, vizitorët marrin gjithashtu fotot më mbresëlënëse

7. Deti i Suoi O

Plazhi Suoi O është një nga plazhet e bukura me pamje natyrore të paprishur që ndodhet në komunën Binh Chau, afër zonës turistike të burimeve të nxehta Binh Chau. Plazhi Suoi O është i veçantë në atë që ka një rrjedhë uji të ëmbël që rrjedh nëpër rërën e bardhë të imët. Udhëtimi në plazhin Suoi O është gjithashtu një mundësi për vizitorët që të zbulojnë një plazh tjetër unik në Vung Tau.

Tham Khảo Thêm:  "Bật mí" TOP 7 địa điểm du lịch gần Cần Thơ phải ghé một lần

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Bukuria e plazhit Suoi O përmes fotove të bukura dhe mbresëlënëse të vizitorëve

>> Mësoni më shumë: Turizmi Vung Tau nuk ka asgjë për të luajtur?

8. Hon Ba

Hon Ba i shtrirë në mes të detit Vung Tau është një vend fotografik i bukur dhe plotësisht falas. Ishulli Hon Ba është i famshëm për peizazhin e tij të bukur natyror dhe rrugën misterioze për në ishull. Sa herë që batica është e ulët, shfaqet rruga e ecjes për në ishullin Hon Ba dhe vizitorët mund të kënaqen duke bërë foto me këtë rrugë me ishullin e bukur Hon Ba në sfond.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Rruga për të vizituar Tempullin Hon Ba Vung Tau

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Bukuria e Tempullit Hon Ba merret nga turistët nga një distancë

9. Fusha e deleve

Fushat e Deleve në rrethin Chau Duc, qyteti Vung Tau janë aktualisht një destinacion turistik që tërheq një numër të madh turistësh për t’u vizituar. Fusha e Deleve këtu ka një peizazh të egër fshati. Ka gjithashtu shumë dele të lezetshme, të vogla të gatshme për të bërë fotografi me vizitorët. Tarifa për të hyrë në fushën e deleve për të bërë foto është 50,000 VND / kthesë.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Turistët bëjnë fotografi pranë Fushës së Deleve

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Fusha e deleve është gjithashtu një vend që shumë turistë e zgjedhin si vend për të bërë fotot e dasmës

Vung Tau turne 1 ditor

VF184: Udhëtim 1 ditor Vung Tau

Koha: 1 dite

Automjeti: Udhëtoni në makinë

Fillo:Çdo të shtunë, të dielë (nga ora 6:00-18:00)

Orari: Saigon – Vung Tau – Saigon

10. Liqeni i Gjelbër Shkëmbi

Emri i Liqenit të Gurit të Gjelbër është aktualisht vendndodhjet e fotografisë në Vung Tau tërheqin shumë turistë të rinj për të vizituar dhe për të bërë fotografi. Liqeni Da Xanh ka një peizazh plot blu, bluja e ujit, jeshilja e shkëmbinjve, jeshilja e pyllit… duke krijuar kënde të mrekullueshme jetese virtuale.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Një seri fotosh mahnitëse të realizuara nga një grup turistësh në liqenin Da Xanh

Një shënim për vizitorët është se zona e liqenit të Da Xanh është shumë e thellë, ndaj vizitorët duhet të kenë kujdes kur lëvizin rreth zonës së liqenit.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Edhe pse uji në liqenin Da Xanh është shumë i thellë, shumë turistë ende zgjedhin të vijnë këtu për të bërë fotografi

11. Ho Coc

Ho Coc është një nga plazhet më të pacenuara në Vung Tau. Bukuria e Ho Coc vjen nga plazhi i pacenuar me rërë të bardhë, uji i ftohtë blu me shumë shkëmbinj të rregulluar mirë. Përveç kësaj, vizitorët nuk duhet të injorojnë fotot e bëra me pyjet me pisha dhe varkat bregdetare.

Tham Khảo Thêm:  Đặc Sản Châu Đốc – Quả Mây Gai Và Me Thái

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Plazhi Ho Coc ka plazhe të bukura dhe kënde të shkëlqyera fotografike

12. Ho Tram

Ho Tram është një vendpushim plazhi i vendosur midis Binh Chau dhe Long Hai. Ho Tram ka shumë plazhe të bukura, pamje të paprishur pranë pyllit të gjelbër Melaleuca. Vizitorët vijnë këtu përveç notit, mund të bëjnë edhe fotografi me natyrën e detit dhe pyjet e egra. Në Ho Tram, ka shumë vendpushime me peizazhe të bukura për vizitorët që të kontrollojnë dhe të pushojnë.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Plazhi Ho Tram është gjithashtu mjaft i bukur, mjaft i egër, i zgjedhur nga shumë turistë për të bërë check in dhe për të bërë foto në Vung Tau.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Sidomos në Ho Tram, ka shumë resorte të bukura, vizitorët mund të zgjedhin të vijnë këtu për t’u çlodhur dhe për të bërë fotot më të bukura dhe mbresëlënëse.

* Zbulo me shume: 15 atraksione turistike pranë Vung Tau

13. Kalimi i ujërave të ëmbla

Destinacioni turistik i kalimit të ujit të ëmbël është në krye Vende turistike për të bërë fotografi në Vung Tau duke tërhequr më shumë turistë në qytetin bregdetar të Vung Tau. Kalimi ndodhet pranë një kthese në rrugën detare Vung Tau, në kufi me rrethin Dat Do dhe rrethin Long Dien.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Mënyra për të vizituar kalimin e ujërave të ëmbla

Ka shumë skena të bukura me të cilat vizitorët mund të bëjnë fotografi si shkëmbinjtë bregdetarë, rëra e bardhë e pastër, pisha me hije jeshile… Vizitorët gjithashtu mund të organizojnë kampe dhe barbekju këtu.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Kënde të bukura fotografike në kalimin e ujërave të ëmbla Vung Tau

14. Marina

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

Marian Marina u jep vizitorëve foto të stilit perëndimor

Marina Marina është një vend fotografik mjaft unik dhe i çuditshëm në Vung Tau. Marina ka një peizazh perëndimor me shumë varka me vela dhe jahte të të gjitha formave dhe ngjyrave. Skena në Marina frymëzon vizitorët të krijojnë foto super luksoze të jahteve luksoze.

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur për të bërë foto

por vendndodhja është e bukur dhe e bukur

por vendndodhja është e bukur dhe e bukur

Disa kënde më të bukura në Marina Vung Tau

15. Pallati i Bardhë

Përveç farit Vung Tau, statujës së Jezu Krishtit, Pallati i Bardhë është vepra arkitekturore më franceze që ia vlen të vizitohet në Vung Tau. Bach Dinh është projektuar si një kështjellë evropiane në miniaturë me 3 kate.

Vizitorët në Bach Dinh do të gjejnë lehtësisht fotot e tyre unike dhe të bukura në hyrje të Bach Dinh, rreshtat prej porcelani jashtë gardhit ose duke bërë fotografi të 19 topave në territorin e pallatit.

por vendndodhja është e bukur dhe e bukur

Turistët bëjnë fotografi në Bach Dinh Vung Tau

Shiko me shume “15 vende të bukura të fotografimit të dasmave në natyrë në Vung Tau“.

15 vende për të bërë foto të bukura virtuale në Vung Tau janë atraksione turistike me pamje të bukura dhe shumë të famshme në Vung Tau. Nëse keni mundësi të udhëtoni në Vung Tau, nuk duhet të humbisni asnjë nga vendet e mësipërme për të bërë foto.

Sipas Cakhia TVCảm ơn bạn đã đọc bài viết “CHECK IN” 15 địa điểm chụp hình sống ảo đẹp “không góc chết” ở Vũng Tàu . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *