“Bật mí” 10 quán cafe đẹp và lãng mạn nhất ở Nha Trang phải ghé một lần

Rate this post

Për ata që e duan kafenë, zbulimi dhe zbulimi i dyqaneve unike, të çuditshme, të bukura dhe romantike është sigurisht një dukuri e zakonshme. Pas përvojës me kafene të bukura në Saigon, le të shkojmë me Cakhia TV në Nha Trang, një qytet i famshëm turistik i Vietnamit Qendror, për të zbuluar kafene të bukura dhe të famshme këtu. Ndër mijëra kafene të shquara në Nha Trang, Cakhia TV ka mbledhur rreth 10 nga sa vijon:

Artikulli që duhet parë: Destinacionet kryesore të bukura turistike në Nha Trang që duhen vizituar

1. Kafene Katër stinët e pasionit

Adresë: 77A Da Tuong, qyteti Nha Trang

Shumë darkues vijnë në Kafe Katër stinët e pasionit ndau komentet e mëposhtme: “Four Seasons – Passion Coffee Garden, një hapësirë ​​ideale për të nisur një ditë pune krijuese, një pasdite të qetë, një pasdite të relaksuar, një mbrëmje të qetë, Një vend ideal emocional, një kënd lojërash i freskët për familjen”.

por kafeneja është e bukur dhe e bukur në shtëpi

Ejani në Four Seasons Passion Cafe Nha Trang për të shijuar filxhanë kafe të shijshme dhe të nxehtë

Mjafton vetëm përmbledhja e atij komplimenti që të jeni kurioz dhe të vini në Four Seasons of Passion Coffee Garden. I gjithë kampusi i kafenesë është një kopsht i gjerë, i ajrosur me shumë pemë të gjelbëruara.

Në zonën afër fundit të kampusit është një korije e vjetër që rrethon një kafene të madhe me ajër të kondicionuar për ata që pëlqejnë një stil komod dhe të ngushtë. Pika kryesore e të gjithë hapësirës së restorantit është ndoshta liqeni blu i pastër me zambakë uji që arrijnë deri në sipërfaqe për të treguar ngjyrat e tyre.

Në mes të një mjedisi kaq të natyrshëm poetik, duke pirë kafe, duke shijuar muzikë të butë melodioze, me siguri e gjithë lodhja e një dite stresuese pune duket se po zhduket. Kjo është padyshim Kafeneja më e bukur dhe më romantike në Nha Trang në zemrat e shumë darkuesve.

por kafeneja është e bukur dhe e bukur në shtëpi

Ejani në Four Seasons Passion Cafe në Nha Trang për të shijuar filxhanë kafe të shijshme dhe tërheqëse

Nha Trang 4 Udhëtim në Ishull 1 ditor

2. Kafe kokosi

Adresë Nr. 15 Rruga Hoang Dieu, Qyteti Nha Trang

Coconut Café është vendi ideal i takimit për shumë të rinj në qytetin Nha Trang. Arkitektura e thjeshtë dhe dizajni afër natyrës bëjnë që edhe ata që vijnë këtu për herë të parë të dashurohen menjëherë.

Duke ardhur këtu, darkuesit do të shijojnë plotësisht një hapësirë ​​të butë dhe të qetë si të ndarë nga “bota e jashtme”. Dyqani ka shumë pemë, i ajrosur, i gjerë, me një liqen që duket shumë i freskët.

Në veçanti, dyqani ka projektuar gjithashtu një zonë lojrash për fëmijë, kështu që shumë familje me fëmijë në Nha Trang dhe në afërsi të restorantit vijnë shpesh këtu për t’u çlodhur gjatë fundjavave. Nëse keni punë, keni nevojë për të diskutuar, keni nevojë për një hapësirë ​​private, një kënd të qetë, mund të shkoni në dhomën me ajër të kondicionuar.

Tham Khảo Thêm:  Ý nghĩa của ngày Giỗ tổ Hùng Vương

Kjo zonë është investuar nga pronari po aq tërheqëse dhe tërheqëse si në zonat e tjera të restorantit. Në fund të ditës ose në fundjavë, nëse nuk ju pëlqen të ecni me makinë nëpër rrugët e Nha Trang, mund të shkoni në Coconut Café për të shijuar kafe dhe “tetë” me miqtë.

por kafeneja është e bukur dhe e bukur në shtëpi

Hapësirë ​​private dhe romantike në Coconut Cafe Nha Trang

Shihni më shumë: Përvojat e të shkuarit në Vinpearl Land Nha Trang nga A në Z

3. Kafe deti Ciao

Adresë Nr. 23 – Dang Tat – Nha Trang

Kafeja Ciao Sea është një nga kafenetë më të mëdha në zonën Dong De, Nha Trang. Ky dyqan ndodhet në rrugën Dang Tat, një rrugë e bukur në qytetin bregdetar të Nha Trang, por ka një hapësirë ​​të madhe dhe pamje të bukur, afër natyrës.

Kjo është arsyeja pse shumë darkues në qytetin e plazhit Nha Trang dhe kalimtarët ose turistët që kalojnë këtu duan të vizitojnë. Dyqani quhet Ciao Sea, që simbolizon ftesën e Italisë, që do të thotë edhe kërmilli deti. Prandaj, nga dizajni i tavolinave dhe karrigeve, peizazhi në dyqan e deri te shërbimi, mjafton që darkuesit të ndjejnë se kjo është një kafene që ia vlen të ndaleni.

Nëse dëshironi të kaloni një moment vërtet relaksues për të nisur një ditë të re plot energji, ejani në kafenenë Ciao Sea në Nha Trang. Kjo do të jetë Kafene e bukur dhe romantike në Nha Trang Duhet të vini nëse keni mundësi.

por kafeneja është e bukur dhe e bukur në shtëpi

Kafeja Ciao Sea vlerësohet si një kafene e bukur në Nha Trang me staf të gëzuar dhe entuziast

Turne Nha Trang 3 ditë 2 net

4. Kafe Bonjour

Adresë Nr. 113 – Hoang Van Thu – Nha Trang

Kafeja Bonjour ka një stil lirik dhe romantik, i përshtatshëm për ata që duan një hapësirë ​​të lehtë, të ajrosur dhe të freskët.

Dyqani është i dizajnuar me ngjyrën kryesore të bardhë të përzier me pak klasik francez. Edhe pse ndodhet në qendër të qytetit, Bonjour Coffee u jep gjithmonë darkuesve një ndjenjë krejtësisht të ndryshme nga “bota e jashtme” e zhurmshme, e zhurmshme dhe e pluhurosur.

Pas një dite pune, nëse doni të keni një ndenjëse të rehatshme për të “relaksuar”, rigjeneroni punën, nëse keni nevojë për një vend për të mbajtur takime, ditëlindje etj. Ju mund të shkoni në kafene Bonjour për të shijuar këtë ndjenjë. Kjo është gjithashtu hapësira ideale për të dëgjuar muzikë, për të kërkuar këngë, këngë dashurie që doni. Mund të gjykohet se Bonjour Coffee është një nga Kafenetë më të bukura dhe më romantike në Nha Trang.

por kafeneja është e bukur dhe e bukur në shtëpi

Ejani në Bonjour Coffee për të shijuar pije të shijshme dhe tërheqëse

5. Kafeja me qiri

Adresë 81A – Tek Hien Thanh – Nha Trang

Candle Coffee House është një kafene e projektuar në një stil fshatar dhe të thjeshtë. Kjo është zgjedhja e kafeneve të atyre që kanë nevojë për një vend të qetë për të pushuar dhe relaksuar.

Duke hyrë në hapësirë, do të ndiheni sikur po hyni në një botë të çuditshme, ku jashtë nuk ka ngutje dhe ngutje të jetës. Sidomos në mbrëmje, Candle Coffee House shkëlqen me qindra drita qirinjsh, duke ju dhënë një ndjenjë ngrohtësie dhe të këndshme.

Tham Khảo Thêm:  Hình ảnh làng cù lần ở Đà Lạt thơ mộng, lãng mạn

Candle Coffee House është Kafene e bukur dhe romantike në Nha Trang, ku mund të rrini me miqtë, të bisedoni. Nëse jeni adhurues i muzikës së lehtë, Candle Coffee House është vendi ideal për ju për të shijuar muzikë të lehtë që ju prek zemrën.

por kafeneja është e bukur dhe e bukur në shtëpi

Candle Coffee House është një kafene me një atmosferë romantike në Nha Trang

Turne Nha Trang 4 ditë 3 net nga Saigon me makinë

6. Kafe Hon Kien

Adresë Nr. 56 – Dong Da – Nha Trang

Hon Kien është një nga Kafenetë kanë stilin e tyre në Nha Trang. Nëse jeni tip romantik, si muzika e butë dhe e thellë e muzikantit Trinh Cong Son, kafeneja Hon Kien është vendi i duhur për t’u çlodhur. Kjo kafene është e specializuar në muzikën Trinh, mjafton muzika pa tekst që të kesh kohë të ndalesh dhe të reflektosh.

Me një arkitekturë unike (hapësira këtu është projektuar nga një arkitekt francez), predha të bukura të kërmillit janë zbukuruar qëllimisht, kafeneja Hon Kien është Vendndodhje të bukura dhe romantike kafenesh në Nha Trang e dashur nga shumë të ftuar.

Në mbrëmjen që vjen këtu, do të ndjeni vezullimin dhe magjinë e dyqanit përmes dritave që shkëlqejnë nga guaska dhe guaska. Ashtu si shumë kafene të tjera, kafeneja Hon Kien ka një hapësirë ​​të freskët dhe të qetë të përshtatshme për ju për të lehtësuar stresin pas një dite të vështirë pune.

Kafeja Hon Kien është një nga dyqanet e vërteta ndaj karakteristikave të qytetit bregdetar të Nha Trang. Ky është gjithashtu një takim ideal për adhuruesit e muzikës.

por kafeneja është e bukur dhe e bukur në shtëpi

Ejani në Hon Kien Cafe për të shijuar kafe të shijshme dhe për të dëgjuar muzikë të butë dhe të thellë

7. Amazon Coffee & Bar

Adresë Nr. 17B – Dang Tat – qyteti Nha Trang

Qyteti i plazhit Nha Trang ka shumë kafene të bukura dhe romantike. Një kafene e tillë është Amazon Coffee & Bar.

Dyqani ka një hapësirë ​​të bukur, pranë natyrës, ndaj është i dashur dhe i kërkuar nga shumë njerëz. Nëse dëshironi të keni një vend të bukur dhe romantik në “lumin Amazon”, ejani në kafenenë Amazon në Nha Trang.

Ky dyqan është i dizajnuar në një stil modern me 3 zona: ambient i jashtëm, kopsht i mbuluar dhe dhomë me ajër të kondicionuar. Dinerët vijnë këtu sikur hyjnë në një hapësirë ​​tjetër, një botë më vete, kafeneja e vërtetë jugore është sa e re dhe moderne me pak romancë dhe poezi.

Është për shkak të diversitetit të zonave të bareve që kanë tërhequr shumë njerëz nga biznesmenë, studentë – studentë, madje edhe turistë në qytetin bregdetar.

por kafeneja është e bukur dhe e bukur në shtëpi

Hapësira rreth kafenesë Amazon në Nha Trang

Turne Saigon - Nha Trang 3 ditë 2 netë me aeroplan

8. Kafene në zonën Hon Chong

Adresë Zona turistike Hon Chong, rruga Pham Van Dong, qyteti. Nha Trang

Ky dyqan ndodhet pikërisht në peizazhin Hon Chong, kështu që ka një “pamje nga deti” shumë të bukur. Rreth orës 16:30, ejani këtu për të shijuar kafen dhe për të shijuar flladin e qytetit bregdetar të Nha Trang, nuk ka vend më të mirë se ai. Në veçanti, njerëzit me shpirtra romantikë shpesh vijnë këtu për të parë perëndimin e diellit me një hapësirë ​​dhe pamje shumë poetike.

Kafeja Hon Chong vlerësohet gjithashtu nga shumë darkues si Kafene e bukur dhe romantike në Nha Trang. Duke mos tërhequr të rinj, grupe miqsh ose çifte për të ardhur këtu, shumë turistë që vizitojnë Nha Trang gjithashtu shpesh vizitojnë këtë dyqan për të pirë një filxhan kafe Nha Trang.

Tham Khảo Thêm:  "Bật mí" những kinh nghiệm đi du lịch bụi miền Tây bằng xe máy

Café Hon Chong tërheq shumë darkues në restorant falë ambientit të tij romantik dhe lirik.

por kafeneja është e bukur dhe e bukur në shtëpi

Kafeneja në zonën Hon Chong ka një pamje të bukur nga deti, mjaft e spikatur për vizitorët që vijnë

9. Kafene Moka

Adresë 74 Hung Vuong, Loc Tho Ward, Nha Trang City

Kjo kafene ndodhet në qendër të West Street, mjaft e lezetshme dhe gjendet nga shumë të rinj. Kati i parë i restorantit është projektuar mjaft thjesht por i bukur. Arkitektura klasike dhe moderne bën që Moka të ketë veçoritë e veta, duke tërhequr vizitorët.

Dyqani është i ndarë në shumë zona të përshtatshme me klientë të shumtë nga biznesmenë, të rinj e deri te vajza dhe djem. Kati i parë i restorantit ka një akuarium detar shumë të bukur. Nëse keni nevojë për një adresë kafeneje për të biseduar dhe biseduar, Café Moka është adresa e duhur në Nha Trang.

Kafe Moka, sipas komenteve të shumë klientëve të rinj, kjo është Adresa romantike dhe e bukur e kafesë në Nha Trang.

por kafeneja është e bukur dhe e bukur në shtëpi

Hapësira është mjaft komode dhe romantike në kafenenë Moka që vizitorët të zgjedhin si një vend pune dhe relaksimi për veten e tyre.

Turne Saigon - Nha Trang 4 ditë 3 netë (me aeroplan)

10. Kafeneja e luleve Dong Noi

Adresë 75 Nguyen Thi Minh Khai, qyteti Nha Trang

Kjo kafene është shumë e madhe, e vendosur në rrugën Nguyen Thi Minh Khai, përballë rrugës Me Linh, ngjitur me restorantin Ngoc Trai.

Kafeneja Hoa Dong Noi vlerësohet nga shumë klientë si një nga kafenetë më të bukura dhe më romantike në Nha Trang. Duke ardhur në kafenenë Hoa Dong Noi, ndjenja juaj e parë do të jetë gjelbërimi dhe hapësira e hapur. Dyqani është si një kopsht plot natyrë me bimë, lule, ujë dhe rrezet e diellit.

Falë kampusit të hapur, të gjerë dhe të bukur, Hoa Dong Noi i bën vizitorët të ndihen rehat dhe të relaksuar sikur po marrin pjesë në një piknik në natyrë. Kjo kafene kopshti është më e famshmja në Nha Trang falë dizajnit të saj të bukur dhe tërheqës me ngjyra natyrale nga lulet dhe bari.

Ky është vendi ideal për të shijuar kafenë, një vend i mrekullueshëm për të pushuar, për t’u çlodhur dhe për të biseduar për njerëzit, të rinjtë në Nha Trang ose turistët për të udhëtuar në qytetin bregdetar të Nha Trang.

por kafeneja është e bukur dhe e bukur në shtëpi

Hapësira e kafenesë Flower Dong Noi në Nha Trang

Konsultohuni dhe rezervoni udhëtimet me cilësi të lartë Nha Trang të organizuara nga Cakhia TV.

Listë 10 kafene të bukura dhe romantike në Nha Trang që Cakhia TV që sapo përmendëm më sipër janë rregulluar në mënyrë të rastësishme përmes procesit të kërkimit dhe sintetizimit të informacionit nga shumë burime në internet. Nëse jeni një i varur nga kafeja që ju pëlqen të ulet dhe të shijojë një filxhan kafe në një hapësirë ​​romantike dhe poetike, lista me 10 pikat e mësipërme nuk është shumë, por me siguri do t’ju sjellë një “raund eksperience” interesante. A keni gjetur ndonjë nga kafenetë e mësipërme?

Përmbledhja e Cakhia TVCảm ơn bạn đã đọc bài viết “Bật mí” 10 quán cafe đẹp và lãng mạn nhất ở Nha Trang phải ghé một lần . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *