10 quán ăn ngon “khó cưỡng” ở Vĩnh Long phải ghé qua một lần

Rate this post

Duke udhëtuar në Vinh Long, vizitorët jo vetëm që mund të vizitojnë dhe admirojnë destinacionet e bukura dhe poetike turistike, por edhe të shijojnë shumë ushqime të shijshme në restorantet më të famshme në Vinh Long. Këtu, Cakhia TV do të ndajë me vizitorët 10 restorantet më të shijshme në Vinh Long që duhet të vizitojnë një herë nëse vizitorët duan të shijojnë specialitetet më të shijshme të vendit të Vinh Long gjatë udhëtimit të tyre në Perëndim.

-> Artikuj të ngjashëm: Çfarë duhet të hani në Vinh Long? 10 pjatat më të shijshme në Vinh Long

1. Restorant me tenxhere të nxehtë pule Nha San

-> Adresa: Autostrada Kombëtare 1A, Tan Ngai, Vinh Long

Fat i mirë o Vinh Long

Specialitet i famshëm në tenxhere të nxehtë të pulës Vinh Long

Përmend listën restorante të shijshme në Vinh Long Pastaj mos harroni të vini në restorantin me tenxhere të nxehtë të pulës Nha San. Specialiteti i restorantit Nha San është pjata me tenxhere të nxehtë me pulë.

Hot tenxhere është bërë nga mishi i pulave të pulave të lira, kështu që është i fortë, i butë dhe i shijshëm. Kur gatuani tenxheren e nxehtë, ëmbëlsia e pulës përzihet në tenxheren e nxehtë, duke bërë që lëngu i tenxheres së nxehtë të ketë një shije të ëmbël shumë të veçantë që restorantet e tjera hotpot nuk e kanë.

Përveç shijes së shijshme të mishit, lëngu i pulës i restorantit ka edhe një shije të yndyrshme dhe një erë shumë aromatike. Pasi pyeta pronarin e dyqanit, mësova se lëngu i tenxheres së nxehtë gatuhet edhe me kikirikë të bluar, ndaj ka një shije kaq të yndyrshme dhe të shijshme.

Tenxherja e nxehtë e pulës shërbehet gjithashtu me një pjatë shumë të madhe perimesh plot me perime të papërpunuara perëndimore si brokoli, brokoli, lakër fasule, lavdia e mëngjesit, rrënjë zambak uji…

Lista e pjatave të Restorant Nha San me tenxhere të nxehtë pule Përveç tenxheres së nxehtë të pulës, ka edhe gatime speciale të bëra nga përbërës të freskët deti si kërmijtë e zier, gaforrja e skuqur me tamarind, karkalecat e pjekura në skarë, kallamarët e skuqur të ëmbël dhe të thartë… . Edhe konsumatorët më të zellshëm duhet të jenë zemërbutë përpara pjatave të restorantit me tenxhere të nxehtë të pulës në Nha San.

-> Shih më shumë: Përvojat e udhëtimit në Vinh Long me motoçikletë

2. Restorant Oriz Tan Tan

-> Adresa: Nr. 6/1 Trung Nu Vuong, Ward 1, Vinh Long City

Fat i mirë o Vinh Long

Menuja e restorantit të orizit Tan Tan përfshin shumë specialitete nga kopshti Vinh Long

Restoranti i orizit Tan Tan është një nga adresat e restoranteve të shijshme në Vinh Long u shfaq në Vinh Long City që nga viti 1946. Menuja e restorantit përfshin specialitete tradicionale të kuzhinës perëndimore si peshk i zier, perime të ziera, supë e thartë e peshkut kokë gjarpër, sallatë me rrënjë zambak uji…

Tham Khảo Thêm:  Một ngày tham quan viện bảo tàng Alexandre Yersin khi đến du lịch Nha Trang

Pjatat e restorantit gatuhen nga pronarët e restorantit, ndaj shija e çdo pjate është shumë e veçantë. Prandaj, megjithëse restoranti nuk është vërtet tërheqës, ka ende shumë darkues që vijnë për të ngrënë dhe pirë.

Hapësira e restorantit është e thjeshtë dhe e sofistikuar, menyja e restorantit ka shumë gatime tradicionale, plus stafi i shërbimit të restorantit është gjithashtu shumë miqësor dhe mikpritës, restoranti i orizit Tan Tan është zgjedhja ideale që vizitorët të shijojnë. zgjuar ushqim i shijshëm kur udhëtoni në Vinh Long.

3. Restorant Tai Co në tenxhere të nxehtë

-> Adresa: Nr. 66 Hung Dao Vuong, Ward 1, Vinh Long City

Fat i mirë o Vinh Long

Hot tenxhere Tai Co është një adresë e njohur ngrënieje për shumicën e turistëve në Vinh Long

Duke iu referuar tenxheres së nxehtë Tai Co, çdo turist Vinh Long e di sepse kjo është një Restoranti Hotpot ka ekzistuar për një kohë të gjatë në Vinh Long City. Shumica e turistëve pëlqejnë të hanë tenxhere të nxehtë në restorantin me tenxhere të nxehtë Tai Co për të shijuar shijen e pjatave me tenxhere të nxehta të trashëgimisë së restorantit.

Enët e restorantit kanë një shije shumë të veçantë, çmimi është shumë i volitshëm, ndaj çdo turist i Vinh Long i thotë njëri-tjetrit se nëse doni të hani një tenxhere të shijshme, duhet të shkoni në restorantin Tai Co.

Pjata më e famshme e tenxheres së nxehtë të Restorant Tai hot tenxhere Ka një tenxhere të nxehtë me levrek. Levreku është një lloj peshku lumi me mish të ëmbël që jeton në lumenj në perëndim. Hotpot e Seabass përdor mishin e levrekut për të gatuar tenxheren e nxehtë, kështu që vatra ka një shije të ëmbël dhe një aromë shumë tërheqëse. Përveç hotpotit të levrekut, në menynë e restorantit Tai Co hotpot ka edhe pjata jashtëzakonisht të shijshme si tenxhere me mish viçi, tenxhere tajlandeze, imitim civet, mish viçi të skuqur, ushqim deti të pjekur në skarë…

Western Cai Be - Can Tho 2N1D Tour |  Ishulli Tan Phong - FESTIVAL TORTash - Tregu lundrues - Kopsht frutash dhe vizitë në tempull

4. Dyqani i nënës

-> Adresa: 55D Pham Thai Buong, Ward 4, Vinh Long City

Fat i mirë o Vinh Long

Vizitorët mund të shijojnë ende vermiçelin me pastë karkalecash me pastë karkalecash në restorantin Met Vinh Long

Emri i restorantit është shumë i thjeshtë, por shija e pjatës së famshme të petës me pastë karkalecash dhe paste karkalecash e bën të vështirë për vizitorët që ta shijojnë. Quan Met është hapur nga një çift Hanoian në Vinh Long City që nga viti 2016.

Edhe pse ka vetëm më pak se 3 vjet që është hapur, dyqani Mother’s është një prej tyre Restorante të lira dhe të shijshme në Vinh Long tërheq një numër të madh turistësh që të vijnë dhe të kënaqen.

Vermiçeli i restorantit me pastë karkalecash përgatitet sipas shijes së kuzhinës tradicionale Hanoi. Në veçanti, rregullimi i vermiçelit me paste karkalecash në tas, i cili është shumë i njohur për njerëzit e Hanoi, gjithashtu i bën vizitorët të ndihen jashtëzakonisht të emocionuar dhe të duan të shijojnë këtë pjatë me petë me paste karkalecash.

Shija e vermiçelit me pastë karkalecash të restorantit është shumë e shijshme, plot fasule të skuqura, rolls të thartë, mish të zier dhe sidomos shijen e pastës së karkalecave sipas standardeve të Hanoi.

-> Ju mund të jeni të interesuar: Cili restorant në Perëndim është i shijshëm dhe i lirë për njerëzit e Phoet?

5. Restorant Cat U Kitchen

-> Adresa: rrugica 1 Hoang Thai Hieu Street, Ward 1, Vinh Long City

Fat i mirë o Vinh Long

Hapësira e restorantit Meo U Kitchen është e dizajnuar me stil japonez

Tham Khảo Thêm:  Cách hủy lời mời kết bạn trên Zalo đơn giản nhất

Restoranti Meo U Kitchen ka një emër shumë të lezetshëm dhe pjatat në menunë e restorantit janë gjithashtu shumë të lezetshme. Dyqani zotëron një hapësirë ​​shumëngjyrëshe të vërtetë me stilin tradicional japonez dhe është jashtëzakonisht komod.

Menuja e restorantit gjithashtu shërben vetëm pjata japoneze që janë të shijshme dhe të dekoruara me përpikëri, duke bërë që edhe darkuesit më kërkues të admirojnë lavdërime.

Përveç pjatave japoneze Restorant Meo U Kitchen Ata gjithashtu shërbejnë ëmbëlsira shtëpi në kuzhinë për mysafirët e restorantit. Jo vetëm duke shijuar ushqimin e shijshëm, vizitorët gjejnë edhe foto të bukura check-in në hapësirën e restorantit.

6. Tetë Tetë

-> Adresa: Nr. 47, Pham Hung, Ward 2, Vinh Long City

Fat i mirë o Vinh Long

Hapësira e thjeshtë në restorantin Tam Tam u jep vizitorëve një ndjenjë komode kur hanë

Nëse dëshironi të shijoni pjata të shijshme familjare brenda një hapësire të gjerë dhe të ngrohtë si shtëpia juaj, patjetër nuk duhet të injoroni restorantin Tam Tam.

Gatimet e restorantit janë shumë të larmishme, nga pjatat e thjeshta si orizi i skuqur, supa me petë, supa me kek… deri te pjatat e sofistikuara si tenxherja e nxehtë, kimçi, rrotullat e vezëve… janë në menunë e restorantit.

Përveç pjatave të shijshme, dyqani ofron edhe smoothie dhe lëngje. Kjo është arsyeja pse Tetë Tetë Gjithmonë i mbushur me darka për të shijuar ushqimin e shijshëm të restorantit.

7. Restorant Huynh Phuong Nam me dhi

-> Adresa: Lagjja 8, Vinh Long City

Fat i mirë o Vinh Long

Tenxherja e nxehtë e dhisë Huynh Phuong Nam ka një specialitet të famshëm të tenxheres së nxehtë të dhisë

Zotërimi i një hapësire fshatare, kopshti perëndimor i guximshëm duhet Restorant Huynh Phuong Nam me tenxhere të nxehtë dhie gjithmonë e mbushur me turistë për të shijuar tenxheren e nxehtë të dhisë dhe pjatat e bëra nga mishi i dhisë.

Hoxha e dhisë konsiderohet si një pjatë speciale e restorantit, sepse tenxherja e nxehtë është e gatuar shumë mirë, mishi i dhisë është i butë dhe i përtypur, dhe lëngu është i ëmbël dhe i pasur. Përveç pjatave nga dhitë, vizitorët nuk harrojnë të shijojnë edhe verën ngjitëse të restorantit.

Si një restorant fshatar kopshti, çmimet e ushqimeve dhe pijeve të restorantit janë shumë të përballueshme. Hapësira e pastër dhe e ajrosur e restorantit ka një menu me shumë pjata të shijshme me dhi, kështu që gjithnjë e më shumë vizitorë vijnë në restorant gjatë udhëtimit të tyre në Perëndim me familjen dhe miqtë.

Udhëtim perëndimor 4 ditor (My Tho - Vinh Long - Can Tho - Chau Doc)

8. Restorant Bay Fat viçi i nxehtë tenxhere

-> Adresa: Long Thuan A katund, komuna Long Phuoc, Long Ho, Vinh Long

Fat i mirë o Vinh Long

Tenxhere tërheqëse me mish viçi të restorantit Bay Map

Udhëtimi për në Vinh Long, por turistët nuk janë ndalur për të ngrënë tenxhere të nxehtë viçi Restorant Seven Fat viçi në tenxhere të nxehtë Është për të ardhur keq sepse restoranti ka një tenxhere të shijshme viçi. Gama e viçit të restorantit gatuhet nga mishi më i mirë i viçit, si p.sh. tendin e viçit, shpatullën e viçit, kofshën e viçit… kështu që shija e vapës së viçit të Bay Map është shumë tipike, duke i bërë darkuesit të kujtojnë përgjithmonë kur hanë.

Tham Khảo Thêm:  Tư Duy Lập Trình Siêu Tốc Và Cực Kỳ Hiệu Quả Với 5 Cách Sau

Përveç hotpotit të viçit si pjatë kryesore, restoranti ka edhe tenxhere të nxehtë tajlandeze, tenxhere me peshk, tenxhere me gaforre… Çdo vizitor që vjen për të ngrënë tenxhere të nxehtë në restorantin Bay Map, dëshiron të ndalojë dhe të shijojë ushqimin e nxehtë. enët në tenxhere këtu gjatë udhëtimit të tyre në Vinh Long herën tjetër.

9. Fo restorant 91

-> Adresa: Rruga 2/9, Reparti 1, qyteti Vinh Long

Fat i mirë o Vinh Long

Një tas i plotë me pho në Pho 91 kushton vetëm 45,000 VND

10 adresat kryesore të restoranteve të shijshme në Vinh Long Ekziston edhe një restorant shumë i mirë pho që ndodhet në rrugën 2/9, që është Pho 91. Pho 91 është i preferuari i turistëve të Vinh Long sepse pho-ja e tij ka një shije shumë të veçantë. Supa me petë e restorantit është bërë nga vetë pronari nga kokrrat e orizit Vinh Long, kështu që është shumë e përtypur dhe e shijshme. Përveç petëve, dyqani bën edhe salcën e tij të zezë dhe salcën djegës.

Për shkak se është gatuar nga përbërësit e disponueshëm në vend, çmimi i një tasi special me pho në Pho 91 është vetëm 45,000 VND. Për ata që e duan shijen e Western pho, Pho 91 do të jetë një zgjedhje ideale për mëngjes ose drekë gjatë udhëtimit të tyre në Vinh Long.

10. Restorant ushqim deti Ut Hang

-> Adresa: 43/60 Nguyen Van Thiet, Ward 4, Vinh Long City

Fat i mirë o Vinh Long

Restoranti Ut Hang është i specializuar në shitjen e ushqimeve të freskëta të detit në Vinh Long

Enët me ushqim deti janë bërë prej kohësh specialitete të turizmit në perëndim të lumit Pra, gjetja e një restoranti me ushqim deti nuk është e vështirë. Ndër restorantet e detit në Vinh Long, mbase vizitorët nuk mund të harrojnë shijen e pjatave të detit të pjekura në skarë, vaktin e ushqimit të detit… Restorant ushqim deti Ut Hang në numrin 43/60 Nguyen Van Thiet Street, Ward 4, Vinh Long City.

Pjata më e mirë e restorantit me ushqim deti është peshku gjigant i skuqur. Peshku gjigant skuqet i tërë në një tigan të mbushur me vaj deri sa të bëhet krokant, më pas nxirret për vizitorët që ta shijojnë me vermicelli, letër orizi dhe perime të papërpunuara. Përveç peshkut gjigant të skuqur thellë, menyja e restorantit ka edhe gatime të shijshme me ushqim deti si kërmijtë e skuqur me tamarind, kallamar të skuqur me ëmbëlsirë e thartë, karkaleca të pjekur në skarë me kripë dhe piper…

-> Mund të konsultoheni, të porosisni disa Turne perëndimore me cilësi të lartë organizuar nga Cakhia TV.

10 restorantet më të shijshme në Vinh Long që duhen vizituar një herë Këto janë të gjitha restorante të lira dhe të shijshme që shumë turistë vijnë për të shijuar në udhëtimin e tyre për të zbuluar Vinh Long. Ju lutemi ruani adresat e këtyre restoranteve për të ardhur dhe për të ngrënë kur të keni mundësinë të vizitoni Vinh Long City! Për të vendosur Turneu i gjatë i Vinhju lutemi kontaktoni linjën telefonike 028 7300 6749.

Përmbledhje e argëtimit të udhëtimit në VietnamCảm ơn bạn đã đọc bài viết 10 quán ăn ngon “khó cưỡng” ở Vĩnh Long phải ghé qua một lần . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Cakhia TV: Địa chỉ xem Live bóng đá miễn phí

Cakhia TV: Link xem bóng đá Euro trực tuyến chất lượng nhất 2023

Cakhia TV là địa chỉ khá quen thuộc với những ai đam mê bóng đá. Web hiện đang trực tiếp những giải bóng hàng đầu thế giới,…

Du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì?

Nếu bạn đang băn khoăn chưa biết khi đi du lịch bụi đến đảo Phú Quốc cần biết những kinh nghiệm gì thì bài viết này sẽ…

Những quán cafe đẹp và lãng mạn ở Hạ Long

Còn gì bằng một buổi sáng đẹp trời vừa thưởng thức tách cà phê thơm nồng vừa quan sát cảnh tàu thuyền neo đậu, cảnh giao thương…

Danh sách các món ăn ngon thu hút khách du lịch

Nhiều du khách nước ngoài sau khi đi tour Cakhia TV đã khen ngợi những món ăn mà họ đã thưởng thức trong chuyến tham quan. Họ…

Những hòn đảo đẹp nhất ở Hạ Long

Vịnh Hạ Long có 1969 hòn đảo lớn nhỏ, trong đó có rất nhiều hòn đảo tuyệt đẹp khiến du khách phải mê mẩn và ngưỡng mộ….

Những điều hấp dẫn khi đi du lịch Huế ngày Tết

Nëse keni ndërmend të shkoni Turizmi i ngjyrave Në festën e Tet, le të fillojmë të planifikojmë tani për të pasur një udhëtim mbresëlënës pranveror në kryeqytetin…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *